Written by NIREAS HALANDRIOY

Πρώτη θέση για την Ισμήνη Καραβασίλη στο Π.Π. Καλλιτεχνικής Κορασίδων Β’

Την πρώτη θέση μεταξύ 78 συμμετοχών στις Φιγούρες κατέκτησε η αθλήτρια του Νηρέα Χαλανδρίου Ισμήνη-Μαρία Καραβασίλη αφού συγκέντρωσε 73.3755 βαθμούς, ενώ την τριάδα του βάθρου συμπλήρωσε η Αλκυόνη Ιντζόγλου του ΝΟ Βουλιαγμένης (2η θέση) με 70.2113 βαθμούς και η Μυρτώ Μαγκαναράκη του σωματείου ΚΟΗ (3η θέση), με 69.8308 βαθμούς.

Συγχαρητήρια στην Ισμήνη και στην προπονήτριά της Χριστίνα Θαλασσινίδου!

Written by NIREAS HALANDRIOY

Aσημένιο το μεικτό ντουέτο του Νηρέα Χαλανδρίου στο Π.Π. Καλλιτεχνικής στο ΟΑΚΑ!

Τη δεύτερη θέση στην κατηγορία των μεικτών ντουέτου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων Β’ που γίνεται στο ΟΑΚΑ κατέκτησε το ντουέτο του Νηρέα αποτελούμενο από τη Βούλγαρη Μαρία Ελένη και τον Βούλγαρη Χρήστο . Το άλλο ντουέτο μας αποτελούμενο από τη χρυσού Φαίδρα τη Δήμητρα Κωστόπουλου με αναπληρωματική την Κασβίκη Μελίνα κατετάγη 15ο.

Στις υπόλοιπες συμμετοχές της δεύτερης ημέρας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων Β’, το ομαδικό του συλλόγου μας κατέλαβε την 11η θέση. Τα κορίτσια της Βαλάντιας Κορνέζου που χόρεψαν στο ομαδικό ήταν Βασβατέκη Ζαχαρούλα, Βούλγαρη Μαρία-Ελένη, Καρακώντη Χριστίνα, Καρκαβίτσα Κρυσταλλία, Κασβίκη Μελίνα, Κωστοπούλου Δήμητρα, Παπαδάκη Μαρίλια, Χρυσού Φαίδρα και αναπληρωματική η Καραμήτσου Παναγιώτα.

Σήμερα οι αγώνες συνεχίζονται και ο Νηρέας συμμετέχει με δύο κορίτσια στο Σόλο την Καραβασίλη Ισμήνη και τη Χρυσού Φαίδρα.

Written by NIREAS HALANDRIOY

Camp προετοιμασίας στο The Ranch για τα «μεγάλα» κορίτσια του Νηρέα Χαλανδριου !

Στην κατασκήνωση “The Ranch” στο Σοφικό Κορινθίας φιλοξενούνται οι αθλήτριες της Γ, Β και Open κατηγορίας Kαλλιτεχνικής κολύμβησης του Νηρέα Χαλανδρίου. Ο προορισμός αυτός επιλέχθηκε για μια ακόμη φορά από τη Διοίκηση και τις Προπονήτριες Ιφιγένεια Δίπλα και Πανίδη Ιρίνα για την προετοιμασία των αθλητριών ενόψει της συμμετοχής τους στα Πανελλήνια Πρωταθλημάτα που ξεκινούν στις 30/9/2021!

Ευχαριστούμε το “The Ranch” για τις άριστες εγκαταστάσεις και την άψογη συνεργασία!


Οι αθλήτριες που συμμετέχουν :

Θάνου Βασιλική
Κασβίκη Φαίη
Κρέσπη Λήδα
Κωστοπουλου Ζωή
Μικέ Δέσποινα
Μικέ Μαρίνα
Μουχτούρη Αιμιλία
Πέντζα Δέσποινα
Ρηγάκου Σοφία
Χρυσού Λυδια

Written by NIREAS HALANDRIOY

Υψηλές επιδόσεις στην Ημερίδα Ορίων Kαλλιτεχνικής 1-7ο αστέρι.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια μας και στις προπονητριες τους με επικεφαλής την Ολυμπιονίκη Χριστίνα Θαλασσινίδου για τις σπουδαίες επιδόσεις τους στην ημερίδα Ορίων καλλιτεχνικής που έλαβε χώρα στο ανοιχτό κολυμβητήριο γλυφάδας 24 & 25 Ιουλίου
Οι αθλήτριες μας επέδειξαν υψηλό επίπεδο και κατέκτησαν υψηλές θέσεις σε όλα τα αστέρια παρα τις δυσκολίες που αντιμετώπισαν την φετινή χρονιά.
Ευχαριστούμε πολύ την κολυμβητική ομοσπονδία για την ακεραιότητα και αξιοκρατία που χαρακτήρισαν την ημερίδα.

Written by NIREAS HALANDRIOY

Συγχαρητήρια στην Εθνική Ομάδα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης.

Ο πρόεδρος, το ΔΣ και ολόκληρη η οικογένεια του Νηρέα Χαλανδρίου εκφράζουν τα θερμά τους συγχαρητήρια στα κορίτσια και στις προπονητριες της εθνικής μας ομάδας καλλιτεχνικής κολύμβησης για την κατάκτηση της τρίτης θέσης στο προολυμπιακό τουρνουά της Βαρκελώνης και την σπουδαία πρόκριση στους Ολυμπιακούς αγώνες στο Τόκιο.
Ευχόμαστε τα καλύτερα και για τη συνέχεια ενόψει Ολυμπιακών Αγώνων.

Γραφείο τύπου Νηρέα Χαλανδρίου

Written by NIREAS HALANDRIOY

Aποτελέσματα Nireas 4th Artistic Swimming Cup – Results

Written by NIREAS HALANDRIOY

Φώτα στο “4th Nireas Artistic Swimming Cup” στο Χαλάνδρι το Σαββατοκύριακο

Πανδαισία θεάματος αναμένεται αυτό το Σαββατοκύριακο (4 και 5 Μαϊου) στο Δημοτικό κολυμβητήριο του Χαλανδρίου με τη διεξαγωγή του διεθνούς μίτινγκ Καλλιτεχνικής (Συγχρονισμένης) Κολύμβησης “4th Nireas Artistic Swimming Cup” στο οποίο συμμετέχουν 247 νεαρά κορίτσια από 12 σωματεία της Ελλάδας και του εξωτερικού, σε τρεις κατηγορίες.

Συγκεκριμένα, στους αγώνες Κορασίδων Α’ θα μετέχουν 74 αθλήτριες, σε αυτούς των Κορασίδων Β’ 146 και στις Αγωνιστικές Τετράδες 27. Θα έχουμε συνολικά 19 Σόλο, 30 Ντουέτα, 16 Ομαδικά, 8 Κόμπο και 8 Αγωνιστικές Τετράδες.

Τα σωματεία που μετέχουν είναι Άλμα Κλαμπ, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΝΟΑ, ΚΟΗ, Αρίων Γλυφάδας, Νηρέας Χαλανδρίου, ΠΑΟΚ, ΣΚ Ροή από την Ελλάδα και Μέντβετσακ (Κροατία), Μέντουσα 21 (Ουγγαρία), Κράνι (Σλοβενία), καθώς και αντιπροσωπευτική ομάδα από την Γεωργία.

Η αγωνιστική δράση θα ξεκινήσει από το πρωί του Σαββάτου (4/5), ενώ η Τελετή Έναρξης είναι προγραμματισμένη για τις 13:00 το μεσημέρι του Σαββάτου. Εκεί θα γίνουν και οι τιμητικές βραβεύσεις στην παλιά δόξα του αθλήματος Χριστίνα Θαλασσινίδου, στον Δήμο Χαλανδρίου, στο Ίδρυμα Χατζηκώστα και στον Πρόεδρο του ΠΣΑΤ Γιάννη Θεοδωρακόπουλο.

Το Αγωνιστικό Πρόγραμμα:

Σάββατο 4/5: 9.00 Φιγούρες, 13.00 Τελετή Έναρξης, 14.30 Αγωνιστική Τετράδα, 16.00 Ομαδικό Τελικός, 19.30 Σόλο Τελικός.

Κυριακή 5/5: 10.15 Ντουέτο Τελικός, 14.30 Κόμπο Τελικός.

Written by NIREAS HALANDRIOY

Πρόγραμμα του 4th Greek Nireas Artistic Swimming Cup

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – FRIDAY 3/5/2019

19:00 – 22:00      ΓΕΝΙΚΗ ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ/General Warm-up with music

ΣΑΒΒΑΤΟ – SATURDAY 4/5/2019

08:00-08:50         Προθέρμανση Φιγούρες / Figures Warm – up

08:00                     Τεχνική Σύσκεψη / Technical Meeting

08:30                     Σύσκεψη Κριτών/Judge’s Meeting

09:00-13:00         Φιγούρες/Figoures

13:00-14:00         Τελετή Έναρξης / Opening Ceremony

14:00-14:30         Προθέρμανση «Αγωνιστική Τετράδα»/ «Agonistiki tetrada” Warm-up

14:30-15:00         Αγωνιστική Τετράδα/ Agonistiki tetrada


15:00-16:00         Προθέρμανση Ομαδικό/Team warm-up

16:00-17:30         Τελικός Ομαδικό/Team Final/Awards Ceremony

17:45-19:15         Προθέρμανση Σόλο /Solo  Warm-up

19:30-21:30         Τελικός Σόλο/Solo Final/ Awards Ceremony

ΚΥΡΙΑΚΗ – SUNDAY 5/5/2019

08:30-10:00         Προθέρμανση Ντουέτο/Duet Warm-up

10:15-13:15         Τελικός Ντουέτο/Duet Final/Awards Ceremony

13:30-14:15         Προθέρμανση Combo/Combo Warm-up

 14:30-15:30        Τελικός Combo/Combo Final/Awards Ceremony

Written by NIREAS HALANDRIOY

ORKA CUP: Εξαιρετική εμφάνιση των κοριτσιών στην Ουγγαρία.

Για άλλη μία φορά τίμησε με τις διακρίσεις της τον Νηρέα Χαλανδρίου η ομάδα της καλλιτεχνικής κολύμβησης στο 22nd Artistic Swimming ORKA CUP στο Szekesfehervar της Ουγγαρίας το οποίο ολοκληρώθηκε την Κυριακή 24 Μαρτίου 2019.

Η αυλαία του προγράμματος άνοιξε την Παρασκευή (22/3) με το αγώνισμα των φιγούρων για τις αθλήτριες κατηγορίας Κορασίδων Β και κατηγορίας Κορασίδων Α.

Τα κορίτσια της Ιφιγένειας Δίπλα κατάφεραν να διακριθούν κατακτώντας υψηλές θέσεις μέσα στην 10άδα.

3η θέση Ρηγάκου Σοφία

5η θέση Λύρα Νικολέττα

6η θέση Καραμάνη Ειρήνη

8η θέση Πέντζα Δέσποινα

9η θέση Χρυσού Λυδία

10η θέση Μικέ Μαρίνα

Την επόμενη μέρα Σάββατο 23/3 συνεχίζοντας την προσπάθειά τους κατάφεραν να ανεβάσουν την ομάδα της ηλικιακής κατηγορίας 12 under στο πρώτο βάθρο τόσο στο αγώνισμα του ντουέτου όσο και στο αγώνισμα του ομαδικού.

1η θέση στο Ντουέτο (κορασίδων Β)

Πέντζα Δέσποινα

Ρηγάκου Σοφία

Ενώ κατέκτησαν και την

4η θέση

Γκάτζια Μαριτίνα

Λύρα Νικολέττα

5η θέση

Καραμάνη Ειρήνη

Μικέ Μαρίνα

6η θέση

Τζιράνη Μυρτώ

Χρυσού Λυδία

1η θέση στο Ομαδικό (κορασίδων Β)

Γκάτζια Μαριτίνα

Καραμάνη Ειρήνη

Κρέσπη Λήδα

Λύρα Νικολέττα

Μικέ Μαρίνα

Πέντζα Δέσποινα

Ρηγάκου Σοφία

Χρυσού Λυδία

Δεκαρίστου Καλλιόπη

Μικέ Δέσποινα

Τζιράνη Μυρτώ

Στο ίδιο αγώνισμα τα κορίτσια της Ελευθερίας Γκουζούνα κατέκτησαν την όγδοη θέση.

8η θέση στο Ομαδικό (κατηγορία Β)

Γαργερού Αγγελική

Θάνου Βασιλική

Καρκαβίτσα Κρυσταλλία

Κωστοπούλου Ζωή

Παπαθανασίου Δήμητρα

Παππά Άρτεμις

Σδούκου Μελίνα

Τσαπράλη Δανάη

Κωστοπούλου Δήμητρα

Όμως και τα κορίτσια της Ελένης Νικολακοπούλου παρόλο που είχαν να αντιμετωπίσουν μια σημαντική απώλεια κατάφεραν να κατακτήσουν την 7η θέση στο αγώνισμα του ομαδικού.

Βούλγαρη Ιφιγένεια

Ζουμπουλιάδη Τζωρτζίνα

Παυλή Ηλιάνα

Στεφανάκη Αθανασία

Τάτση Ελένη

Στόκα Δέσποινα

Ενώ στο αγώνισμα του Ντουέτου πήραν την

11η θέση

Τάτση Ελένη

Στεφανάκη Νασιο

14η θέση

Ζουμπουλιάδη Τζωρτζίνα

Παγώνη Μελίνα

Βούλγαρη Ιφιγένεια (αναπληρωματική)

Πολλά συγχαρητήρια στις αθλήτριες και στις προπονήτριες τους!!!

Written by NIREAS HALANDRIOY

Αναχώρηση για την Ουγγαρία. Καλή επιτυχία κορίτσια.

Στο Szekesfehervar της Ουγγαρίας μεταβαίνουν σήμερα Πέμπτη 21 Μαρτίου, 28 αθλήτριες της Καλλιτεχνικής Κολύμβησης του Συλλόγου μας  προκειμένου να πάρουν μέρος στο 22nd Artistic Swimming ORKA Cup  που διεξάγεται το τριήμερο 22- 24 Μαρτίου 2019.

Τα κορίτσια μας θα παρουσιάσουν 10 προγράμματα συνολικά ( 3 ομαδικά και 7 ντουέτα) συμμετέχοντας σε δύο διαφορετικές ηλικιακές κατηγορίες.  

Οι αθλήτριες που συμμετέχουν είναι οι εξής:

1.      ΒΟΥΡΓΑΡΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ

2.      ΖΟΥΜΠΟΥΛΙΑΔΗ ΓΕΩΡΓΙΑ – ΜΑΡΙΝΑ

3.      ΚΑΡΑΜΑΝΗ ΗΛΙΑΝΑ

4.      ΠΑΓΩΝΗ ΜΑΡΙΑ-ΑΓΓΕΛΙΚΗ

5.      ΠΑΥΛΗ ΗΛΙΑΝΑ

6.      ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ-ΕΛΛΗ

7.      ΣΤΟΚΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

8.      ΤΑΤΣΗ ΕΛΕΝΗ

9.      ΓΑΡΓΕΡΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

10.  ΓΚΑΤΖΙΑ ΜΑΡΙΑ ΜΑΤΙΝΑ

11.  ΔΕΚΑΡΙΣΤΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ

12.  ΘΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

13.  ΚΑΡΑΜΑΝΗ ΕΙΡΗΝΗ

14.  ΚΑΡΚΑΒΙΤΣΑ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΑ

15.  ΚΡΕΣΠΗ ΛΗΔΑ

16.  ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

17.  ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ

18.  ΛΥΡΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ

19.  ΜΙΚΕ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

20.  ΜΙΚΕ ΜΑΡΙΝΑ

21.  ΠΑΠΑΘΔΝΑΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ – ΕΥΓΕΝΙΑ

22.  ΠΑΠΠΑ  ΑΡΤΕΜΙΣ

23.  ΠΕΝΤΖΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

24.  ΡΗΓΑΚΟΥ ΣΟΦΙΑ

25.  ΣΔΟΥΚΟΥ ΜΕΛΙΝΑ

26.  ΤΣΑΠΡΑΛΗ ΔΑΝΑΗ

27.  ΤΖΙΡΑΝΗ ΜΥΡΤΩ

28.  ΧΡΥΣΟΥ ΛΥΔΙΑ

Μαζί τους ο Πρόεδρος κ.  Δημήτριος Γιακουμάτος (ΑΡΧΗΓΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ) , ο Αντιπρόεδρος κ.Δημήτριος Λύρας και ο Γεν. Γραμματέας κ. Φώτιος Μικές.  Μαζί και οι έφοροι  Χριστίνα Κασσέτα, Χριστίνα Σφυρή και Ιωάννα Τσιρτσίκου καθώς και οι προπονήτριες Ελένη Νικολακοπούλου , Εφη Βαρελάκη με συνεργάτιδες τις Ιφιγένεια Δίπλα και Ελευθερία Γκουζούνα.

Ευχόμαστε ολόψυχα να απολαύσουν το ταξίδι κερδίζοντας πολλές εμπειρίες και καλή επιτυχία στα κορίτσια μας!!

1 2 3 5
RSS
Follow by Email
Facebook
Instagram