Written by Roi OAKA

Τα παιχνίδια των Μίνι Παίδων του Νηρέα στη Γ΄(Ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος

Η ομάδα υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων του Νηρέα Χαλανδρίου μετείχε στους αγώνες του Α’ Ομίλου Αττικής στη Γ’ (Ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος της συγκεκριμένης ηλικιακής κατηγορίας, που έγιναν στο τέλος της περασμένης εβδομάδας στο κολυμβητήριο του Παλαιού Φαλήρου.

Τα μικρά παιδιά του Νηρέα έκαναν την προσπάθειά τους σε έναν δύσκολο Όμιλο των πέντε ομάδων, το πάλεψαν, αλλά τελικά δεν κατάφεραν να προκριθούν στην τελική φάση, παίρνοντας την 4η θέση με 3 βαθμούς (περνούσαν οι δύο πρώτοι από κάθε όμιλο των πέντε). Αφήνουν, όμως, πολλές υποσχέσεις για το μέλλον, έχοντας κάνει μια πολύ καλή πορεία φτάνοντας μέχρι τη συγκεκριμένη φάση μιας κορυφαίας πανελλήνιας διοργάνωσης.

Αναλυτικά όλα τα παιχνίδια του Νηρέα στον Α’ Όμιλο Αττικής με τις συνθέσεις, τους σκόρερ και τον προπονητή μας:

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 5-13. Ηλιόπουλος Νίκος, Ηλιόπουλος Δημήτρης, Ζαχαριουδάκης Βαγγέλης, Σαμαράς Θανάσης, Χασιώτης Βασίλης, Δάρης Πέτρος, Αδαμόπουλος Γιάννης (2), Δέμης Φίλιππος, Γεωργιάδης Γιάννης, Σταματέλος Γιώργος, Τσάλος Σπύρος (3), Μιχάλας Ιάσονας, Βλασσόπουλος Δημοσθένης, Βουτσινάς Χρήστος, Πουλιόπουλος Αλέξης.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 17-3. Ηλιόπουλος Νίκος, Ηλιόπουλος Δημήτρης, Ζαχαριουδάκης Βαγγέλης, Σαμαράς Θανάσης, Χασιώτης Βασίλης (1), Δάρης Πέτρος, Αδαμόπουλος Γιάννης (1), Δέμης Φίλιππος, Γεωργιάδης Γιάννης, Ζαχαρόπουλος Κωνσταντίνος, Τσάλος Σπύρος (1), Μιχάλας Ιάσονας, Βλασσόπουλος Δημοσθένης, Βουτσινάς Χρήστος, Μπαμπανίκας Χάρης.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΝΟ ΧΙΟΥ 9-2. Ηλιόπουλος Νίκος, Ηλιόπουλος Δημήτρης (2), Ζαχαριουδάκης Βαγγέλης, Σαμαράς Θανάσης, Χασιώτης Βασίλης (1), Δάρης Πέτρος (1), Αδαμόπουλος Γιάννης, Δέμης Φίλιππος (3), Γεωργιάδης Γιάννης, ΣταματέλοςΓιώργος, Τσάλος Σπύρος (2), Μιχάλας Ιάσονας, Βλασσόπουλος Δημοσθένης, Βουτσινάς Χρήστος, Πουλιόπουλος Αλέξης.

ΣΚ ΡΟΗ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 13-4. Ηλιόπουλος Νίκος, Ηλιόπουλος Δημήτρης, Ζαχαριουδάκης Βαγγέλης, Σαμαράς Θανάσης, Χασιώτης Βασίλης (2), Δάρης Πέτρος, Αδαμόπουλος Γιάννης (1), Δέμης Φίλιππος, Γεωργιάδης Γιάννης, Ζαχαρόπουλος Κωνσταντίνος, Τσάλος Σπύρος (1), Πουλιόπουλος Αλέξης, Βλασσόπουλος Δημοσθένης, Βουτσινάς Χρήστος, Σταματέλος Γιώργος.

Προπονητής: Γρηγοριάδης Άγγελος

Η τελική κατάταξη του ομίλου διαμορφώθηκε ως εξής:

  1. ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 12
  2. ΣΚ ΡΟΗ 7
  3. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 7
  4. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 3
  5. ΝΟ ΧΙΟΥ 0

Δείτε σχετικές φωτος:

RSS
Follow by Email
Facebook
Instagram