Written by NIREAS HALANDRIOY

Ισοπαλία για τον Νηρέα στην 8η Αγωνιστική για την Α2 κατηγορία ανδρών.

Μια αρκετά καλή και ψυχωμένη εμφάνιση για την ανδρική ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου, στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον ΟΦΗ, περιλάμβανε το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας.

Το ξεκίνημα βρήκε τους πολίστες μας να κοντράρουν στα ίσια τους αντιπάλους τους, με την πρώτη περίοδο να κλείνει στο 2-3. Στη συνέχεια οι παίκτες του ΟΦΗ πήραν τα ηνία του αγώνα, και στο ημίχρονο προηγούνταν με 3 τέρματα (4-7). Στη 3η περίοδο είχαμε ένα ισορροπημένο αγώνα, και το επιμέρους σκορ του 3ου οκταλέπτου να διαμορφώνεται στο 2-2.

Στην τελευταία περίοδο, οι πολίστες του Παναγιώτη Ζυμβραγάκη, με «σιδερένια» άμυνα και επίθεση «φωτιά», έκαναν την αντεπίθεση τους και με επιμέρους σκορ 4ου οκταλέπτου 4-1, η κόρνα της λήξης βρήκε το τελικό σκορ στο 10-10.

Με το 2ο βαθμό, η ομάδα μας είναι στην 7η θέση του Α’ ομίλου, έχοντας και ένα παιχνίδι λιγότερο.