Written by NIREAS HALANDRIOY

3η Αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας Ανδρών

Άτυχη στάθηκε η ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου στο εντός έδρας αγώνα για την 3η αγωνιστική της Α2 κατηγορίας απέναντι στον Ηλυσιακό καθώς δε μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες της γνωρίζοντας την ήττα με 15-9.

Οι πολίστες του Παναγιώτη Τρούλου μπήκαν αρκετά καλά στην αναμέτρηση με την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 2-2 αλλά το δεύτερο οκτάλεπτο αποδείχθηκε καθοριστικό καθώς ο Ηλυσιακός με ένα ξέσπασμα και τρία γκολ απέκτησε προβάδισμα νίκης. Το σκορ του ημιχρόνου (5-2) ήταν λογικό να επηρεάσει την ομάδα μας, μια από τις πιο νεανικές του πρωταθλήματος που πάλεψε στις άλλες 2 περιόδους αλλά προδόθηκε από την άμυνά της και δε μπόρεσε να γυρίσει το σκορ.

Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 9-15 (2-2, 0-3, 3-4, 4-6)

Νηρέας Χαλανδρίου: Βυθουλκας, Καντης, Ταπινης, Παπαδογεωργακης, Παπαζαφειροπουλος, Κοττας, Ανδρης, Καρουζος, Βαλοδημος, Παππάς Α.(4),  Σιάρκος(3),  Παππάς Κ. (1),  Παππάς Ξ. (1), Ζωχιος,Καριμ   Προπονητης: Τρουλος Παναγιωτης

Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 5, Λάππας 3, Κωνσταντόπουλος 3, Φαφαλιός 1, Γούσης 1, Τασσιόπουλος 1, Καινούργιος (1)