Written by Roi OAKA

Εξαιρετικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Ανδρών ο Νηρέας

Πολύ καλό ξεκίνημα έκανε η ανδρική ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής Ανδρών και συγκεκριμένα στους αγώνες του πρώτου γύρου της Α’ φάσης της διοργάνωσης, στον Α’ Όμιλο Αττικής, στο κολυμβητήριο Αμαρουσίου, το περασμένο Σαββατοκύριακο (15-16/2). Απώτερος φετινός στόχος, φυσικά, η άνοδος στην Α2 Ανδρών.

Ο Νηρέας πέτυχε δύο νίκες και έφερε μία ισοπαλία στους τρεις αγώνες του στον Όμιλο και μετά το τέλος του πρώτου γύρου προηγείται στη βαθμολογία με 7 βαθμούς. Και φυσικά είναι το φαβορί για την κατάκτηση μιας εκ των δύο πρώτων θέσεων που οδηγούν στους Ομίλους Ανόδου της Β’ φάσης.

Συγκεκριμένα, η ομάδα του Πάναγιώτη Ζυμβραγάκη νίκησε τον Τρίτωνα Αμαρουσίου με 13-7 και τον ΑΟ Ολυμπιάδας Πετρούπολης με 14-5, ενώ ήρθε ισόπαλος 8-8 με τον Ιωνικό Νίκαιας.

Αναλυτικά τα ματς του Νηρέα:

Τρίτων Αμαρουσίου – Νηρέας Χαλανδρίου 7-13. Οκτάλεπτα: 2-5, 2-3, 2-3, 1-2. Σκόρερ Νηρέα: Κωνσταντόπουλος 3, Γκίρης 2, Βαλοδήμος 1, Γκαράνης 4, Σιάρκος 1, Βασιλακόπουλος 1, Κονταλέξης 1.

Ιωνικός Νίκαιας – Νηρέας Χαλανδρίου 8-8. Οκτάλεπτα: 5-1, 1-0, 1-3, 1-4. Σκόρερ Νηρέα: Βουλάς 2, Ζένιος 1, Κωνσταντόπουλος 3, Κόττας 1, Βαλοδήμος 1.

Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Πετρούπολης 14-5. Οκτάλεπτα: 2-2, 8-1, 1-2, 3-0. Σκόρερ Νηρέα: Βουλάς 1, Ζένιος 1, Κωνσταντόπουλος 3, Γκίρης 1, Κόττας 1, Γκαράνης 2, Σιάρκος 1, Χαλιάσος 1, Βασιλακόπουλος 3.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα του Ομίλου: Ιωνικός – ΑΟ Πετρούπολης 12-6, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΟ Πετρούπολης 8-6, Ιωνικός – Τρίτων Αμαρουσίου 10-4.

Η Βαθμολογία Α’ Ομίλου Αττικής (3 αγ.):

1.Νηρέας 7

2. Ιωνικός 7

3. Τρίτων Αμαρουσίου 3

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

* Οι αγώνες του Β’ Γύρου θα διεξαχθούν 2-4 Απριλίου.

*Οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10) θα αγωνιστούν, στη Β’ Φάση (22-24/5), στους 2 Ομίλους Ανόδου και οι υπόλοιπες (σύνολο 10) στους 2 Ομίλους Καθόδου (υποβιβάζονται οι 2 τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου, σύνολο 4). Η Τελική Φάση είναι προγραμματισμένη για τις 3-6 Ιουλίου. Οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Α2 Εθνική Κατηγορία.

Η σύνθεση της ανδρικής ομάδας του Νηρέα Χαλανδρίου:

1. Στρίγκος Σταύρος

2. Βουλάς Ηλίας

3. Ζένιος Φάνης

4. Κωνσταντόπουλος Κώστας

5. Γκίρης Κώστας

6. Κόττας Ανδρέας

7. Κοκκωνάκης Διονύσης

8. Βαλοδήμος Στέλιος

9. Γκαράνης Θοδωρής

10. Σιάρκος Νίκος

11. Σιάρκος Δημήτρης

12. Χαλιάσος Φίλιππος

13. Κακλής Βαγγέλης

14. Βασιλακόπουλος Παναγιώτης

15 Κονταλέξης Φωκίων

Προπονητής: Ζυμβραγάκης Παναγιώτης

Η Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής και το αναλυτικό πρόγραμμα αγώνων ΕΔΩ.

Written by Roi OAKA

Τρίτη θέση στον Όμιλο της Β’ φάσης ο Νηρέας με τρεις νίκες και μία ήττα στον Β’ Γύρο – Πάει στον Όμιλο πλέι οφ της Γ΄φάσης (photos)

Την πρόκρισή του στον Όμιλο των πλέι οφ της Γ’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α’ Γυναικών πέτυχε ο Νηρέας Χαλανδρίου.

Η ομάδα της Ευτυχίας Καραγιάννη πέτυχε τρεις νίκες και μία ήττα στους αγώνες του Β’ Γύρου του Ομίλου της Β΄φάσης του πρωταθλήματος, με πολύ καλές εμφανίσεις, άγγιξε ακόμα και την πρωτιά, αλλά τελικά πήρε την 3η θέση, ισόβαθμος με τον 2ο Εθνικό Πειραιά (από τον οποίο έχασε στον τελευταίο καθοριστικό αγώνα και τον έφερε να μειονεκτεί στη μεταξύ τους ισοβαθμία).

Φυσικά, εκκρεμεί η απόφαση για το ματς του Α’ Γύρου ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός (διακόπηκε στο 0.08 πριν από τη λήξη του και ενώ το σκορ ήταν 11-11).

Έτσι ο Νηρέας θα μπει στον Όμιλο πλέι οφ της Γ’φάσης με 0 βαθμούς (αυτός που τερμάτισε πρώτος μπαίνει με 2 βαθμούς και ο δεύτερος με 1 β.).

Όλοι οι αγώνες του Νηρέα στον Β΄Γύρο της Β’ φάσης:

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 13-19

Οκτάλεπτα: 3-4, 1-4, 3-5, 6-6.

ΝΟ Λάρισας (Κώστας Γαβριάς): Γούλα, Μπενέκου Ι. 3, Τουλουμτζίδου, Πουστινίκοβα 3, Καριπίδου Μ. 2, Κολτσίδα 2, Λαμπρονίκου, Τερζή, Χασιώτη, Πατούνα 1, Πετάση 1, Τσιάρα, Καριπίδου Η. 1.

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Λάζαρη, Παπατριανταφύλλου, Μαυρωτά Ιφ. 2, Μαντουδιώτη 1, Τριχά 1, Πάτερου Ε., Τορνάρου 4, Μπόβαλη 1, Αγγελίδη 2, Παπαναστασίου Δ. 1, Κάσσαρη, Νιαρχάκου 5, Κοβάσεβιτς Σ., Κοβάσεβιτς Ν. 2, Ρουσσάκη.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 8-7

Οκτάλεπτα: 2-1, 2-2, 3-2, 1-2.

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Λάζαρη, Παπατριανταφύλλου, Μαυρωτά 2, Μαντουδιώτη, Τριχά 2, Πάτερου, Τορνάρου 1, Μπόβαλη, Αγγελίδη, Παπαναστασίου 1, Κάσσαρη 1, Νιαρχάκου 1, Κοβάτσεβιτς Ν., Κοτσάφτη, Κοβάτσεβιτς Σ.

ΑΝΟ Γλυφάδας (Ορέστης Σαλάχας): Αρχοντάκη, Νίνου 1, Κοσμά, Κοκκίνου, Μαμόγλου 3, Κόλλια, Αντωνιάδης, Γρηγοροπούλου 2, Φράγκου, Μαστρόκαλου, Γαλιατσάτου, Κοντογιάννη 1, Θωμοπούλου, Ροκοφύλλου, Καρύτσα.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 4-16

Οκτάλεπτα: 0-5, 1-3, 2-4, 1-4.

ΝΟ Ρεθύμνου (Βασίλης Κουνδουράκης): Ζοφώλη Ν., Μαλλιαρού 2, Κυριακάκη 1, Φραγκιούδακη, Φαρμάκη, Γαβαλά, Φραγγελάκη, Ζοφώλη Β., Παναγιωτάκη, Λιμπιτάκη Σ., Λιμπιτάκη Α. 1, Καραγιάννη.

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Λάζαρη, Παπατριανταφύλλου, Μαυρωτά 1, Μαντουδιώτη, Τριχά 6, Πάτερου, Τορνάρου 1, Μπόβαλη, Αγγελίδη 1, Παπαναστασίου 4, Κάσσαρη, Νιαρχάκου 2, Κοβάτσεβιτς Ν. 1, Παναγιότι, Κοβάτσεβιτς Σ.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ   9-14

Οκτάλεπτα: 3-3, 3-3, 2-3, 1-5.

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Λάζαρη, Παναγιώτη, Μαυρωτά 1, Μαντουδιώτη, Τριχά 3, Πάτερου, Τορνάρου 1, Μπόβαλη, Αγγελίδη, Παπαναστασίου, Κάσσαρη, Νιαρχάκου 4, Κοβάτσεβιτς Σ., Κοβάτσεβιτς Ν., Κοτσάφτη.

Εθνικός Πειραιά (Κώστας Φιτσανάκης): Σωτηρέλη, Λούδη, Μπερίκου, Τζελέπη 1, Κολιτσοπούλου, Μπίσμπα, Χατζηκυριακάκη 1, Λογοθέτη 4, Πέττα 1, Κούμπρα 5, Χάουτον 2, Πουλοπούλου, Αναγνώστου, Γκοτζιά.

Τα αποτελέσματα στους άλλους αγώνες:

Εθνικός – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-8, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Λάρισας 15-13, ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Ρεθύμνου 8-5, Εθνικός – ΝΟ Λάρισας 9-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Ρεθύμνου 14-10.

Η Βαθμολογία (10 αγ.):

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας (89-61) 18 (7 αγ.)
  2. Εθνικός Πειραιά (79-51) 16 (7 αγ.)
  3. Νηρέας Χαλανδρίου (92-76) 16
  4. ΝΟ Λάρισας (73-90) 6
  5. ΝΟ Ρεθύμνου (52-107) 0

Σ.Σ.1: Εκκρεμεί η απόφαση του αθλητικού δικαστή για την αναμέτρηση του Εθνικού με τον ΑΝΟ Γλυφάδας. Υπενθυμίζεται πως το παιχνίδι διακόπηκε οριστικά 0:08 πριν από τη λήξη του μετά από εισβολή στον αγωνιστικό χώρο φιλάθλου που έριξε στην πισίνα τον διαιτητή Ποσποτίκη. Το σκορ εκείνη τη στιγμή ήταν 11-11.

Σ.Σ.2: Οι τρεις πρώτες ομάδες, μετά το πέρας των 10 αγωνιστικών, πηγαίνουν στον Όμιλο των πλέι οφ της Γ’ Φάσης με 2, 1 και 0 βαθμούς αντίστοιχα. Οι δύο τελευταίες ομάδες πηγαίνουν στον όμιλο των πλέι άουτ της Γ’ Φάσης με 6 και 3 βαθμούς αντίστοιχα.

Δείτε Photos από τους αγώνες του Νηρέα στον Β’ Γύρο της Β’ φάσης:

Written by Roi OAKA

Απόλυτη επιτυχία στους διασυλλογικούς κολυμβητικούς αγώνες “ΦΛΥΑ 2020” του Νηρέα (photos)

Με μεγάλη επιτυχία διοργανώθηκαν το περασμένο Σάββατο 8 Φεβρουαρίου, στο κλειστό Δημοτικό κολυμβητήριο του Χαλανδρίου, οι 3οι διασυλλογικοί κολυμβητικοί αγώνες αξιολόγησης για αθλητές 7-8 ετών, με την επωνυμία “ΦΛΥΑ 2020”, από τον Νηρέα Χαλανδρίου.

Ήταν μια γιορτή της κολύμβησης, αφού οι λιλιπούτειοι κολυμβητές και κολυμβήτριες, χωρίς το άγχος της χρονομέτρησης, αποκόμισαν τα οφέλη του αθλητισμού ξεκινώντας το ταξίδι τους στο χώρο της κολύμβησης.

Συνολικά έλαβαν μέρος 231 παιδιά από 20 σωματεία.

Τη λίστα με τα σωματεία που πήραν μέρος μπορείτε να τα δείτε παρακάτω. Βλέπετε επίσης σχετικό φωτορεπορτάζ.

Στη βασική φωτό ο Πρόεδρος του διοργανωτή Νηρέα, ο Δημήτρης Γιακουμάτος, ανάμεσα στους προπονητές, στους μικρούς ταλαντούχους αθλητές της κολυμβητικής ομάδας και στους εθελοντές του “ΦΛΥΑ 2020”.

Written by Roi OAKA

Πανηγυρική πρόκριση του Νηρέα στη Β΄φάση του Μίνι Παίδων με πρωτιά στον Όμιλο

Άνετη πρόκριση πέτυχε η ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου στη Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων.

Τα μικρά σε ηλικία, αλλά ιδιαιτέρως ταλαντούχα παιδιά του Νηρέα, πραγματοποίησαν εξαιρετικές εμφανίσεις στους αγώνες του Α΄Ομίλου Αττικής της Α΄φάσης της διοργάνωσης, που έγιναν στο κολυμβητήριο Πεντέλης (Μελισσίων) και πέτυχαν πανηγυρικά το στόχο της πρόκρισης με το απόλυτο των νικών (τρεις εύκολες νίκες σε τρεις αγώνες) και κατακτώντας την 1η θέση στην τελική βαθμολογία του Ομίλου.

Η ομάδα του Νηρέα νίκησε κατά σειρά τον Απόλλωνα Σμύρνης με 18-4, τον ΑΟ Ολυμπιάδα Πετρούπολης με 16-0 και τον ΝΟ Καλαμακίου με 15-3.

Αναλυτικά όλα τα ματς με τη σύνθεση και τους σκόρερ του Νηρέα Χαλανδρίου ανά αγώνα:

Νηρέας Χαλανδρίου – Απόλλων Σμύρνης 18-4

Μουχτούρης Γ., Βουτσινάς Χ. (2), Μούρσας Σ. (1), Σαμαράς Θ. (2), Τσάπαλος Β., Δάρης Π. (3), Τσάλος Σ. (8), Μουχτούρης Κ. (2), Καλκάνης Α., Στάγγελ Ε., Τσεκούρας Α., Βλασσόπουλος Δ.

Νηρέας Χαλανδρίου – Α.Ο. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 16-0

Μουχτούρης Γ., Βουτσινάς Χ. (1), Μούρσας Σ., Σαμαράς Θ. (3), Τσάπαλος Β., Δάρης Π. (5), Τσάλος Σ. (4), Μουχτούρης Κ. (1), Καλκάνης Α., Στάγγελ Ε. (1), Καντάς Α. (1), Βλασσόπουλος Δ.

Νηρέας Χαλανδρίου – Ν.Ο. Καλαμακίου 15-3

Μουχτούρης Γ., Βουτσινάς Χ. (1), Μούρσας Σ. (2), Σαμαράς Θ. (7), Τσάπαλος Β., Δάρης Π., Τσάλος Σ. (4), Μουχτούρης Κ., Καλκάνης Α. (1), Στάγγελ Ε., Τσεκούρας Α., Βλασσόπουλος Δ.

Προπονητής της ομάδας: Σαλιαμπούκος Δημήτρης

Η Βαθμολογία Α’ ΟΜΙΛΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ (Τελική):

1.Νηρέας Χαλανδρίου 9

2. ΝΟ Καλαμακίου 4

3. ΑΟ Πετρούπολης 4

…………………………………….

4. Απόλλων Σμύρνης 0

Θυμίζουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίθηκαν μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.

Μπορείτε να δείτε όλες τις ομάδες που προκρίθηκαν ΕΔΩ.

Written by Roi OAKA

Στη μάχη για την πρόκριση οι Μίνι Παίδες του Νηρέα

Έτοιμη να μπει στη μάχη του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων 2020 και να πετύχει την πρόκριση στη Β’ φάση της διοργάνωσης είναι η αντίστοιχη ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου, το προσεχές Σαββατοκύριακο 8 και 9 Φεβρουαρίου.

Ο Νηρέας Χαλανδρίου μετέχει στον Α’ Όμιλο Αττικής της Α’ φάσης του πρωταθλήματος, οι αγώνες του οποίου θα γίνουν στο κολυμβητήριο Πεντέλης, με αντιπάλους τον ΝΟ Καλαμακίου, τον ΑΟ Ολυμπιάδα Πετρούπολης και τον Απόλλωνα Σμύρνης. Αποσύρθηκε την τελευταία στιγμή από το πρωτάθλημα η Τρίαινα Βούλας.

Οι αγώνες της ομάδας είναι:

1η αγωνιστική, Σάββατο 8/2/2020
ΩΡΑ: 20:30 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

2η αγωνιστική, Κυριακή 9/2/2020
ΩΡΑ: 11:30 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

3η αγωνιστική, Κυριακή 9/2/2020
ΩΡΑ: 18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ -ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

Η Ειδική Προκήρυξη του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, με το αναλυτικό πρόγραμμα και των 12 Ομίλων της Α’ φάσης και ειδικότερα του Ομίλου του Νηρέα μπορείτε να δείτε ΕΔΩ.

Σημειώνουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα πάρουν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.

Η σύνθεση της ομάδας Μίνι Παίδων του Νηρέα:

1. Βλασσόπουλος Δημοσθένης
2. Βουτσινάς Χρήστος
3. Δάρης Πέτρος
4. Καλκάνης Απόστολος
5. Κάντας Άγγελος
6. Μούρσας Σταύρος
7. Μουχτούρης Γιάννης
8. Μουχτούρης Κωνσταντίνος
9. Σαμαράς Θανάσης
10. Στάγγελ Ερρίκος
11. Τσάλος Σπύρος
12. Τσάπαλος Βασίλης
13. Τσεκούρας Αλέξανδρος

Προπονητής: Σαλιαμπούκος Δημήτρης

ΔΕΙΤΕ photos της ομάδας:

Written by Roi OAKA

Οι κολυμβητικοί αγώνες “ΦΛΥΑ 2020” του Νηρέα, με αξιολόγηση

Ο Νηρέας Χαλανδρίου διοργανώνει και φέτος τους διασυλλογικούς κολυμβητικούς αγώνες «ΦΛΥΑ» για λιλιπούτειους κολυμβητές και κολυμβήτριες ηλικίας 7 και 8 ετών (επιλέκτων).

Οι αγώνες θα γίνουν το προσεχές Σάββατο 8 Φεβρουαρίου στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Χαλανδρίου και αναμένεται να μετάσχουν σ’ αυτούς περισσότερα από 250 παιδιά από 15 σωματεία της χώρας.

Σύμφωνα με τους νέους κανονισμούς, για τη συγκεκριμένη ηλικία δεν μπορεί να δοθεί άδεια για επίσημη χρονομέτρηση στους αγώνες από την Ομοσπονδία και την αρμόδια Περιφέρεια.

Για τον λόγο αυτό οι αγώνες θα γίνουν με αξιολόγηση από τους προπονητές των μικρών αθλητών και αθλητριών. Παρόλα αυτά θα δοθούν κανονικά διπλώματα και αναμνηστικά σε όλους τους συμμετέχοντες και θα γίνεται ξεχωριστή μνεία στους νικητές.

Βασικός χορηγός των αγώνων είναι η Βιοϊατρική.

Δείτε την αφίσα της διοργάνωσης:

Written by Roi OAKA

Ενθαρρυντική εμφάνιση οι κοπέλες Καλλιτεχνικής του Νηρέα στους Χειμερινούς Κορασίδων Α’ – Δύο κορίτσια μας στο τεστ επιλογής για Εθνική (photos)

Ιδιαιτέρως ενθαρρυντική και πολλά υποσχόμενη ήταν η εμφάνιση των κοριτσιών του Νηρέα Χαλανδρίου στους Χειμερινούς αγώνες Καλλιτεχνικής (Συγχρονισμένης) Κολύμβησης Κορασίδων Α’, που έγιναν το περασμένο Σαββατοκύριακο (1-2/2) στο Εθνικό κολυμβητήριο του Πειραιά “Π. Καπαγέρωφ”, μαζί με την Ημερίδα Αστεριών 1, 2 και 7.

Παρά το πολύ νεαρό της ηλικίας τους, σε σχέση και με τη συγκεκριμένη κατηγορία (ήταν από τις μικρότερες ηλικιακά από όσες αγωνίστηκαν), οι κοπέλες του Νηρέα εκτέλεσαν με χάρη και αρμονία τα προγράμματά τους και ξετύλιξαν το ταλέντο τους, που αφήνει πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.

Η σημαντική είδηση που προέκυψε, μάλιστα, είναι ότι δύο κορίτσια μας από την ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου, η Δέσποινα Μικέ και η Σοφία Ρηγάκου, κλήθηκαν στο τεστ επιλογής για τη συγκρότηση της Εθνικής ομάδας.

Στον Τελικό του Ομαδικού τα κορίτσια που εκπροσώπησαν τον Νηρέα ήταν: Καλλιόπη Δεκαρίστου, Φωτεινή Βασιλική Κασβίκη, Δέσποινα Μικέ, Μαρίνα Μικέ, Δέσποινα Πέντζα, Σοφία Ρηγάκου, Ελένη Τάτση, Μυρτώ Τζιράνη.

Την προηγούμενη στον προκριματικό του Ομαδικού είχαν αγωνιστεί: Καλλιόπη Δεκαρίστου, Ζωή Κωστοπούλου, Δέσποινα Μικέ, Μαρίνα Μικέ, Δέσποινα Πέντζα, Σοφία Ρηγάκου, Ελένη Τάτση, Μυρτώ Τζιράνη, αναπλ. Φωτεινή Βασιλική Κασβίκη.

Στο Ντουέτο τον Νηρέα Χαλανδρίου εκπροσώπησαν οι Δέσποινα Πέντζα και Σοφία Ρηγάκου.

Προπονήτρια της ομάδας Κορασίδων Α’ η Ιφιγένεια Δίπλα.

Δείτε photos από τα κορίτσια μας:

Written by admin

ΕΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι προπονήσεις τον Σχολών Κολύμβησης σε ΟΑΚΑ και Χαλάνδρι δεν θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο 8 Φεβρουαρίου λόγω διεξαγωγής κολυμβητικών αγώνων και στα δύο κολυμβητήρια.

Written by Roi OAKA

Σπουδαία εμφάνιση τα δελφίνια του Νηρέα στους Χειμερινούς Παμπαίδων – Παγκορασίδων

Εξαιρετική εμφάνιση με πολύ καλές επιδόσεις πραγματοποίησαν οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες του Νηρέα Χαλανδρίου που έλαβαν μέρος στους Χειμερινούς αγώνες κολύμβησης Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α’ και Β’, για τα σωματεία της Νότιας Ελλάδας, που έγιναν στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ το τριήμερο 31/1 έως 2/2.

Ο Νηρέας μετείχε στους αγώνες με πέντε ταλαντούχα “δελφίνια” και συγκεκριμένα με δύο κολυμβήτριες και τρεις κολυμβητές.

Είναι οι: Βάλια Παπαδόπουλου, Αλεξάνδρα Συμεωνίδου, Κίμων Καλύβας, Μάριος Ζαφειρόπουλος, Σταύρος Καραγιώργος, οι οποίοι, μέσα σε έναν πολύ έντονο συναγωνισμό, πέτυχαν πολύ καλές θέσεις και συγκεκριμένα οκτώ πλασαρίσματα στην πρώτη 8άδα των αγωνισμάτων τους.

Αναλυτικά:

Βάλια Παπαδοπούλου: 4η στα 50 ύπτιο – 5η στα 200 ύπτιο – 5η στα 100 ύπτιο.

Κίμων Καλύβας: 5ος στα 200 πεταλούδα – 6ος στα 100 πεταλούδα –  8ος στα 50 πεταλούδα.

Σταύρος Καραγιώργος: 7ος στα 50 πρόσθιο.

Ομάδα σκυταλοδρομίας 4Χ100 μικτή ομαδική (Βάλια Παπαδοπούλου – Αλεξάνδρα Συμεωνίδου – Κίμων Καλύβας – Μάριος Ζαφειρόπουλος) 8η.

Προπονητές των παιδιών μας ο Παναγιώτης Βελέντζας και ο συνεργάτης του Επαμεινώνδας Γέρου.

1 2 3 57
RSS
Follow by Email
Facebook
Instagram