Written by NIREAS HALANDRIOY

ΚΑΛΕΣΜΑ ΕΘΝΙΚΗΣ

Οι αθλητριές μας Μπόβαλη Ε., Τορνάρου Σ., Τριχά Φ. και Κάσσαρη Μ. θα συμμετάσχουν στο  camp προετοιμασίας της Εθνικής  ,που θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 27/6  στο κολυμβητήριο του Αγίου Κοσμά και ώρα 7.30 , για την προετοιμασία τους στους Βαλκανικούς αγώνες στο Μπουργκάς της Βουλγαρίας .

Written by NIREAS HALANDRIOY

ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΟΙ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ

Με συνολικό απολογισμό 1 νίκη, 1 ισοπαλία και μια ήττα, που κρίθηκε στις λεπτομέρειες,  προκρίθηκε η ομάδα υδατοσφαίρισης των Μίνι Παίδων του Νηρέα Χαλανδρίου στην τελική φάση του πρωταθλήματος μετά τους αγώνες που ολοκληρώθηκαν το περασμένο Σαββατοκύριακο 17-18 Ιουνίου.

Οι αθλητές μας με τη βοήθεια της Ευτυχίας Καραγιάννη και του Γεωργίου Βακολέτου έδωσαν 3 πολύ δυνατούς αγώνες αφήνοντας πολλές υποσχέσεις για την τελική φάση.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα  , η σύνθεση και οι σκόρερ της ομάδας μας

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΝΟ ΧΙΟΥ   8-7

ΚΟΝΤΑΛΕΞΗΣ (5) , ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ (3) , ΖΕΡΒΟΥΔΑΚΗΣ , ΝΙΚΟΜΑΝΗΣ , ΚΑΚΛΗΣ , ΓΡΑΙΓΟΣ , ΧΑΣΙΩΤΗΣ , ΤΑΠΡΑΤΖΗΣ, ΠΟΥΛΑΚΗΣ , WINGFIELD ,  ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ , ΡΕΝΤΟΥΛΗΣ , ΜΕΣΣΑΡΙΤΑΚΗΣ , ΜΟΥΡΚΑΚΟΣ , ΔΑΡΗΣ

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ     5-5

ΚΟΝΤΑΛΕΞΗΣ (3), ΝΙΚΟΜΑΝΗΣ (1),  ΠΟΥΛΑΚΗΣ (1) , ΓΡΑΙΓΟΣ  , ΖΕΡΒΟΥΔΑΚΗΣ  , ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ  , ΚΑΚΛΗΣ , ΔΑΡΗΣ , ΧΑΣΙΩΤΗΣ , ΤΑΠΡΑΤΖΗΣ  , WINGFIELD ,  ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ , ΡΕΝΤΟΥΛΗΣ , ΜΕΣΣΑΡΙΤΑΚΗΣ , ΜΟΥΡΚΑΚΟΣ .

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΡΙΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ   7-11

ΚΟΝΤΑΛΕΞΗΣ (3) ,ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ (3), ΠΟΥΛΑΚΗΣ (1), ΚΑΚΛΗΣ , ΓΡΑΙΓΟΣ , ΔΑΡΗΣ , ΧΑΣΙΩΤΗΣ , ΤΑΠΡΑΤΖΗΣ , ΖΕΡΒΟΥΔΑΚΗΣ , WINGFIELD ,  ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ , ΝΙΚΟΜΑΝΗΣ , ΠΕΝΤΟΥΛΗΣ , ΜΕΣΣΑΡΙΤΑΚΗΣ , ΜΟΥΡΚΑΚΟΣ .

Written by NIREAS HALANDRIOY

ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

Εξαιρετικές ήταν οι επιδόσεις των κολυμβητών της προαγωνιστικής ομάδας μας στους Πανελλήνιους Αγώνες που διεξήχθησαν το τριήμερο 16-18 Ιουνίου σε Περιστέρι για τους 11 & 12 ετών και στο Χαϊδάρι για τους 9 & 10 ετών κολυμβητές μας.

Οι κόποι όλης της χρονιάς ευοδώθηκαν αφού όλα τα παιδιά του Αντώνη Γκιούλμπα και του Πέτρου Πετρόπουλου έδωσαν το καλύτερο εαυτό τους κατεβάζοντας τα προσωπικά τους ρεκόρ. Αρκετές οι διακρίσεις σε βάθρο αλλά και σε πλασαρίσματα στην οκτάδα.Οι αθλητές της ομάδας κέρδισαν τις εντυπώσεις και άφησαν ακόμα μεγαλύτερες υποσχέσεις για το μέλλον.

Κάποιοι από τους αθλητές μας που ξεχώρισαν ήταν :

Χρυσό μετάλλιο: 

Παρούσης Ορέστης – 200μ. Υπτιο Αγόρια 12 ετών

Χάλκινο μετάλλιο:

Νικηφόρου Κατερίνα – 100μ. Ελεύθερο Κορίτσια 9 ετών Γεραμάνης Κωνσταντίνος – 100μ. Ελεύθερο Αγόρια 9 ετών

4η Θέση

Μπλάτσος Πέτρος – 200μ. Μικτή Ατομική Αγόρια 10 ετών Μπλάτσος Πέτρος – 200μ. Ελεύθερο Αγόρια 10 ετών Ζαφειρόπουλος Μάριος – 200μ. Μικτή Ατομική Αγόρια 11 ετών Βένης Νίκος – 200μ. Μικτή Ατομική Αγόρια 12 ετών

5η Θέση

Γεραμάνης Κωνσταντίνος – 50μ. Ελεύθερο Αγόρια 9 ετών Βένης Νίκος – 200μ. Μικτή Ατομική Αγόρια 12 ετών Παρούσης Ορέστης – 400μ. Μικτή Ατομική Αγόρια 12 ετών Παρούσης Ορέστης – 100μ. Ύπτιο Αγόρια 12 ετών

6η Θέση

4 x 100 Μικτή Ομαδική με τους: Παρούση Ορέστη – Υπτίο Ζαφειρόπουλο Ηλία – Πρόσθιο Βένη Νίκο – Πεταλούδα Τοπούζη Γιάννη – Ελεύθερο

8η Θέση

Μιχελάκη Αιμιλία – 50μ. Πεταλούδα Κορίτσια 12 ετών Τοπούζης Γιάννης – 50μ. Ελέυθερο Αγόρια 12 ετών

 

Οι προπονητές κλείνοντας τη σεζόν δήλωσαν : Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά μας για το ήθος τους και τις εξαιρετικές επιδόσεις που πέτυχαν σε θερινούς και πανελλήνιους αγώνες. Μια χρονιά γεμάτη κούραση, πολλή προπόνηση, με χαρές , λύπες αλλά και με πολλές ευχάριστες-αξέχαστες στιγμές έφτασε στο τέλος της… Θερμά ευχαριστούμε τους εφόρους της ομάδας Γιώργο Παρούση και Ράνια Μπορομπόκα για την υπομονή και τη πολύτιμη βοήθειά τους.

 

Written by NIREAS HALANDRIOY

5Η ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Μετά την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος Κορασίδων (2002 και μικρότερες ) , η ομάδα μας κατέκτησε τη πέμπτη θέση στην τελική κατάταξη επιτυγχάνοντας 2 νίκες , μια ισοπαλία και μια μόνο ήττα !

Τα κορίτσια της Ευτυχίας Καραγιάννη για άλλη μια φορά κέρδισαν τις εντυπώσεις όλων. Απέσπασαν θετικά σχόλια και κριτικές τόσο για το ήθος , όσο και την αγωνιστικότητά τους παρά το νεαρό της ηλικίας τους .

Η σύνθεση της ομάδας μας είναι : ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΛΙΝΑ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ,ΜΠΛΑΝΑ ΗΛΕΚΤΡΑ, ΒΥΘΟΥΛΚΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ, ΜΠΟΒΑΛΗ ΕΛΕΝΗ, ΑΓΓΕΛΙΔΗ ΦΟΙΒΗ, ΤΟΡΝΑΡΟΥ ΣΟΦΙΑ, ΚΑΣΣΑΡΗ ΜΥΡΤΩ ,ΑΡΓΥΡΟΥΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΜΕΜΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ,ΠΑΪΔΑ ΑΓΛΑΪΑ ,ΤΡΙΧΑ ΦΩΤΕΙΝΗ, ΚΟΝΤΑΛΕΞΗ ΝΙΚΗ ,ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΕΛΙΖΑ ,ΡΟΥΣΑΚΗ ΑΝΝΑ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων έχουν ως εξής:

ΟΣΦΠ- ΝΗΡΕΑΣ 12-4   ( ΤΟΡΝΑΡΟΥ 2, ΤΡΙΧΑ 2 )

ΡΕΘΥΜΝΟ – ΝΗΡΕΑΣ 4-9   (ΑΡΓΥΡΟΥΔΗ 1, ΚΟΝΤΑΛΕΞΗ 1, ΜΠΟΒΑΛΗ 1, ΤΡΙΧΑ 6)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ- ΝΗΡΕΑΣ 7-7   ( ΤΟΡΝΑΡΟΥ 1, ΤΡΙΧΑ 3, ΚΑΣΣΑΡΗ 2 , ΑΓΓΕΛΙΔΗ 1)

ΠΑΟΚ -ΝΗΡΕΑΣ 4-18    ( ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 2, ΑΡΓΥΡΟΥΔΗ 2, ΚΟΝΤΑΛΕΞΗ 2, ΤΟΡΝΑΡΟΥ 3, ΜΠΟΒΑΛΗ 4,ΡΟΥΣΑΚΗ 1, ΤΡΙΧΑ 2, ΚΑΣΣΑΡΗ 2)

Written by NIREAS HALANDRIOY

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Στο Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης και στο κολυμβητήριο του ΝΟ Βουλιαγμένης στο Λαιμό, διεξάγεται το επόμενο τριήμερο (16-18 Ιουνίου) η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων (γενν. 2002).

Α’ΟΜΙΛΟΣ (κολ. ΝΟΒ): ΠΑΟΚ, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Ρεθύμνου, Ολυμπιακός, Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου

Τα κορίτσια της Ευτυχίας Καραγίαννη θα βάλουν τα δυνατά τους για άλλη μια φόρα και ελπίζουμε να μας εκπλήξουν με τις επιδόσεις του.

Το πρόγραμμα του oμίλου μας είναι :

1η αγωνιστική             Παρασκευή                 16/6/2017

ΩΡΑ : 20 :30              NO ΡΕΘΥΜΝΟΥ           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ :21:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ      ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

4η αγωνιστική          Σάββατο                         17/6/2017

ΩΡΑ : 10:00            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ             ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ

ΩΡΑ : 11:00             ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

5η αγωνιστική          Σάββατο                        17/6/2017

ΩΡΑ :17:00           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ       ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ :18:00          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ             ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ

 

Η σύνθεση της ομάδας μας είναι : ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΛΙΝΑ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ,ΜΠΛΑΝΑ ΗΛΕΚΤΡΑ, ΒΥΘΟΥΛΚΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ, ΜΠΟΒΑΛΗ ΕΛΕΝΗ, ΑΓΓΕΛΙΔΗ ΦΟΙΒΗ, ΤΟΡΝΑΡΟΥ ΣΟΦΙΑ, ΚΑΣΣΑΡΗ ΜΥΡΤΩ ,ΑΡΓΥΡΟΥΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΜΕΜΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ,ΠΑΪ́ΔΑ ΑΓΛΑΪ́Α ,ΤΡΙΧΑ ΦΩΤΕΙΝΗ, ΚΟΝΤΑΛΕΞΗ ΝΙΚΗ ,ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΕΛΙΖΑ ,ΡΟΥΣΑΚΗ ΑΝΝΑ.

 

 

 

Written by NIREAS HALANDRIOY

ΚΑΛΕΣΜΑ ΕΘΝΙΚΗΣ

Ο αθλητής μας Παππάς Ξενοφών θα συμμετάσχει  στο  camp προετοιμασίας της Εθνικής , για υδατοσφαιριστές 2002 και μικρότερους , που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 16/6 στο κολυμβητήριο του Αγίου Κοσμά και θα διαρκέσει μέχρι με την Κυριακή 18/6 .

Written by NIREAS HALANDRIOY

ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΣΤΟ “HELLAS BEETLES SYNCHRO CUP”

Tα κορίτσια του Νηρέα Χαλανδρίου , Γ κατηγορίας  συγχρονισμένης κολύμβησης , το περασμένο Σαββατοκύριακο, 10-11 Ιουνίου, συμμετείχαν στο διεθνές μίτινγκ συγχρονισμένης κολύμβησης “Hellas Beetles Synchro Cup” που διοργάνωσε ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης στη Σύρο.

Οι αθλήτριες της Ελένης Γεωργίου κάνοντας μια πολύ καλή εμφάνιση κατάφεραν να πάρουν  την 6η θέση στο Combo αφήνοντας πολύ καλές εντυπώσεις .

Για τα αναλυτικά αποτελέσματα πατήστε εδώ

 

Written by NIREAS HALANDRIOY

ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ ΧΑΪΔΑΡΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ

        Τελειώνοντας τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για αυτή τη σεζόν σε Χαϊδάρι και Μεταμόρφωση, οι μικροί μας κολυμβητές των σχολών Χαλανδρίου και ΟΑΚΑ  7 & 8 ετών μόνο ελπίδα για το μέλλον μπορούν να μας χαρίσουν κι αυτό γιατί κολύμπησαν πολύ καλά αλλά και το διασκέδασαν αφού για κάποιους ήταν οι πρώτοι τους αγώνες.
       Οι μικροί μαθητές της Άννας Δρόσου, του Γιώργου Καραθάνου αλλά και των Αντώνη Γκιούλμπα και Πέτρου Πετρόπουλου έφυγαν ενθουσιασμένοι αφού πολλοί πλασαρίστηκαν στην οκτάδα. Διακριθέντες ήταν οι: Μαρίνα Πετροπούλου, Βασίλης Γκίκας και Χρήστος Συμεωνίδης. 
      Συμμετείχαν : ΝΤΕΜΙΡΗΣ , ΡΟΥΣΣΗΣ , ΚΟΚΚΟΡΗΣ , ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ , ΜΕΤΑΞΑΚΗΣ, ΛΑΜΠΑΔΑΡΗ , ΠΑΠΑΔΕΑ , ΜΠΕΝΕΤΟΥ , ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ , ΑΝΕΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ,ΠΑΠΑΔΕΑΣ , ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ , ΚΡΟΥΣΤΑΛΛΙΔΗΣ , ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗ , ΤΕΡΖΗ Ι. , ΤΕΡΖΗ Λ. , ΑΛΜΠΑΝΗ , ΜΑΡΛΑΓΚΟΥΤΣΟΥ  , ΡΙΖΑ , ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ , ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ , ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΥ , ΤΟΠΟΥΖΗ , ΣΓΟΥΡΙΤΣΑΣ, ΣΟΛΩΜΟΣ , ΡΟΥΣΣΗΣ , ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ , ΣΩΛΟΜΟΥ , ΚΟΥΚΟΥ , ΠΑΠΑΔΕΑ , ΜΠΕΝΕΤΟΥ .
        Αναλυτικά τα αποτελέσματα εδώ:
Read More
Written by NIREAS HALANDRIOY

11Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Το Σάββατο 27 Μαΐου τα κορίτσια του πόλο , Μίνι Κορασίδες 2005 και μικρότερες , είχαν τον 11o  αγώνα για το περιφερειακό πρωτάθλημα απέναντι στον Αρίων Γλυφάδας.

Οι πολίστριες της Οικονομοπουλού Κατερίνας και Θαλασσινίδου Μαρίας έβαλαν τα δυνατά τους για άλλη μια φορά και υπερίσχυσαν με 7 -2 παραμένοντας αήττητες .

Ακολουθούν άλλοι 3 αγώνες για την ολοκλήρωση του Β ‘ Γύρου  και αναμένουμε αντίστοιχα αποτελέσματα από τα κορίτσια μας.

Αναλυτικά το σκορ και η σύνθεση της ομάδας :

ΡΟΥΣΑΚΗ (4) , ΚΑΚΛΗ (1), ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (1) , ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ (1), ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ , ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΚΑΤ. , ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ , ΝΤΑΛΑ , ΓΕΩΡΓΟΥΣΗ, ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΑΓΓ., ΣΤΑΣΙΝΟΥ , ΜΑΝΗ , ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ , ΠΑΛΟΥΜΠΗ

Written by NIREAS HALANDRIOY

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΗΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΧΟΛΕΣ ΠΟΛΟ ΤΟΥ ΝΗΡΕΑ

Ολοκληρώθηκε το εσωτερικό τουρνουά  για τους μικρούς μας πολίστες ,με την τελευταία αγωνιστική να πραγματοποιείτε στις 3 Ιουνίου . Την ίδια μέρα οι αθλητές  μας βραβεύτηκαν  για την μεγάλη προσπάθεια  που κατέβαλαν σε όλη τη διάρκεια του τουρνουά .

Η τελική κατάταξη είναι :

2006 και μικρότεροι 

1η θέση   : ΡΟΗ

2η θέση : ΙΚΑΡΟΣ

3η θέση : ΑΙΓΑΙΑΣ- ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

2001 και μικρότεροι

1η θέση : ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ – ΣΚΑΘΑΡΙΑ

2η θέση : ΙΚΑΡΟΣ

3η θέση: ΑΙΓΑΙΑΣ

 

Τα αναλυτικά αποτελέσματα των αγώνων  διαμορφώθηκαν ως εξής :

Για κατηγορίες 2006 και μικρότεροι:

 

1η Αγωνιστική: Σάββατο 18/03

Ποσειδώνας– Ίκαρος :4-5

Αιγαίας   – Ροή :        5-8

2η Αγωνιστική: Σάββατο 08/04

Ποσειδώνας – Αιγαίας : 6-5

Ροή – Ίκαρος : 7-5

3η Αγωνιστική: Σάββατο 06/05

Αιγαίας – Ίκαρος : 6-3

Ποσειδώνας – Ροή: 7-5

4η Αγωνιστική: Σάββατο 20/05

Ίκαρος  – Ποσειδώνας :7-2

Ροή – Αιγαίας :7-1

5η Αγωνιστική : Σάββατο 27/05 

Ροή – Ίκαρος: 6 -3

Ποσειδώνας – Αιγαίας: 3-7

5η Αγωνιστική : Σάββατο 6/6

Αιγαίας – Ίκαρος :5-7

Ποσειδώνας – Ροή :  6-9

6η Αγωνιστική : Σάββατο 6/6

Αιγαίας – Ίκαρος :5-7

Ποσειδώνας – Ροή :  6-9

 

Για τις κατηγορίες 2001 και μικρότεροι :

 

1Η Αγωνιστική: Σάββατο 08/04

Ίκαρος – Σκαθάρια : 7-5

Ποσειδώνας – Αιγαίας : 0-0

2η Αγωνιστική: Σάββατο 22/04

Ποσειδώνας – Ίκαρος : 7-5

Αιγαίας – Σκαθάρια:     6-7

3η Αγωνιστική: Σάββατο 06/05

Ποσειδώνας – Σκαθάρια: 8-2

Ίκαρος – Αιγαίας :      0-0

4Η Αγωνιστική: Σάββατο 13/05

Ποσειδώνας – Αιγαίας : 7-2

Ίκαρος – Σκαθάρια :     10-6

5Η Αγωνιστική: Σάββατο 20/05

Αιγαίας – Σκαθάρια :  5-2

Ίκαρος – Ποσειδώνας : 7-4

6η Αγωνιστική : Σάββατο 6/6 

Ποσειδώνας – Σκαθάρια  : 9-10

 

 

 

 

1 2 3 6