Written by NIREAS HALANDRIOY

Το πάλεψε αλλά αποκλείστηκε από την τελική φάση η ομάδα των Νέων Ανδρών

Το πάλεψε πολύ αλλά δεν τα κατάφερε να προκριθεί στην τελική φάση του πρωταθλήματος η ομάδα υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών του Νηρέα Χαλανδρίου στους αγώνες που ολοκληρώθηκαν το απόγευμα της Κυριακής για τον 1ο όμιλο Αττικής.

Η ομάδα μας αντιμετώπισε  δυο από τα φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου στην κατηγορία, τη Βουλιαγμένη και το Π.Φαληρο και δε μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστική γνωρίζοντας τις ήττες με σκορ 13-1 και 13-5 αντίστοιχα ενώ στην τελευταία αγωνιστική βρήκε το κουράγιο, παρά την κακή ψυχολογία λόγω του αποκλεισμού, να κερδίσει τον Παναθηναϊκό με το σκορ στο 9-7 και να καταλάβει την 3η θέση της βαθμολογίας.

 

Written by NIREAS HALANDRIOY

Αρχίζει η δεύτερη φάση του πρωταθλήματος Νέων Ανδρών

Ξεκινάει το απόγευμα της Παρασκευής η δεύτερη ημιτελική φάση του πρωταθλήματος Νέων Ανδρών και η ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου ρίχνεται στη μάχη για τη διεκδίκηση μιας θέσης στην τελική οκτάδα.

Το έργο της ομάδας του Παναγιώτη Τρούλου αναμένεται να είναι πολύ δύσκολο καθώς θα βρει απέναντί της πανίσχυρες ομάδες της κατηγορίας όπως είναι τα φαβορί για το τρόπαιο Π.Φάληρο και Βουλιαγμένη καθώς και τον Παναθηναϊκό σε μια τριάδα αγώνων που θα διεξαχθούν στο κολυμβητήριο του Φαλήρου.

Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα του Α’ ομίλου Αττικής:

1η αγωνιστική Παρασκευή 10/03/2017

ΩΡΑ: 20:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 21:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

2η αγωνιστική Σάββατο 11/03/2017

ΩΡΑ: 11:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

3η αγωνιστική Σάββατο 11/03/2017

ΩΡΑ: 18:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 19:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

Και η σύνθεση της ομάδας μας:

1) ΒΥΘΟΥΛΚΑΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ

2) ΤΡΑΠΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

3) ΒΛΑΧΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

4) ΠΑΠΠΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

5) ΠΑΠΠΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

6) ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

7) ΠΑΠΠΑΣ ΝΤΙΝΟΣ

8) ΑΜΠΑΣΙ ΚΑΡΙΜ

9) ΤΑΠΙΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ

10) ΠΑΠΑΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

11) ΑΝΔΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

12) ΚΑΡΟΥΖΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

13) ΤΣΩΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

14) ΖΩΧΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

15) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΘΩΜΑΣ

16) ΛΙΟΝΤΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

17) ΚΡΟΚΙΔΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Written by NIREAS HALANDRIOY

Πρόκριση για τους Νέους Άνδρες στις 16 καλύτερες ομάδες

Πρόκριση για την ομάδα νέων ανδρών του Νηρέα Χαλανδρίου στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος με απολογισμό 2 νίκες και μια ήττα στους αγώνες που έγιναν στο κολυμβητήριο του Χαϊδαρίου.

Η ομάδα του Παναγιώτη Τρούλου αντιμετώπισε το Παλαιό Φάληρο, ένα από τα φαβορί της διοργάνωσης, στην πρώτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου, γνωρίζοντας την ήττα με 18-6, αλλά κατάφερε να ανακάμψει άμεσα, καθώς στον επόμενο καθοριστικό αγώνα με την γηπεδούχο ομάδα του Χαϊδαρίου, επιβλήθηκε με σκορ 12-10, στην αναμέτρηση που έκρινε, όπως όλα έδειχναν, τη δεύτερη θέση και την πρόκριση. Στον τελευταίο αγώνα, το απόγευμα της Κυριακής, οι παίκτες της ομάδας μας δε συνάντησαν καμία αντίσταση απέναντι στον Γ.Σ.Περιστερίου νικώντας άνετα με 15-5 και με 6 βαθμούς ανέβηκαν στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα και παράλληλα στις 16 καλύτερες ομάδες της κατηγορίας. Πλέον, το μυαλό όλων βρίσκεται στην επόμενη φάση (κλήρωση στις 22/2 στις 13:00 στα γραφεία της ΚΟΕ) που θα γίνει στις αρχές Μαρτίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της ομάδας μας:

Π.Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 18-6

ΠΑΠΠΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (1), ΑΝΔΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (1), ΚΑΡΟΥΖΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (2),, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΘΩΜΑΣ (1), ΚΡΟΚΙΔΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (1)

Α.Ε.Χαιδαρίου – Νηρέας Χαλανδρίου 10 -12

ΠΑΠΠΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (1), ΠΑΠΠΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ(4), ΑΝΔΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (3), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΘΩΜΑΣ (4)

Νηρέας Χαλανδρίου – Γ.Σ.Περιστερίου 15 – 5

ΠΑΠΠΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (2), ΠΑΠΠΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (2), ΠΑΠΠΑΣ ΝΤΙΝΟΣ (1), ΑΜΠΑΣΙ ΚΑΡΙΜ (2), ΤΑΠΙΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ (1), ΑΝΔΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (3), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΘΩΜΑΣ (4)

Written by NIREAS HALANDRIOY

Ξεκινάει η πρώτη φάση του πρωταθλήματος Νέων Ανδρών

Αρχίζει το ερχόμενο τριήμερο η πρώτη προκριματική φάση του πρωταθλήματος για την κατηγορία των Νέων ανδρών με τη συμμετοχή 29 ομάδων από όλη την Ελλάδα.

Η ομάδα του Νηρέας Χαλανδρίου έχει κληρωθεί στην 3ο όμιλο Αττικής μαζί με τον Γ.Σ.Περιστερίου, την Α.Ε.Χαιδαρίου και τον Α.Ο.Π.Φαλήρου και θα προσπαθήσει να βρεθεί μέσα στις 2 πρώτες θέσεις του ομίλου,εξασφαλίζοντας έτσι την πρόκρισή της στη δεύτερη φάση.

Η σύνθεση της ομάδας μας για τους αγώνες της πρώτης φάσης: ΒΥΘΟΥΛΚΑΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ,ΚΑΝΤΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ, ΤΡΑΠΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΒΛΑΧΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΠΑΠΠΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ, ΠΑΠΠΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟ, ΠΑΠΠΑΣ ΝΤΙΝΟΣ, ΑΜΠΑΣΙ ΚΑΡΙΜ, ΤΑΠΙΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ, ΠΑΠΑΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ, ΑΝΔΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ, ΚΑΡΟΥΖΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟ, ΤΣΩΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΖΩΧΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΘΩΜΑΣ, ΜΙΧΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ, ΛΙΟΝΤΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ, ΚΡΟΚΙΔΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Προπονητής ΤΡΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

 

Και το πρόγραμμα των αγώνων του ομίλου μας που θα διεξαχθούν στο κολυμβητήριο του Χαϊδαρίου:

1η  αγωνιστική                  Σάββατο                                             18/02/2017

ΩΡΑ: 20:00                          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 21:00                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                  Κυριακή                                              19/02/2017

ΩΡΑ: 09:00                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ

ΩΡΑ: 10:00                          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική                  Κυριακή                                              19/02/2017

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                             ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                   ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

RSS
Follow by Email
Facebook
Instagram