Written by NIREAS HALANDRIOY

ΠΡΩΤΙΑ ΟΜΙΛΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ ΜΑΣ!

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή (24/4), η Α’ φάση του πρωταθλήματος των Νεανίδων ( 2002 & μικρότερες ), με την ομάδα μας να κατακτά την πρώτη θέση στον όμιλό της ( Β ´ όμιλο Αττικής ).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων :
ΝΗΡΕΑΣ- ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 18-3
ΝΗΡΕΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 11-3
ΝΗΡΕΑΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 10-6

Οι ομάδες που προκρίθηκαν στην ημιτελική φάση είναι οι εξής: Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας και Εθνικός Πειραιά (Α’ όμιλος Αττικής), Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Βουλιαγμένης και Πανιώνιος (Β’ όμιλος Αττικής), ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ και Μίλων (Γ’ όμιλος Αττικής), ΠΑΟΚ και ΓΣ Ηλιούπολης (όμιλος Θεσσαλονίκης), ΝΕ Πατρών, ΟΥΚ Βόλου και ΝΟ Λάρισας (όμιλος Θεσσαλίας).

Προπονήτριες : ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΕΥΤΥΧΙΑ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

Η ομάδα μας απαρτίζεται από τις αθλήτριες :

ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ
ΛΑΖΑΡΗ ΜΑΡΙΑ
ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ
ΒΥΘΟΥΛΚΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
ΜΠΟΒΑΛΗ ΕΛΕΝΗ
ΑΓΓΕΛΙΔΗ ΦΟΙΒΗ
ΚΟΤΣΙΑΦΤΗ ΑΛΚΙΣΤΙΣ
ΜΑΝΤΟΥΔΙΩΤΗ ΧΡΗΣΤΙΝΑ
ΑΓΓΕΛΟΝΙΔΗ ΒΑΛΙΑ
ΤΟΡΝΑΡΟΥ ΣΟΦΙΑ
ΚΑΣΣΑΡΗ ΜΥΡΤΩ
ΑΡΓΥΡΟΥΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΜΕΜΜΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΤΡΙΧΑ ΦΩΤΕΙΝΗ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΕΛΙΖΑ
ΡΟΥΣΣΑΚΗ ΑΝΝΑ

Please follow and like us:
Written by Roi OAKA

1η θέση για την ομάδα νεανίδων του Νηρέα στο Christmas Cup της Βουλιαγμένης

Το χρυσό μετάλλιο στο Christmas Cup που διοργανώθηκε το Σαββατοκύριακο 21 – 23/12/2018 στη Βουλιαγμένη, κατέκτησε η ομάδα των νεανίδων του Νηρέα Χαλανδρίου. Για να φτάσει στο τελικό της διοργάνωσης, η ομάδα μας είχε κερδίσει 15 – 1 τον ΝΟ Ρέθυμνου και 13 – 7 τον ΓΣ Περιστερίου. Στον τελικό με αντίπαλο την ομάδα του ΝΟ Βουλιαγμένης, η ομάδα μας μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και στο ημίχρονο προηγήθηκε 1 – 4. Στη συνέχεια διατήρησε το προβάδισμά της και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε σε 4 – 5.

ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΕΣ:
ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ, ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ

ΣΥΝΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑΣ:

ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ, ΛΑΖΑΡΗ ΜΑΡΙΑ ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ, ΒΥΘΟΥΛΚΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ, ΜΠΟΒΑΛΗ ΕΛΕΝΗ, ΑΓΓΕΛΙΔΗ ΦΟΙΒΗ, ΚΟΤΣΑΦΤΗ ΑΛΚΙΣΤΙΣ, ΜΑΝΤΟΥΔΙΩΥΗ ΧΡΗΣΤΙΝΑ, ΤΟΡΝΑΡΟΥ ΣΟΦΙΑ, ΚΑΣΣΑΡΗ ΜΥΡΤΩ, ΑΡΓΥΡΟΥΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΜΕΜΜΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ, ΤΡΙΧΑ ΦΩΤΕΙΝΗ, ΚΟΝΤΑΛΕΞΗ ΝΙΚΗ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΕΛΙΖΑ, ΡΟΥΣΑΚΗ ΑΝΝΑ

Please follow and like us:
Written by NIREAS HALANDRIOY

Πρόκριση για την ομάδα Νεανίδων του Νηρέα

Άνετη πρόκριση εξασφάλισε η ομάδα υδατοσφαίρισης νεανίδων του Νηρέα Χαλανδρίου καταλαμβάνοντας την δεύτερη θέση του Α’ ομίλου Αττικής για τη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος.

Τα κορίτσια της Ευτυχίας Καραγιάννη δε συνάντησαν καμία αντίσταση στον πρώτο αγώνα απέναντι στον Ηλυσιακό όπου κέρδισαν με το επιβλητικό 22-4. Έχοντας την ψυχολογία στο πλευρό τους κατάφεραν να ξεπεράσουν το εμπόδιο του Πανιωνίου στον αγώνα που θα έκρινε ουσιαστικά την υπόθεση της πρόκρισης νικώντας με 12-6.

Η τελευταία αναμέτρηση κόντρα στην ισχυρή Γλυφάδα είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και η ήττα με σκορ 11-6 δεν στοίχισε καθόλου στην τελική βαθμολογία που βρήκε την ομάδα μας στη δεύτερη θέση και παράλληλα ανάμεσα στις 10 καλύτερες ομάδες της κατηγορίας να περιμένει την τελική φάση που θα γίνει στις 23-25 Ιουνίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων έχουν ως εξής :

ΝΗΡΕΑΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 21-4

ΠΑΠΑΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ (1), ΒΥΘΟΥΛΚΑ (3), ΚΟΝΤΑΛΕΞΗ (3), ΤΡΙΧΑ (4), ΜΠΟΒΑΛΗ (2), ΚΑΛΑΤΖΗ(1), ΔΟΥΛΗ (1), ΚΑΣΣΑΡΗ (4), ΜΕΜΜΟΥ (2)

—————————————–

ΝΗΡΕΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 12-6

ΠΑΠΑΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ (4), ΤΡΙΧΑ (3), ΤΟΡΝΑΡΟΥ (1), ΜΠΟΒΑΛΗ (3), ΔΟΥΛΗ (1)

————————————–

ΝΗΡΕΑΣ – Α.Ν.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ 6-11

ΠΑΠΑΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ (2), ΤΡΙΧΑ (2), ΚΑΛΑΤΖΗ(1), ΔΟΥΛΗ (1)

Please follow and like us:
Written by NIREAS HALANDRIOY

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Νεανίδων

 

Με απόλυτη οργανωτική και αγωνιστική επιτυχία ολοκληρώθηκε τη Κυριακής (12/03) στο κολυμβητήριο μας στο Χαλάνδρι το πανελλήνιο πρωτάθλημα Νεανίδων και η Ημερίδα Αστεριών (5-7) με μεγάλη συμμετοχή αθλητριών από τα σωματεία όλης της Ελλάδας.

Η παρουσία του Νηρέα Χαλανδρίου υπήρξε άκρως ικανοποιητική με την πρωταθλήτριά μας Ιφιγένεια Δίπλα να ξεχωρίζει κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο στο Σόλο το απόγευμα της Κυριακής.

 

Please follow and like us:
Written by NIREAS HALANDRIOY

Πρόκριση στη Β’ φάση του πρωταθλήματος για την ομάδα Νεανίδων του Νηρέα Χαλανδρίου

Στη Β’ φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος προκρίθηκε η ομάδα Υδατοσφαίρισης Νεανίδων (γεν. 2000) του Νηρέα Χαλανδρίου .

Η ομάδα της Ευτυχίας Καραγιάννη, με απολογισμό 2 νίκες και 1 ήττα, κατέλαβε την 2η θέση του Ομίλου Κρήτης και προκρίθηκε άνετα στην επόμενη φάση. Οι αγώνες διεξήχθησαν στα κολυμβητήρια των Χανίων το διήμερο 11 και 12 Μαρτίου ενώ το πρόγραμμα ολοκληρωθηκε με τον αγώνα Νηρέας Χαλανδρίου – Άρης Νικαίας που έγινε χθες το απόγευμα στο κολυμβητήριο της Νίκαιας

Αναλυτικά τα αποτελέσματα :

Χανιά -Νηρέας Χαλανδρίου: 2-21 Τα οκτάλεπτα: 0-9, 1-4, 0-5, 1-3

Παπατριανταφύλλου Σ. 4, Τριχά Φ. 2, Φαραντούρη Κ. 1, Βυθούλκα Σ. 1, Κονταλέξη Ν. 2, Τορνάρου Σ. 1, Μπόβαλη Ε. 1, Δούλη Β. 1, Κάσσαρη Μ. 4, Αγγελίδη Φ. 4

Ρέθυμνο – Νηρέας Χαλανδρίου :13-11 Τα οκτάλεπτα: 2-0, 3-5, 5-1, 3-5

Παπατριανταφύλλου Σ. 6, Τριχά Φ. 1, Μπόβαλη Ε. 1, Δούλη Β, 3

Άρης Νίκαιας – Νηρέας Χαλανδρίου : 3-23

Παπατριανταφύλλου Σ. 3, Τριχά Φ. 5, Παναγιώτη Ε. 2, Κονταλέξη Ν. 1, Τορνάρου Σ. 5, Ρουσάκη Α. 1, Αγγελίδη Φ. 3, Αργυρούδη Β. 3

Βαθμολογία Ομίλου Κρήτης

1)Ρέθυμνο : 9 βαθμοί

2)Νηρέας Χαλανδρίου : 6 βαθμοί

3) Χανιά : 3 βαθμοί

4)Άρης Νίκαιας : 0 βαθμοί

Please follow and like us:
Written by NIREAS HALANDRIOY

Αρχίζει το πρωτάθλημα Νεανίδων

Ξεκινάει η πρώτη φάση για το πρωτάθλημα Νεανίδων για κορίτσια γεννημένα το 2000 και αργότερα με τη συμμετοχή 19 ομάδων από όλη την Ελλάδα.

Η ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου θα ταξιδέψει στην Κρήτη για να αγωνιστεί κατά τη διάρκεια του Σαββατοκύριακου, στο κολυμβητήριο των Χανίων, κόντρα στο Ρέθυμνο και τα Χανιά, ενώ την ερχόμενη Τρίτη θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Άρη Νικαίας, στον αγώνα που ολοκληρώνει το πρόγραμμα του 4ου Ομίλου.

Πρωταρχικός στόχος για τα κορίτσια μας, είναι η πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, κατακτώντας μια από τις πρώτες τρεις θέσεις της βαθμολογίας του ομίλου.

Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα του ομίλου της Κρήτης στον οποίο κληρώθηκε η ομάδα μας:

1η  αγωνιστική 

Σάββατο              11/03/2017 (Χανιά)

ΩΡΑ:      12:00     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:      13:00     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική  

Σάββατο              11/03/2017 (Χανιά)

ΩΡΑ:      18:00     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ   – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

ΩΡΑ:      19:00     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική 

Κυριακή               12/03/2017 (Χανιά)

ΩΡΑ:      11:00     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Τρίτη                     14/03/2017 (Νίκαια)

ΩΡΑ: 20:30          ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

 

Και η σύνθεση της ομάδας της Ευτυχίας Καραγιάννη:

ΚΑΛΑΤΖΗ ΑΘΗΝΑ, ΦΑΡΑΝΤΟΥΡΗ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ, ΔΟΥΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΜΟΝΤΕΣΑΝΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ, ΠΑΠΑΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΣΤΕΛΛΑ, ΒΥΘΟΥΛΚΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ, ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΛΙΝΑ, ΜΠΛΑΝΑ ΗΛΕΚΤΡΑ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ, ΜΠΟΒΑΛΗ ΕΛΕΝΗ, ΑΓΓΕΛΙΔΗ ΦΟΙΒΗ, ΚΑΣΣΑΡΗ ΜΥΡΤΩ, ΤΟΡΝΑΡΟΥ ΣΟΦΙΑ, ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ, ΚΟΝΤΑΛΕΞΗ ΝΙΚΗ, ΡΟΥΣΑΚΗ ΑΝΝΑ, ΤΡΙΧΑ ΦΩΤΕΙΝΗ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΕΛΙΖΑ

Please follow and like us:
Written by NIREAS HALANDRIOY

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Νεανίδων

Το τριήμερο 10-12 Μαρτίου θα διεξαχθεί στο κολυμβητήριο του Χαλανδρίου το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Νεανίδων. Η ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου θα συμμετάσχει στους αγώνες με 13 αθλήτριες και ο στόχος για τα κορίτσια της Χριστίνας Θαλασσινίδου είναι η κατάκτηση μεταλλίων καθώς και να πλασαριστούν ψηλά στην κατάταξη των αγωνισμάτων τους. Αναλυτικά τα ονόματα των αθλητριών της ομάδας μας που θα δώσουν το παρών στους αγώνες:

Δίπλα Ιφιγένεια: Σόλο, Ντουέτο, Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Κορνέζου Χρυσοβαλάντου Κωνσταντίνα: Σόλο, Ντουέτο, Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Καραμέσιου Πηνελόπη: Σόλο, Ντουέτο, Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Χρυσοβέργη Βικτωρία:   Ντουέτο, Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Γκουζούνα Βασιλική:  Ντουέτο, Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Τσαγκαρογιάννη Μαρία:  Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Φαρμακίδη Μαρία: Ντουέτο, Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Σινανάι Ιορδανίδου Γεωργία:  Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Ντάγκα Ιωάννα:  Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Παπαδοπούλου Ευγενία: Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Κωνσταντέλη Μαρία: Φιγούρες

Συνοδινού Μαρία-Παναγιώτα: Φιγούρες, Combo

Σαρλού Αικατερίνη: Φιγούρες, Combo

Μετά το τέλος της διοργάνωσης θα ακολουθήσει ημερίδα αστεριών 5-7 με την ομάδα μας να συμμετέχει με 7 αθλήτριες.

Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα:

Παρασκευή 10/3

9:00 Γενική Προθέρμανση

10:00 – 14:00 Γενική Προθέρμανση με Μουσική

13:30 Τεχνική Σύσκεψη

16:00 Σύσκεψη Κριτών

16:00 – 16:50 Προθέρμανση Προκριματικών Ντουέτο

17:00 – 18:30 Προκριματικοί Ντουέτο

18:45 – 19:20 Προθέρμανση Προκριματικών Ομαδικό

19:30 – 21:00 Προκριματικός Ομαδικό

Σάββατο 11/3

9:00 – 9:50 Προθέρμανση Προκριματικός Σόλο

10:00 – 10:30 Προκριματικός Σόλο

10:45 – 11:20 Προθέρμανση με μουσική Combo

11:30 Τελετή Εναρξης

11:40 Τελικός Combo

16:00 – 16:50 Προθέρμανση Φιγούρες

17:00 – 20:00 Φιγούρες

Κυριακή 12/3

9:00 – 9:50 Προθέρμανση με μουσική Ντουέτο

10:00 – 11:00 Τελικός Ντουέτο

11:00 – 11:50 Προθέρμανση με μουσική Ομαδικό

12:00 – 13:00 Τελικός Ομαδικό

13:30 – 14:20 Προθέρμανση με μουσική Σόλο

14:30 – 15:30 Τελικός Σόλο

15:40 Απονομές

15:30 – 16:20 Προθέρμανση 5ο, 6ο και 7ο Αστέρι

16:30 – 17:00 5ο, 6ο και 7ο Αστέρι

Please follow and like us:
Written by NIREAS HALANDRIOY

Αποτελέσματα χειμερινών αγώνων Εφήβων-Νεανίδων και Παίδων-Κορασίδων

Ολοκληρώθηκαν οι χειμερινοί αγώνες κολύμβησης με τις κατηγορίες Εφήβων-Νεανίδων και Πάιδων-Κορασίδων να αγωνίζονται το τριήμερο 17-19 Φεβρουαρίου στο κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ και να ρίχνουν την αυλαία της χειμερινής περιόδου.

Οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες του Χρήστου Γεωργακόπουλου και του Αντώνη Αντωνίου πραγματοποίησαν άκρως ικανοποιητικές εμφανίσεις με αρκετούς αθλητές να πλασάρονται στις πρώτες οκτάδες των αγωνισμάτων τους ή να βελτιώνουν τις επιδόσεις τους με τον Παναγιώτη Δούκα να ξεχωρίζει κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο στα 50μ Ελεύθερο κατηγορίας Παίδων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών της ομάδας του Νηρέα Χαλανδρίου:

Δερνίκας Θανάσης (εφήβων)

7η θέση στα 100μ Πρόσθιο (1.10.87)

9η θέση στα 50μ Πρόσθιο (31.88)

18η θέση στα 50μ Πεταλούδα (27.81)

Πασιά Σοφία(νανίδων)

22η θέση στα 50μ Πεταλούδα (32.96)

Δούκας Παναγιώτης (παίδων)

   3η θέση στα 50μ Ελεύθερο (25.33)

8η θέση στα 100μ Ελεύθερο (55.81)

10η θέση στα 50μ Πεταλούδα (27.56)

Ζηρίλος Γιώργος (παίδων)

28η θέση στα 100μ Ελεύθερο (58.45)

15η θέση στα 50μ Πεταλούδα (27.88)

16η θέση στα 100μ Πεταλούδα (1.02.35)

Τσέτος Φίλιππος (παίδων)

36η θεση στα 100μ Πεταλούδα  (1.05.19)

24η θέση στα 200μ Μικτή (2.25.23)

18η θέση στα 400μ Μικτή (5.10.52)

Μάρκου Ιουλία (κορασίδων)

53η θέση στα 50μ Πεταλούδα Κορασίδων (35.33)

Παπαδοπούλου Κατερίνα (Κορασίδων)

12η θέση στα 50μ Ελεύθερο (28.84)

17η θέση στα 100μ Ελεύθερο (1.03.32)

23η θέση στα 50μ Πεταλούδα (31.78)

 Σταϊκίδη Μαρία Σοφία (κορασίδων)

45η θέση στα 50μ Ύπτιο (37.34)

Τσάπα Έλλη (κορασίδων)

36η θέση στα 200μ Ελεύθερο (2.29.67)

15η θέση στα 400μ Ελεύθερο (5.11.37)

Πεολίδου Θεοδώρα (κορασίδων)

8η θέση στα 50μ Ύπτιο (33.15)

9η θέση στα 100μ Ύπτιο (1.11.78)

11η θέση στα 200μ Ύπτιο (2.35.26)

Τζώρτζη Δάφνη (κορασίδων)

32η θέση στα 50μ Ύπτιο (36.05)

36η θέση στα 50μ Πεταλούδα (33.04)

29η θέση στα 100μ Πεταλούδα (1.13.36)

Σκυταλοδρομίες

11η θέση στην 4×100μ ελεύθερο Κορασίδων με τις Πεολίδου, Παπαδοπούλου, Τζώρτζη και Τσάπα

12η θέση στην 4×100μ μικτή Κορασίδων με τις Σταϊκίδη, Παπαδοπούλου, Μάρκου και Κανελοπούλου

10η θέση στην 4×200μ ελεύθερο Κορασίδων με τις Παπαδοπούλου, Πεολίδου, Τζώρτζη και Τσάπα

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Instagram