Written by NIREAS HALANDRIOY

Πολο: ΚΑΜΠ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Στο πρώτο προπονητικό camp αξιολόγησης για αθλήτριες γεννημένες το 2004 και νεότερες, κλήθηκαν οι αθλήτριες του Συλλόγου μας Τριχά Φωτεινή, Κάσσαρη Μυρτώ, Τορνάρου Σοφία, Παναγιώτη Ελίζα και Ρουσσάκη Άννα.

Το καμπ πραγματοποιείται το διήμερο 30-31 Μαρτίου στο κλειστό Καταδυτήριο του ΕΑΚ Αγίου Κοσμά, στις 7:30 π.μ. από τον Oμοσπονδιακό τεχνικό της Εθνικής μας ομάδας Yδατοσφαίρισης Κορασίδων, κ. Τάσο Παπαναστασίου.

Η Εθνική μας ομάδα των Κορασίδων θα μετάσχει στο 1ο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα που θα γίνει 7-14 Ιουλίου στο Κίρισι της Ρωσίας.

Καλή Επιτυχία στις αθλήτριές μας.!!

Written by NIREAS HALANDRIOY

TH ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ ΚΑΤΕΚΤΗΣΑΝ ΟΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΒΟΛΟ

Η ομάδα πόλο κορασίδων του συλλόγου μας κατέλαβε τη δεύτερη θέση στο τουρνουά υδατοσφαίρισης Κορασίδων Κ16 της ΚΟΕ, με την ολοκλήρωση των αγώνων της τελικής φάσης της διοργάνωσης που έγιναν στο κλειστό Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου από την Παρασκεύη (18/1) μέχρι και την Κυριακή (20/1). Οι αγώνες της τελικής φάσης έγιναν σαν ένα μικρό πρωτάθλημα (ένας Όμιλος 6 ομάδων) και ο τίτλος κρίθηκε στη διπλή ισοβαθμία ανάμεσα στην ομάδα μας και την ομάδα του ΝΟ Βουλιαγμένης, στην οποία ευνοήθηκε ο ΝΟΒ αφού επικράτησε με καλύτερη διαφορά τερμάτων επί του τρίτου της κατάταξης, Ολυμπιακού (18-5 έναντι 14-8 με το οποίο είχε κερδίσει ο Νηρέας τις «ερυθρόλευκες» .

Η ομάδα μας απαρτίζεται από τις αθλήτριες : ΑΓΓΕΛΙΔΗ ΦΟΙΒΗ, ΜΠΟΒΑΛΗ ΕΛΕΝΗ, ΜΑΝΤΟΥΔΙΩΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΚΟΤΣΙΑΦΤΗ ΑΛΚΗΣΤΗ, ΚΑΣΣΑΡΗ ΜΥΡΤΩ, ΤΟΡΝΑΡΟΥ ΣΟΦΙΑ,ΑΡΓΥΡΟΥΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ.ΜΕΜΜΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ, ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ, ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΟΥ ΜΑΡΙΛΙΝΑ, ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΕΛΕΝΑ, ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΤΡΙΧΑ ΦΩΤΕΙΝΗ ,ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΕΛΙΖΑ, ΑΝΥΦΑΝΤΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ, ΦΛΩΡΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Προπονήτριες : Καραγιάννη Ευτυχία, Οικονομοπούλου Κατερίνα

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του τριημέρου

1η Αγωνιστική

ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 11-4

ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Χαλανδρίου 5-28

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 7-17

2η Αγωνιστική

Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 7-11

Ολυμπιακός – ΟΥΚ Βόλου 16-8

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΠΑΟΚ 15-3

3η Αγωνιστική

Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 14-8

ΠΑΟΚ – Πανιώνιος 1-11

ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-16

4η Αγωνιστική

Πανιώνιος – Ολυμπιακός 6-8

ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 12-12

ΠΑΟΚ – ΟΥΚ Βόλου 6-15

5η Αγωνιστική

Πανιώνιος – ΟΥΚ Βόλου 12-6

Νηρέας Χαλανδρίου – ΠΑΟΚ 12-1

Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-18

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 13 (72-28)
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 13 (77-33)
  3. Ολυμπιακός 9 (54-43)
  4. Πανιώνιος 6 (40-37)
  5. ΟΥΚ Βόλου 3 (38-78)
  6. ΠΑΟΚ 0 (18-70)
Written by NIREAS HALANDRIOY

5Η ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Μετά την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος Κορασίδων (2002 και μικρότερες ) , η ομάδα μας κατέκτησε τη πέμπτη θέση στην τελική κατάταξη επιτυγχάνοντας 2 νίκες , μια ισοπαλία και μια μόνο ήττα !

Τα κορίτσια της Ευτυχίας Καραγιάννη για άλλη μια φορά κέρδισαν τις εντυπώσεις όλων. Απέσπασαν θετικά σχόλια και κριτικές τόσο για το ήθος , όσο και την αγωνιστικότητά τους παρά το νεαρό της ηλικίας τους .

Η σύνθεση της ομάδας μας είναι : ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΛΙΝΑ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ,ΜΠΛΑΝΑ ΗΛΕΚΤΡΑ, ΒΥΘΟΥΛΚΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ, ΜΠΟΒΑΛΗ ΕΛΕΝΗ, ΑΓΓΕΛΙΔΗ ΦΟΙΒΗ, ΤΟΡΝΑΡΟΥ ΣΟΦΙΑ, ΚΑΣΣΑΡΗ ΜΥΡΤΩ ,ΑΡΓΥΡΟΥΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΜΕΜΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ,ΠΑΪΔΑ ΑΓΛΑΪΑ ,ΤΡΙΧΑ ΦΩΤΕΙΝΗ, ΚΟΝΤΑΛΕΞΗ ΝΙΚΗ ,ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΕΛΙΖΑ ,ΡΟΥΣΑΚΗ ΑΝΝΑ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων έχουν ως εξής:

ΟΣΦΠ- ΝΗΡΕΑΣ 12-4   ( ΤΟΡΝΑΡΟΥ 2, ΤΡΙΧΑ 2 )

ΡΕΘΥΜΝΟ – ΝΗΡΕΑΣ 4-9   (ΑΡΓΥΡΟΥΔΗ 1, ΚΟΝΤΑΛΕΞΗ 1, ΜΠΟΒΑΛΗ 1, ΤΡΙΧΑ 6)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ- ΝΗΡΕΑΣ 7-7   ( ΤΟΡΝΑΡΟΥ 1, ΤΡΙΧΑ 3, ΚΑΣΣΑΡΗ 2 , ΑΓΓΕΛΙΔΗ 1)

ΠΑΟΚ -ΝΗΡΕΑΣ 4-18    ( ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 2, ΑΡΓΥΡΟΥΔΗ 2, ΚΟΝΤΑΛΕΞΗ 2, ΤΟΡΝΑΡΟΥ 3, ΜΠΟΒΑΛΗ 4,ΡΟΥΣΑΚΗ 1, ΤΡΙΧΑ 2, ΚΑΣΣΑΡΗ 2)

Written by NIREAS HALANDRIOY

Άνετη πρόκριση στην τελική φάση για την ομάδα κορασίδων του Νηρέα Χαλανδρίου

Η ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου, πραγματοποιώντας τέσσερις υπέροχες εμφανίσεις στην προκριματική φάση του πρωταθλήματος κορασίδων, εξασφάλισε με σχετική άνεση τη δεύτερη θέση του Α’ ομίλου Αττικής και την πρόκριση που οδηγεί στην τελική φάση, κερδίζοντας το χειροκρότημα και τις εντυπώσεις όλων.

Τα κορίτσια της  Ευτυχίας Καραγιάννη ξεπέρασαν με σχετική ευκολία τα εμπόδια του Χαϊδαρίου, του Εθνικού και του Ηλυσιακού στις τρεις πρώτες αγωνιστικές και, χωρίς να έχουν πλέον το άγχος της πρόκρισης, κατέβηκαν στο εκτός έδρας ντέρμπι του ομίλου με τη Βουλιαγμένη διεκδικώντας την πρωτιά. Τελικά ο αγώνας κρίθηκε στις λεπτομέρειες και η ήττα έφερε την ομάδα μας στη δεύτερη θέση του ομίλου και παράλληλα στις 10 καλύτερες ομάδες που θα λάβουν μέρος στην τελική φάση στις 23-25 Ιουνίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι συνθέσεις της ομάδας μας στους αγώνες της προκριματικής φάσης:

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΡΙΟΥ – Α.Ε ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 35-3

ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΥ , ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗ, ΜΠΛΑΝΑ , ΒΥΘΟΥΛΚΑ( 3) , ΜΠΟΒΑΛΗ (1), ΑΓΓΕΛΙΔΗ (4) , ΤΟΡΝΑΡΟΥ (1) , ΑΡΓΥΡΟΥΔΗ (3), ΚΑΣΣΑΡΗ (4) , ΜΕΜΜΟΥ (2) , ΤΡΙΧΑ (5), ΚΟΝΤΑΛΕΞΗ (2), ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (7), ΡΟΥΣΑΚΗ (3)

—————————————–

ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  3-18

ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΥ , ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗ, ΜΠΛΑΝΑ , ΒΥΘΟΥΛΚΑ ( 1), ΜΠΟΒΑΛΗ (2), ΑΓΓΕΛΙΔΗ (2), ΤΟΡΝΑΡΟΥ(4), ΑΡΓΥΡΟΥΔΗ ,ΚΑΣΣΑΡΗ (2), ΜΕΜΜΟΥ, ΤΡΙΧΑ (6), ΚΟΝΤΑΛΕΞΗ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (1)

————————————–

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο. 23-1

ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΥ , ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗ, ΜΠΛΑΝΑ , ΒΥΘΟΥΛΚΑ (2), ΑΓΓΕΛΙΔΗ, ΤΟΡΝΑΡΟΥ(4), ΑΡΓΥΡΟΥΔΗ (3), ΚΑΣΣΑΡΗ (4) , ΜΕΜΜΟΥ (1), ΤΡΙΧΑ (3), ΚΟΝΤΑΛΕΞΗ (1), ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (5)

—————————————-

Ν.Ο.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 7-5

ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΥ , ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗ, ΜΠΛΑΝΑ , ΒΥΘΟΥΛΚΑ , ΑΓΓΕΛΙΔΗ, ΤΟΡΝΑΡΟΥ( 1 ), ΑΡΓΥΡΟΥΔΗ, ΚΑΣΣΑΡΗ (1 ), ΜΕΜΜΟΥ, ΤΡΙΧΑ (3), ΚΟΝΤΑΛΕΞΗ , ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

Written by NIREAS HALANDRIOY

Ανοίγει η αυλαία του πρωταθλήματος Κορασίδων

Ξεκινάει από σήμερα Παρασκευή 31 Μαρτίου η προκριματική φάση για το πρωτάθλημα Κορασίδων (2002 και νεότερες) και η ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου ρίχνεται στη μάχη της διάκρισης.

Τα κορίτσια της Ευτυχίας Καραγιάννη θα κληθούν να αντιμετωπίσουν τις ομάδες του Ηλυσιακού, του Εθνικού, της Βουλιαγμένης και του Χαϊδαρίου στοχεύοντας στις πρώτες δυο θέσεις του ομίλου που εξασφαλίζουν την πρόκριση στην τελική φάση, στις 23-25 Ιουνίου.

Στην πρώτη φάση συμμετέχουν 25 ομάδες από όλη την Ελλάδα, χωρισμένες σε 5 ομίλους των 5 ομάδων με την ομάδα μας να έχει κληρωθεί στον Α’ όμιλο Αττικής και τους αγώνες μας να διεξάγονται στα κολυμβητήρια των Ιλισίων, της Βουλιαγμένης και του Περιστερίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

Κολυμβητήριο Ιλισίων

20.00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ

21.30     ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΧΑΙΔΑΡΙ

ΣΑΒΒΑΤΟ

Κολυμβητήριο Ιλισίων

12.00     ΧΑΙΔΑΡΙ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

13.00    ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης

18.30     ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΧΑΙΔΑΡΙ

Κολυμβητήριο Περιστερίου

20.30     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ

Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης

12.00     ΕΘΝΙΚΟΣ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ

18.30     ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Κολυμβητήριο Περιστερίου

09.00     ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

17.00    ΧΑΙΔΑΡΙ-ΕΘΝΙΚΟΣ

Και η σύνθεση της ομάδας μας:

1. ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΛΙΝΑ,  2. ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ, 3. ΜΠΛΑΝΑ ΗΛΕΚΤΡΑ, 4. ΒΥΘΟΥΛΚΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ, 5. ΜΠΟΒΑΛΗ ΕΛΕΝΗ, 6. ΑΓΓΕΛΙΔΗ ΦΟΙΒΗ, 7. ΤΟΡΝΑΡΟΥ ΣΟΦΙΑ, 8. ΑΡΓΥΡΟΥΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, 9. ΚΑΣΣΑΡΗ ΜΥΡΤΩ, 10. ΜΕΜΜΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ, 11. ΤΡΙΧΑ ΦΩΤΕΙΝΗ, 12. ΚΟΝΤΑΛΕΞΗ ΝΙΚΗ, 13. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΕΛΙΖΑ, 14. ΡΟΥΣΑΚΗ ΑΝΝΑ

Written by NIREAS HALANDRIOY

Αποτελέσματα χειμερινών αγώνων Εφήβων-Νεανίδων και Παίδων-Κορασίδων

Ολοκληρώθηκαν οι χειμερινοί αγώνες κολύμβησης με τις κατηγορίες Εφήβων-Νεανίδων και Πάιδων-Κορασίδων να αγωνίζονται το τριήμερο 17-19 Φεβρουαρίου στο κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ και να ρίχνουν την αυλαία της χειμερινής περιόδου.

Οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες του Χρήστου Γεωργακόπουλου και του Αντώνη Αντωνίου πραγματοποίησαν άκρως ικανοποιητικές εμφανίσεις με αρκετούς αθλητές να πλασάρονται στις πρώτες οκτάδες των αγωνισμάτων τους ή να βελτιώνουν τις επιδόσεις τους με τον Παναγιώτη Δούκα να ξεχωρίζει κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο στα 50μ Ελεύθερο κατηγορίας Παίδων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών της ομάδας του Νηρέα Χαλανδρίου:

Δερνίκας Θανάσης (εφήβων)

7η θέση στα 100μ Πρόσθιο (1.10.87)

9η θέση στα 50μ Πρόσθιο (31.88)

18η θέση στα 50μ Πεταλούδα (27.81)

Πασιά Σοφία(νανίδων)

22η θέση στα 50μ Πεταλούδα (32.96)

Δούκας Παναγιώτης (παίδων)

   3η θέση στα 50μ Ελεύθερο (25.33)

8η θέση στα 100μ Ελεύθερο (55.81)

10η θέση στα 50μ Πεταλούδα (27.56)

Ζηρίλος Γιώργος (παίδων)

28η θέση στα 100μ Ελεύθερο (58.45)

15η θέση στα 50μ Πεταλούδα (27.88)

16η θέση στα 100μ Πεταλούδα (1.02.35)

Τσέτος Φίλιππος (παίδων)

36η θεση στα 100μ Πεταλούδα  (1.05.19)

24η θέση στα 200μ Μικτή (2.25.23)

18η θέση στα 400μ Μικτή (5.10.52)

Μάρκου Ιουλία (κορασίδων)

53η θέση στα 50μ Πεταλούδα Κορασίδων (35.33)

Παπαδοπούλου Κατερίνα (Κορασίδων)

12η θέση στα 50μ Ελεύθερο (28.84)

17η θέση στα 100μ Ελεύθερο (1.03.32)

23η θέση στα 50μ Πεταλούδα (31.78)

 Σταϊκίδη Μαρία Σοφία (κορασίδων)

45η θέση στα 50μ Ύπτιο (37.34)

Τσάπα Έλλη (κορασίδων)

36η θέση στα 200μ Ελεύθερο (2.29.67)

15η θέση στα 400μ Ελεύθερο (5.11.37)

Πεολίδου Θεοδώρα (κορασίδων)

8η θέση στα 50μ Ύπτιο (33.15)

9η θέση στα 100μ Ύπτιο (1.11.78)

11η θέση στα 200μ Ύπτιο (2.35.26)

Τζώρτζη Δάφνη (κορασίδων)

32η θέση στα 50μ Ύπτιο (36.05)

36η θέση στα 50μ Πεταλούδα (33.04)

29η θέση στα 100μ Πεταλούδα (1.13.36)

Σκυταλοδρομίες

11η θέση στην 4×100μ ελεύθερο Κορασίδων με τις Πεολίδου, Παπαδοπούλου, Τζώρτζη και Τσάπα

12η θέση στην 4×100μ μικτή Κορασίδων με τις Σταϊκίδη, Παπαδοπούλου, Μάρκου και Κανελοπούλου

10η θέση στην 4×200μ ελεύθερο Κορασίδων με τις Παπαδοπούλου, Πεολίδου, Τζώρτζη και Τσάπα

Written by NIREAS HALANDRIOY

Ολοκληρώθηκαν οι χειμερινοί αγώνες συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Β’

Ολοκληρώθηκαν οι χειμερινοί αγώνες συγχρονισμένης κολύμβησης για την κατηγορία Κορασίδων Β’ με τα κορίτσια του Νηρέα Χαλανδρίου να πραγματοποιούν για μια ακόμα φορά πολύ καλές εμφανίσεις.

Μπορεί η ομάδα μας να μην επέστρεψε με κάποιο μετάλλιο αλλά η αγωνιστική παρουσία όλων των αθλητριών ήταν ιδιαίτερα ενθαρυντική για τη συνέχεια. Το ντουέτο του Νηρέα Χαλανδρίου ξεχώρισε από τις συμμετοχές μας καταλαμβάνοντας την 6η θέση της γενικής βαθμολογίας με την Εμμανουέλα Γριζάνου, την Ελένη-Ηλιάνα Καραμάνη και αναπληρωματική την Δήμητρα Αραβαντινού καθώς συγκέντρωσε 63,4726 βαθμούς.

Την 6η θέση κατέλαβε η ομάδα μας και στο ομαδικό με τις Δήμητρα Αραβαντινού, Εμμανουέλα Γριζάνου, Ελένη-Ηλιάνα Καραμάνη, Ρέα Νάκο, Βασιλική Παπαευθυμίου, Ηλιάνα Παυλή, Σοφία Ρηγάκου, Ελισάβετ Χονδρογιάννη,Ιφιγένεια Βούλγαρη και Ηλιάνα Καραμάνη συγκεντρώνοντας 61,8092 βαθμούς

Τέλος, πολύ καλή παρουσία είχαν τα κορίτσια της Χριστίνας Θαλασσινίδου, της Μαρίλης Κοκόλη και της Έφης Βαρελάκη και στις φιγούρες με τις προπονήτριες της ομάδας να τονίζουν πως «τα αποτελέσματα μας φέρνουν αισιοδοξία αλλά το σημαντικότερο είναι πως τα παιδιά έκαναν πολύ καλές εμφανίσεις και έδειξαν τη δουλειά που έχουμε κάνει στις προπονήσεις. Μπορεί οι αγώνες να ήταν για όλους κουραστικοί αλλά το διασκεδάσαμε και κυρίως το χάρηκαν τα ίδια τα παιδιά»

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητριών του Νηρέα Χαλανδρίου στις φιγούρες:

5η Εμμανουέλα Γριζάνου (67,1013)

14η Ελένη-Ηλιάνα Καραμάνη (63,9226)

26η Βασιλική Παπαευθυμίου (62,6906)

33η Ελισάβετ Χονδρογιάννη (61,2172)

35η Ιωάννα Παυλή (60,9080)

50η Δήμητρα Αραβαντινού (58,4878)

52η Σοφία Ρηγάκου (58,2222)

59η Ελένη Τάτση (57,9514)

71η Ρέα Νάκο (56,9322)

76η Ηλιάνα Καραμάνη (56,4104)

82η Ιφιγένεια Βούλγαρη (55,8113)

112η Ευαγγελία Δαπόλα (53,0288)

136η Δέσποινα Πέτζα (50,9468)

143η Καλλιόπη Δεκαρίστου (50,5842)

148η Μυρτώ Τζιράνη (50,3041)

153η Κατερίνα Κατσίμη-Μαλλιαροπούλου (49,8500)

166η Ζωή Πουλάκη (48,7777)

167η Αριάδνη –Ερρικα Παναγιωτοπούλου (48,7728)

169η Αικατερίνη Ρουμελιώτη (48,7148)

174η Μυρτώ Παπαδοπούλου (48,4057)

177η Ματίνα-Μαρία Γκατζια (48,0772)

184η Μαρία Τζίβρα (47,4249)

185η Μαρία-Αθηνά Λώλου (47,3090)

187η Αγγελική Κοντοθανασοπούλου (47,1301)

210η Παναγιώτα Καρτσολη (44,3767)

216η Ζωή Κωστοπούλου (43,1980)

218η Ευγενία Χατζηιωάννου (41,6328)

222η Σοφία Διαμαντόγλου (39,1688)

Δείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα εδώ

Μετά το τέλος των χειμερινών αγώνων διεξήχθη και η ημερίδα αστεριών 5-7 με την επιτυχημένη συμμετοχή ακόμα της Κωνσταντίνας Δαικου (5ο αστέρι) και της Βασιλείας Γκουζούνα (7ο αστέρι) που επιβεβαίωσαν τα όρια συμμετοχής τους.

Written by NIREAS HALANDRIOY

Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Β’ και ημερίδα Αστεριών 5-7

Λίγες ημέρες μετά τα κορίτσια της κατηγορίας Κορασίδων Α’ σειρά παίρνουν αυτά των Κορασίδων Β’ για τους χειμερινούς αγώνες που είναι προγραμματισμένοι για το Σάββατο και την Κυριακή 4-5 Φεβρουαρίου 2017 στο κολυμβητήριο του Πειραιά Π.Καπαγέροφ.

Για την ομάδα της Χριστίνας Θαλασσινίδου, της Μαρίλης Κοκόλη και της Έφης Βαρελάκη θα συμμετάσχουν στους αγώνες 29 αθλήτριες ενώ το απόγευμα την Κυριακής θα ακολουθήσει ημερίδα Αστεριών 5-7 με ακόμα 6 κορίτσια να διεκδικούν τα όρια συμμετοχής τους στα εθνικά πρωταθλήματα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

 

Σάββατο 4/2/2017

8:30 – 9:00 Γενική Προθέρμανση και Τεχνική Σύσκεψη

9:00 – 10:20 Προθέρμανση Ντουέτο με μουσική και Σύσκεψη Κριτών

10:30 – 12:30 Προκριματικός Ντουέτο

12:30 – 13:50 Προθέρμανση Ομαδικό με μουσική

14:00 -15:30 Προκριματικός Ομαδικό

17:00 – 17:50 Προθέρμανση Φιγούρες

18:00 – 21:30 Φιγούρες

 

Κυριακή 5/2/2017

8:00 – 8:30 Γενική Προθέρμανση

8:30 – 9:20 Προθέρμανση Ντουέτο με μουσική

9:30 – 10:30 Τελικός Ντουέτο

11:00 – 11:50 Προθέρμανση Ομαδικό με μουσική

12:00 – 12:50 Τελικός Ομαδικό

13:00 Απονομές

12:00 – 12:50 Προθέρμανση 5ο,6ο και 7ο Αστέρι

13:00 – 14:00 5ο,6ο και 7ο Αστέρι

RSS
Follow by Email
Facebook
Instagram