Written by NIREAS HALANDRIOY

Άνετη πρόκριση για την εφηβική ομάδα του Νηρέα

Με συνολικό απολογισμό 3 νίκες και μια ήττα στις λεπτομέρειες προκρίθηκε η Εφηβική ομάδα water polo του Νηρέα Χαλανδρίου στην τρίτη φάση του πρωταθλήματος μετά τους αγώνες που ολοκληρώθηκαν το περασμένο τριήμερο 5-7 Μαΐου.

Ο Παναγιώτης Ζυμβραγάκης είδε την ομάδα του να ξεπερνάει με σχετική άνεση το εμπόδιο του δεύτερου ομίλου Αττικής και να κερδίζει υπό την καθοδήγησή του τον Ν.Ο.Χίου, τον Γ.Σ.Περιστερίου και τον Ν.Ο. Καλαμακίου ανεβαίνοντας στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Ο αγώνας που όπως φαινόταν θα έκρινε την πρωτιά απέναντι στο Π.Φάληρο,μια από τις παραδοσιακά ισχυρότερες ομάδες της κατηγορίας, το πρωινό της Κυριακής, κρίθηκε στις λεπτομέρειες στα τελευταία λεπτά αφήνοντας όμως υποσχέσεις για τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Η 20άδα του Εφηβικού για τους Αγώνες της Β φάσης:

Βυθούλκας, Άνδρης, Τσωνης, Παππάς Ντίνος, Παππάς Κών/νος, Παπαζαφειροπουλος, Βλάχος, Καρούζος, Ταπινης, Παπαδογεωργακης, Παππάς Αλεξανδρος, Παππάς Ξενοφών, Ζωχιος, Τραπαλης, Λιοντακης, Καριμ, Τσιαμης, Ταπρατζης, Μιχας , Αθανασόπουλος

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της ομάδας μας στη δεύτερη προκριματική φάση του πρωταθλήματος Εφήβων:

Νηρέας Χαλανδρίου – Καλαμάκι 13 – 3

Ανδρής (4) , Παππάς Ξ. (2) , Παππάς Κ. (2) , Καρούζος (1) , Παπαζαφειρόπουλος (1) , Τραπάλης (1), Καρίμ (1) , Τσώνης (1)

———————————————————————————————————–

Νηρέας Χαλανδρίου – Χίος 6 – 3

Καρούζος (2) , Παππάς Αλ. (2) , Παπαδογεωργάκης (1) , Ζωχιός (1)

———————————————————————————————————–

Νηρέας Χαλανδρίου – Π.Φάληρο  6 – 8

Καρούζος (1) , Παπαδογεωργάκης (2) , Παππάς Αλεξ. (1) , Ανδρής Ελευθ. (2)

———————————————————————————————————–

Νηρέας Χαλανδρίου – Περιστέρι  13 – 3

Ανδρής (4) , Παππάς Ξ. (2) , Παπαδογεωργάκης (2) , Παππάς Κ. (2) , Παππάς Αλ. (1) , Ταπρατζής (1) , Καρίμ (1)

Written by NIREAS HALANDRIOY

Αποτελέσματα χειμερινών αγώνων Εφήβων-Νεανίδων και Παίδων-Κορασίδων

Ολοκληρώθηκαν οι χειμερινοί αγώνες κολύμβησης με τις κατηγορίες Εφήβων-Νεανίδων και Πάιδων-Κορασίδων να αγωνίζονται το τριήμερο 17-19 Φεβρουαρίου στο κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ και να ρίχνουν την αυλαία της χειμερινής περιόδου.

Οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες του Χρήστου Γεωργακόπουλου και του Αντώνη Αντωνίου πραγματοποίησαν άκρως ικανοποιητικές εμφανίσεις με αρκετούς αθλητές να πλασάρονται στις πρώτες οκτάδες των αγωνισμάτων τους ή να βελτιώνουν τις επιδόσεις τους με τον Παναγιώτη Δούκα να ξεχωρίζει κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο στα 50μ Ελεύθερο κατηγορίας Παίδων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών της ομάδας του Νηρέα Χαλανδρίου:

Δερνίκας Θανάσης (εφήβων)

7η θέση στα 100μ Πρόσθιο (1.10.87)

9η θέση στα 50μ Πρόσθιο (31.88)

18η θέση στα 50μ Πεταλούδα (27.81)

Πασιά Σοφία(νανίδων)

22η θέση στα 50μ Πεταλούδα (32.96)

Δούκας Παναγιώτης (παίδων)

   3η θέση στα 50μ Ελεύθερο (25.33)

8η θέση στα 100μ Ελεύθερο (55.81)

10η θέση στα 50μ Πεταλούδα (27.56)

Ζηρίλος Γιώργος (παίδων)

28η θέση στα 100μ Ελεύθερο (58.45)

15η θέση στα 50μ Πεταλούδα (27.88)

16η θέση στα 100μ Πεταλούδα (1.02.35)

Τσέτος Φίλιππος (παίδων)

36η θεση στα 100μ Πεταλούδα  (1.05.19)

24η θέση στα 200μ Μικτή (2.25.23)

18η θέση στα 400μ Μικτή (5.10.52)

Μάρκου Ιουλία (κορασίδων)

53η θέση στα 50μ Πεταλούδα Κορασίδων (35.33)

Παπαδοπούλου Κατερίνα (Κορασίδων)

12η θέση στα 50μ Ελεύθερο (28.84)

17η θέση στα 100μ Ελεύθερο (1.03.32)

23η θέση στα 50μ Πεταλούδα (31.78)

 Σταϊκίδη Μαρία Σοφία (κορασίδων)

45η θέση στα 50μ Ύπτιο (37.34)

Τσάπα Έλλη (κορασίδων)

36η θέση στα 200μ Ελεύθερο (2.29.67)

15η θέση στα 400μ Ελεύθερο (5.11.37)

Πεολίδου Θεοδώρα (κορασίδων)

8η θέση στα 50μ Ύπτιο (33.15)

9η θέση στα 100μ Ύπτιο (1.11.78)

11η θέση στα 200μ Ύπτιο (2.35.26)

Τζώρτζη Δάφνη (κορασίδων)

32η θέση στα 50μ Ύπτιο (36.05)

36η θέση στα 50μ Πεταλούδα (33.04)

29η θέση στα 100μ Πεταλούδα (1.13.36)

Σκυταλοδρομίες

11η θέση στην 4×100μ ελεύθερο Κορασίδων με τις Πεολίδου, Παπαδοπούλου, Τζώρτζη και Τσάπα

12η θέση στην 4×100μ μικτή Κορασίδων με τις Σταϊκίδη, Παπαδοπούλου, Μάρκου και Κανελοπούλου

10η θέση στην 4×200μ ελεύθερο Κορασίδων με τις Παπαδοπούλου, Πεολίδου, Τζώρτζη και Τσάπα

Written by NIREAS HALANDRIOY

Άνετη πρόκριση για την εφηβική ομάδα υδατοσφαίρισης του Νηρέα Χαλανδρίου

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα η εφηβική ομάδα υδατοσφαίρισης του Νηρέα Χαλανδρίου εξασφάλισε την πρόκρισή της στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος κατακτώντας τη δεύτερη θέση του Β’ ομίλου Αττικής.

Η ομάδα μας, υπο την καθοδήγηση του Παναγιώτη Τρούλου και του βοηθού του Παναγιώτη Ζυμβραγάκη, μπήκε από τον πρώτο αγώνα στη μάχη αποφασισμένη να καθαρίσει την πρόκριση όσο συντομότερα μπορούσε και το έκανε εμφατικά κερδίζοντας τον Ν.Ο.Καλαμακίου με 16-3 και τον Απολλωνα με 30-1. Στη συνέχεια βρέθηκε αντιμέτωπη με ένα από τα φαβορί της διοργάνωσης, τον Ολυμπιακό, σε έναν αγώνα που θα κρινόταν η πρώτη θέση του ομίλου, και παρά την ήττα με 11-6 η ομάδα μας ήταν πολύ ανταγωνιστική. Ο τελευταίος αγώνας ανάμεσα στις ισόβαθμες ομάδες του Νηρέα Χαλανδρίου και του Νηρέα Γέρακα βρήκε την ομάδα μας να πανηγυρίζει τη νικη με 6-1 και παράλληλα την πρόκριση στη Β’ φάση του πρωταθλήματος στις 5-7 Μαίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της ομάδας μας:

Νηρέας Χαλανδρίου – Ν.Ο.Καλαμακίου 16-3

Νηρέας Χαλανδρίου – Απολλωνας Σμύρνης 30-1

Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 6-11

Νηρέας Χαλανδρίου – Νηρέας Γέρακα – 6-1

 

Και η βαθμολογία του ομίλου μας:

  1. Ολυμπιακός 12
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
  3. Νηρέας Γέρακα 6
  4. ΝΟ Καλαμακίου 3

………………………………

  1. Απόλλων Σμύρνης 0
Written by NIREAS HALANDRIOY

1η Προκριματική φάση του πρωταθλήματος Εφήβων

Ξεκινάει την ερχόμενη Παρασκευή το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης εφήβων με την πρώτη προκριματική φάση να διεξάγεται στους περισσότερους ομίλους και με 52 ομάδες να ρίχνονται στη μάχη της πρόκρισης.

Η ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου έχει κληρωθεί στον δεύτερο όμιλο Αττικής και πρωταρχικό στόχο αποτελεί η πρόκριση στην επόμενη φάση ενώ θα κληθεί να αντιμετωπίσει τον Ν.Ο.Καλαμακίου, τον Απόλλωνα Σμύρνης, τον Νηρέα Γέρακα και τον Ολυμπιακό με τους αγώνες να διεξάγονται στον Γέρακα, το Χαλάνδρι και τον Άλιμο.

Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα του ομίλου μας:

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017 (Κολυμβητήριο Γέρακα)

ΩΡΑ: 21:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 22:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017 (Κολυμβητήριο Χαλανδρίου)

ΩΡΑ: 13:30 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 14:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017 (Κολυμβητήριο Αλίμου)

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017 (Κολυμβητήριο Αλίμου)

ΩΡΑ: 09:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 10:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017 (Κολυμβητήριο Αλίμου)

ΩΡΑ: 15:30 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 16:30 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

Και η ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου:

Προπονητής: ΤΡΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΒΥΘΟΥΛΚΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ, ΚΑΡΟΥΖΟΣ ΧΑΡΗΣ, ΑΝΔΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ, ΤΑΠΙΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΤΣΩΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΠΑΠΠΑΣ ΝΤΙΝΟΣ, ΠΑΠΠΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΣΙΜΩΝ ΦΥΛ, ΖΩΧΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΠΑΠΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΠΑΠΠΑΣ ΞΕΝΟΦΩΝ, ΑΜΠΑΣΥ ΚΑΡΙΜ, ΠΑΠΑΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ, ΒΛΑΧΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΤΣΙΑΜΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΜΙΧΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ, ΤΡΑΠΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΤΡΙΧΑΣ ΣΠΥΡΟΣ, ΑΡΓΥΡΟΥΔΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ, ΛΙΟΝΤΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

RSS
Follow by Email
Facebook
Instagram