Written by Roi OAKA

Χωρίς θεατές οι αγώνες του Α’ Γύρου της Γ’ φάσης της Α’ Γυναικών όπου μετέχει ο Νηρέας

Κεκλεισμένων των θυρών, δηλαδή χωρίς φιλάθλους – θεατές και με τις προϋποθέσεις που έχει ανακοινώσει η ΓΓΑ (δες ΕΔΩ), στο πλαίσιο της καταπολέμησης εξάπλωσης του κορωνοϊού, θα διεξαχθούν οι αγώνες του Α’ γύρου στον Α’ όμιλο της Γ΄ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α’ Γυναικών από σήμερα Τετάρτη (11/3) έως και την Κυριακή (15/3), εκεί όπου μετέχει και ο Νηρέα Χαλανδρίου.

Ο δεύτερος γύρος της Γ΄φάσης στον Α’ Όμιλο είναι προγραμματισμένος για τις 18-22 Μαρτίου.

Οι κοπέλες του Νηρέα θα επιδιώξουν να βρεθούν σε μία από τις τέσσερις πρώτες θέσεις της τελικής βαθμολογίας της Γ’ φάσης προκειμένου να μετάσχουν στα πλέι οφ του πρωταθλήματος. Πρώτος αγώνες σήμερα Τετάρτη (11/3) στις 20:00, στο κολυμβητήριο του Λαιμού Βουλιαγμένης, κόντρα στον ΝΟ Βουλιαγμένης.

Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα του Α’ Γύρου:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, ΤΕΤΑΡΤΗ 11/3:

Κολ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 20:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Κωνσταντινίδης, Θωμάς)

Κολ. ΕΘΝΙΚΟ ΠΕΙΡΑΙΑ 19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Δαμιανάκης, Ποσποτίκης)

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, ΠΕΜΠΤΗ 12/3:

Κολ. ΕΘΝΙΚΟ ΠΕΙΡΑΙΑ 20:45 ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Μπιράκης, Μαρινάκης)

Κολ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ 21:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Κουρτίδης, Κόκκινος)

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ13/3:

Κολ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 20:45 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Σταυρίδης, Μπουδραμής)

Κολ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 20:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Μπιράκης, Βασιλείου Κ.)

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, ΣΑΒΒΑΤΟ14/3:

Κολ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ 21:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Μοίραλης, Δασκαλοπούλου)

Κολ. ΕΘΝΙΚΟ ΠΕΙΡΑΙΑ 16:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Σταυρίδης, Μπουδραμής)

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, ΚΥΡΙΑΚΗ 15/3:

Κολ. ΕΘΝΙΚΟ ΠΕΙΡΑΙΑ 12:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Σταυρίδης, Μπουδραμής)

Κολ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 14:00 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δαμιανάκης, Μαρινάκης)

Η Βαθμολογία με την οποία μπαίνουν οι ομάδες στη Γ’ Φάση:

1. Ολυμπιακός 6 β.

2. ΝΟ Βουλιαγμένης 3 β.

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 2 β. *

4. Εθνικός Πειραιά 1 β. *

5. Νηρέας Χαλανδρίου 0 β.

** Εκκρεμεί η απόφαση του αθλητικού δικαστή.

Ο Β’ Γύρος θα διεξαχθεί 18-22/3.

Οι αγώνες του Β’ Ομίλου της Γ’ φάσης θα γίνουν 3-5/4 (ο Α’ Γύρος) και 24-26/4 (ο Β’ Γύρος).

Η Ειδική Προκήρυξη της Γ’ φάσης του πρωταθλήματος Α’ Γυναικών ΕΔΩ.

RSS
Follow by Email
Facebook
Instagram