Written by NIREAS HALANDRIOY

Εξαιρετική παρουσία του Νηρέα στους αγώνες «40 ΧΡΟΝΙΑ Ν.Γ.Σ. ΑΡΤΕΜΙΣ ‘78»

Εξαιρετική παρουσία είχε ο Νηρέας Χαλανδρίου στους κολυμβητικούς αγώνες προαγωνιστικών κατηγοριών ανδρών – γυναικών, που διοργάνωσε ο Ναυταθλητικός Γ.Σ. «ΑΡΤΕΜΙΣ 78», με την επωνυμία «40 ΧΡΟΝΙΑ Ν.Γ.Σ. ΑΡΤΕΜΙΣ ‘78».

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν το τριήμερο 10-11-12/11 στο κολυμβητήριο της Νίκαιας, με απολογισμό μεταλλίων για το σύλλογό μας ένα χρυσό, ένα ασημένιο και τέσσερα χάλκινα, ενώ 14 αθλητές-τριες πλασαρίστηκαν στην τελική οκτάδα των αγωνισμάτων τους.

Συγκεκριμένα, στο πρώτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε η Κατερίνα Νικηφόρου, οποία τερμάτισε πρώτη στα 100μ. ελεύθερο στην κατηγορία κοριτσιών 10 ετών. Ασημένιο μετάλλιο πήρε ο Χρήστος Συμεωνίδης στα 100μ. ελεύθερο στα αγόρια 9 ετών, ενώ χάλκινα μετάλλια πήραν οι: Κωνσταντίνος Γεραμάνης (100μ. ύπτιο – αγόρια 10 ετών), Μάριος Ζαφειρόπουλος (400μ. ελεύθερο – αγόρια 12 ετών), Πέτρος Μπλάτσος (400μ. ελεύθερο – αγόρια 11 ετών) και Μαρίνα Πετροπούλου (100μ. ελεύθερο – κορίτσια 9 ετών).