Written by Nireas Halandriou

Ξεκινάει το πρωτάθλημα Open συγχρονισμένης κολύμβησης

Μετά τα πρωταθλήματα Νεανίδων και Κορασίδων στη συγχρονισμένη κολύμβηση, σειρά παίρνει το ερχόμενο τριήμερο το πρωτάθλημα ανοιχτής κατηγορίας – Open με τη συμμετοχή αθλητριών από όλες τις ομάδες της Ελλάδας. Η ομάδα μας θα δώσει μαζικό παρών με 23 κορίτσια να παίρνουν μέρος στοχεύοντας σε διακρίσεις και υψηλά πλασαρίσματα στις βαθμολογίες σε όλα τα αγωνίσματα.

Το Δημοτικό Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης θα φιλοξενήσει τους αγώνες που είναι προγραμματισμένοι να ξεκινήσουν το πρωί της Παρασκευής 7 Απριλίου και ολοκληρώνονται το απόγευμα της Κυριακής με τις απονομές ενώ αμέσως μετά θα διεξαχθεί η ημερίδα αστεριών 1-2 για τις μικρότερες σε ηλικία αθλήτριες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της διοργάνωσης:

Παρασκευή 7/4

9:00 – 9:50 Προθέρμανση Προκριματικός Ντουέτο

10:00 – 12:00 Προκριματικός Ντουέτο

12:30 – 13:20 Προθέρμανση Προκριματικός Ομαδικό

13:30 – 14:30 Προκριματικός Ομαδικό

16:00 – 16:50 Προθέρμανση Προκριματικός Σόλο

17:00 – 18:30 Προκριματικός Σόλο

18:30 – 19:30 Προθέρμανση με Μουσική Τεχνικό Ντουέτο

19:30 – 21:00 Τεχνικό Ντουέτο

Σάββατο 8/4

9:00 – 9:50 Προθέρμανση με Μουσική Τεχνικό Σόλο

10:00 – 12:00 Τεχνικό Σόλο

12:00 – 13:00 Προθέρμανση με Μουσική Τεχνικό Ομαδικό

13:00 – 14:00 Τεχνικό Ομαδικό

16:00 – 16:40 Προθέρμανση με Μουσική Combo

16:50 Τελετή Έναρξης

17:00 – 18:00 Τελικός Combo

18:00 – 19:00 Προθέρμανση με Μουσική Highlight

19:00 – 20:00 Τελικός Highlight

Κυριακή 9/4

9:00 – 9:50 Προθέρμανση με Μουσική Ελεύθερο Ντουέτο

10:00 – 11:15 Ελεύθερο Ντουέτο

11:20 – 12:00 Προθέρμανση με Μουσική Ελεύθερο Ομαδικό

12:00 – 13:00 Τελικός Ομαδικό

13:00 – 14:00 Προθέρμανση με Μουσική Ελεύθερο Σόλο

14:00 – 15:00 Τελικός Σόλο

15:15 Απονομές Επάθλων

14:00 Προθέρμανση Αστέρια 1-2

15:00 – 17:00 1ο Αστέρι

17:00 – 19:00 2ο Αστέρι

(πρόγραμμα γενικής προθέρμανσης με μουσική για την ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου 17:57 – 18:33)

 

Οι προπονήτριες μας, Χριστίνα Θαλασσινίδου και Ελένη Γεωργίου θα συμμετάσχουν στους αγώνες του πρωταθλήματος με τις εξής αθλήτριες:

Φαραντούρη Βαλεντίνα, Δίπλα Ιφιγένεια, Χρυσοβέργη Βικτωρία, Πανίδη Ηρίννα Δήμητρα, Καλογεροπούλου Δανάη Γαβριέλα, Δημακάκου Μελιτίνη, Γκουζούνα Ελευθερία, Γκουζούνα Βασιλεία, Κορνέζου Χρυσοβαλάντου Βικτωρία, Καραμέσιου Πηνελόπη, Σινανάι Ιορδανίδου Γεωργία, Τσαγκαρογιάννη Μαρ.Κων/να, Φαρμακίδη Μαρία-Ελευθερία, Ντάγκα Ιωάννα, Συνοδινού Μαρία-Παναγιώτα, Σαρλού Αικατερίνη, Νομικού Αθηνά, Τριανταφυλλίδη Δημητρα-Ειρήνη, Παγώνη Μαρία-Αγγελική, Κωνσταντέλη Μαρία-Ευαγγελία, Μποβάλη Αλεξάνδρα, Παπαδοπούλου Ευγενία

Και τα κορίτσια που θα δοκιμάσουν  για το 1ο και το 2ο αστέρι:

Καραμήτσου Στεφανία, Καραμήτσου Παναγιώτα, Ρωσσέτη Μαρία-Κων/να, Βασβατέκη Ζαχαρένια, Μαλισιόβα Καλλίστη, Παναϊτ Φαίδρα, Λαμποδάρη Ελένη, Λιζαρίδου Νεφέλη, Μαγουλά Αγαθή, Θεοδώρου Ευγενία, Παππά Άρτεμις, Καμπέρη Χρύσσα, Αλεξανδρή Θέμις, Καρκαβίτσα Κρυσταλία

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *