Written by Nireas Halandriou

Αποτελέσματα χειμερινών αγώνων Εφήβων-Νεανίδων και Παίδων-Κορασίδων

Ολοκληρώθηκαν οι χειμερινοί αγώνες κολύμβησης με τις κατηγορίες Εφήβων-Νεανίδων και Πάιδων-Κορασίδων να αγωνίζονται το τριήμερο 17-19 Φεβρουαρίου στο κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ και να ρίχνουν την αυλαία της χειμερινής περιόδου.

Οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες του Χρήστου Γεωργακόπουλου και του Αντώνη Αντωνίου πραγματοποίησαν άκρως ικανοποιητικές εμφανίσεις με αρκετούς αθλητές να πλασάρονται στις πρώτες οκτάδες των αγωνισμάτων τους ή να βελτιώνουν τις επιδόσεις τους με τον Παναγιώτη Δούκα να ξεχωρίζει κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο στα 50μ Ελεύθερο κατηγορίας Παίδων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών της ομάδας του Νηρέα Χαλανδρίου:

Δερνίκας Θανάσης (εφήβων)

7η θέση στα 100μ Πρόσθιο (1.10.87)

9η θέση στα 50μ Πρόσθιο (31.88)

18η θέση στα 50μ Πεταλούδα (27.81)

Πασιά Σοφία(νανίδων)

22η θέση στα 50μ Πεταλούδα (32.96)

Δούκας Παναγιώτης (παίδων)

   3η θέση στα 50μ Ελεύθερο (25.33)

8η θέση στα 100μ Ελεύθερο (55.81)

10η θέση στα 50μ Πεταλούδα (27.56)

Ζηρίλος Γιώργος (παίδων)

28η θέση στα 100μ Ελεύθερο (58.45)

15η θέση στα 50μ Πεταλούδα (27.88)

16η θέση στα 100μ Πεταλούδα (1.02.35)

Τσέτος Φίλιππος (παίδων)

36η θεση στα 100μ Πεταλούδα  (1.05.19)

24η θέση στα 200μ Μικτή (2.25.23)

18η θέση στα 400μ Μικτή (5.10.52)

Μάρκου Ιουλία (κορασίδων)

53η θέση στα 50μ Πεταλούδα Κορασίδων (35.33)

Παπαδοπούλου Κατερίνα (Κορασίδων)

12η θέση στα 50μ Ελεύθερο (28.84)

17η θέση στα 100μ Ελεύθερο (1.03.32)

23η θέση στα 50μ Πεταλούδα (31.78)

 Σταϊκίδη Μαρία Σοφία (κορασίδων)

45η θέση στα 50μ Ύπτιο (37.34)

Τσάπα Έλλη (κορασίδων)

36η θέση στα 200μ Ελεύθερο (2.29.67)

15η θέση στα 400μ Ελεύθερο (5.11.37)

Πεολίδου Θεοδώρα (κορασίδων)

8η θέση στα 50μ Ύπτιο (33.15)

9η θέση στα 100μ Ύπτιο (1.11.78)

11η θέση στα 200μ Ύπτιο (2.35.26)

Τζώρτζη Δάφνη (κορασίδων)

32η θέση στα 50μ Ύπτιο (36.05)

36η θέση στα 50μ Πεταλούδα (33.04)

29η θέση στα 100μ Πεταλούδα (1.13.36)

Σκυταλοδρομίες

11η θέση στην 4×100μ ελεύθερο Κορασίδων με τις Πεολίδου, Παπαδοπούλου, Τζώρτζη και Τσάπα

12η θέση στην 4×100μ μικτή Κορασίδων με τις Σταϊκίδη, Παπαδοπούλου, Μάρκου και Κανελοπούλου

10η θέση στην 4×200μ ελεύθερο Κορασίδων με τις Παπαδοπούλου, Πεολίδου, Τζώρτζη και Τσάπα

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *