Written by Nireas Halandriou

Αρχίζει το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Παίδων

Αρχίζει το προσεχές τριήμερο η πρώτη φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Πάιδων με την ομάδα του Παναγιώτη Ζυμβραγάκη να βρίσκεται στον πρώτο όμιλο Αττικής μαζί με τον Νηρέα Γέρακα, τα Δελφίνια μεταμόρφωσης, το Alma Club και το Π.Φάληρο που για μια ακόμα χρονιά είναι μέσα στα φαβορί για την τελική φάση.

Το αγωνιστικό πρόγραμμα ξεκινά την Παρασκευή το απόγευμα στο κολυμβητήριο του Χαλανδρίου με 2 αναμετρήσεις και η ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου θα κληθεί να αντιμετωπίσει τα Δελφίνια Μεταμόρφωσης για να κάνει το πρώτο βήμα πρόκρισης στην επόμενη φάση.Το Σάββατο το πρωί θα αντιμετωπίσουμε το Alma Club και πάλι εντός έδρας ενώ το ίδιο απόγευμα η αγωνιστική δράση μεταφέρεται στο κολυμβητήριο του Παλαιού Φαλήρου όπου θα αντιμετωπίσουμε τον Νηρέα Γέρακα ενώ η πρώτη φάση ολοκληρώνεται το απόγευμα της Κυριακής στο κολυμβητήριο του Γέρακα με την ομάδα μας να κοντράρεται με αυτή του Φαλήρου.

Στόχος της ομάδας μας δεν είναι άλλος από την πρόκριση στη δεύτερη φάση σε συνδιασμό με καλές εμφανίσεις απέναντι σε όλες τις ομάδες του ομίλου μας.

Η ομαδα παίδων του Νηρέα Χαλανδρίου

  1. Τραπαλης Δημητρης
  2. Τριχας Σπυρος
  3. Αμπασυ Καριμ
  4. Αργυρουδης Σταματης
  5. Ταπρατζης Αθανασιος
  6. Παππας Ξενοφων
  7. Τσιαμης Ιωαννης
  8. Αθανασοπουλος Σταθης
  9. Μιχας Σταματης
  10. Μιχας Κωνσταντινος
  11. Γραψας Νικολαος
  12. Μουρκακος Σαραντος
  13. Παντζαρης Ιασωνας
  14. Κατσιωλης Ιωαννης
  15. Κρασωνης Αντρεας
  16. Κονταλεξης Φωκιων
  17. Φλωρος Γεωργιος
  18. Βασιλακοπουλος Παναγιωτης
  19. Νικομανης Φιλιππος
  20. Χριστοπουλος Αγγελος

Προπονητής Ζυμβραγάκης Παναγιώτης

και αναλυτικά το πρόγραμμα της πρώτης φάσης:

1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  

1η  αγωνιστική  Παρασκευή          13/01/2017       ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:40                          ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                              ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 21:40                          ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

2η  αγωνιστική  Σάββατο             14/01/2017          ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 12:30                          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

2η  αγωνιστική  Σάββατο           14/01/2017              ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 13:00                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                        ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ 

3η  αγωνιστική  Σάββατο           14/01/2017                 ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 19:30                          ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                                ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

4η  αγωνιστική  Κυριακή        15/01/2017                      ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 09:30                          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 10:30                          ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                   ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

5η  αγωνιστική  Κυριακή       15/01/2017                        ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 16:30                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 17:30                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

Leave a Reply

Your email address will not be published.