Written by Nireas Halandriou

Χειμερινοί Αγώνες Προαγωνιστικών Κατηγοριών

Πλήρης αγωνιστική δράση για τα τμήματα του Νηρέα Χαλανδρίου το τριήμερο 10-12 Μαρτίου με την προαγωνιστική ομάδα κολύμβησης να παίρνει σειρά για τους χειμερινούς αγώνες που θα διοργανωθούν στο κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ.

Για την ομάδα μας θα λάβουν μέρος στους αγώνες 38 αθλητές και αθλήτριες ηλικίας 9-12 ετών και το πρόγραμμα έχει διαμορφωθεί ως εξής:

Για τους αθλητές 9-10 ετών τα αγωνίσματα θα πραγματοποιθούν τα πρωινά της Παρασκευής και του Σαββάτου με ώρα έναρξης τις 9:00 και ώρα προθέρμανσης τις 8:00

Για τους αθλητές 11 και 12 ετών τα αγωνίσματα θα πραγματοποιθούν τα απογεύματα της Παρασκευής και του Σαββάτου καθώς και το πρωί και το απόγευμα της Κυριακής με ώρες έναρξης τις 17:00 για τα απογεύματα και τις 9:00 το πρωί ενώ η προθέρμανση έχει οριστεί στις 16:00 και στις 8:00 αντίστοιχα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων

 

Written by Nireas Halandriou

Αρχίζει η δεύτερη φάση του πρωταθλήματος Νέων Ανδρών

Ξεκινάει το απόγευμα της Παρασκευής η δεύτερη ημιτελική φάση του πρωταθλήματος Νέων Ανδρών και η ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου ρίχνεται στη μάχη για τη διεκδίκηση μιας θέσης στην τελική οκτάδα.

Το έργο της ομάδας του Παναγιώτη Τρούλου αναμένεται να είναι πολύ δύσκολο καθώς θα βρει απέναντί της πανίσχυρες ομάδες της κατηγορίας όπως είναι τα φαβορί για το τρόπαιο Π.Φάληρο και Βουλιαγμένη καθώς και τον Παναθηναϊκό σε μια τριάδα αγώνων που θα διεξαχθούν στο κολυμβητήριο του Φαλήρου.

Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα του Α’ ομίλου Αττικής:

1η αγωνιστική Παρασκευή 10/03/2017

ΩΡΑ: 20:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 21:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

2η αγωνιστική Σάββατο 11/03/2017

ΩΡΑ: 11:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

3η αγωνιστική Σάββατο 11/03/2017

ΩΡΑ: 18:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 19:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

Και η σύνθεση της ομάδας μας:

1) ΒΥΘΟΥΛΚΑΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ

2) ΤΡΑΠΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

3) ΒΛΑΧΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

4) ΠΑΠΠΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

5) ΠΑΠΠΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

6) ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

7) ΠΑΠΠΑΣ ΝΤΙΝΟΣ

8) ΑΜΠΑΣΙ ΚΑΡΙΜ

9) ΤΑΠΙΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ

10) ΠΑΠΑΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

11) ΑΝΔΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

12) ΚΑΡΟΥΖΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

13) ΤΣΩΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

14) ΖΩΧΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

15) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΘΩΜΑΣ

16) ΛΙΟΝΤΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

17) ΚΡΟΚΙΔΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Written by Nireas Halandriou

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Νεανίδων

Το τριήμερο 10-12 Μαρτίου θα διεξαχθεί στο κολυμβητήριο του Χαλανδρίου το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Νεανίδων. Η ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου θα συμμετάσχει στους αγώνες με 13 αθλήτριες και ο στόχος για τα κορίτσια της Χριστίνας Θαλασσινίδου είναι η κατάκτηση μεταλλίων καθώς και να πλασαριστούν ψηλά στην κατάταξη των αγωνισμάτων τους. Αναλυτικά τα ονόματα των αθλητριών της ομάδας μας που θα δώσουν το παρών στους αγώνες:

Δίπλα Ιφιγένεια: Σόλο, Ντουέτο, Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Κορνέζου Χρυσοβαλάντου Κωνσταντίνα: Σόλο, Ντουέτο, Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Καραμέσιου Πηνελόπη: Σόλο, Ντουέτο, Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Χρυσοβέργη Βικτωρία:   Ντουέτο, Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Γκουζούνα Βασιλική:  Ντουέτο, Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Τσαγκαρογιάννη Μαρία:  Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Φαρμακίδη Μαρία: Ντουέτο, Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Σινανάι Ιορδανίδου Γεωργία:  Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Ντάγκα Ιωάννα:  Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Παπαδοπούλου Ευγενία: Φιγούρες, Ομαδικό, Combo

Κωνσταντέλη Μαρία: Φιγούρες

Συνοδινού Μαρία-Παναγιώτα: Φιγούρες, Combo

Σαρλού Αικατερίνη: Φιγούρες, Combo

Μετά το τέλος της διοργάνωσης θα ακολουθήσει ημερίδα αστεριών 5-7 με την ομάδα μας να συμμετέχει με 7 αθλήτριες.

Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα:

Παρασκευή 10/3

9:00 Γενική Προθέρμανση

10:00 – 14:00 Γενική Προθέρμανση με Μουσική

13:30 Τεχνική Σύσκεψη

16:00 Σύσκεψη Κριτών

16:00 – 16:50 Προθέρμανση Προκριματικών Ντουέτο

17:00 – 18:30 Προκριματικοί Ντουέτο

18:45 – 19:20 Προθέρμανση Προκριματικών Ομαδικό

19:30 – 21:00 Προκριματικός Ομαδικό

Σάββατο 11/3

9:00 – 9:50 Προθέρμανση Προκριματικός Σόλο

10:00 – 10:30 Προκριματικός Σόλο

10:45 – 11:20 Προθέρμανση με μουσική Combo

11:30 Τελετή Εναρξης

11:40 Τελικός Combo

16:00 – 16:50 Προθέρμανση Φιγούρες

17:00 – 20:00 Φιγούρες

Κυριακή 12/3

9:00 – 9:50 Προθέρμανση με μουσική Ντουέτο

10:00 – 11:00 Τελικός Ντουέτο

11:00 – 11:50 Προθέρμανση με μουσική Ομαδικό

12:00 – 13:00 Τελικός Ομαδικό

13:30 – 14:20 Προθέρμανση με μουσική Σόλο

14:30 – 15:30 Τελικός Σόλο

15:40 Απονομές

15:30 – 16:20 Προθέρμανση 5ο, 6ο και 7ο Αστέρι

16:30 – 17:00 5ο, 6ο και 7ο Αστέρι

Written by Nireas Halandriou

Πρόκριση για την ομάδα Μίνι Παίδων του Νηρέα Χαλανδρίου.

Μια άνετη πρόκριση εξασφάλισε η ομάδα Μίνι Παίδων του Νηρέα Χαλανδρίου, από την Α’ φάση του πρωταθλήματος, καθώς κατέλαβε τη δεύτερη θέση του Β’ ομίλου Αττικής.

Η ομάδα του Παναγιώτη Ζυμβραγάκη ξεκίνησε αρκετά αγχωμένη τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις, και γνώρισε την ήττα από τον Ν.Ο.Χίου στον πρώτο αγώνα της σειράς. Στη συνέχεια όμως έδειξε την ποιότητα που έχει σαν ομάδα, κερδίζοντας τον Α.Ο.Πετρούπολης σχετικά εύκολα, εξασφαλίζοντας ουσιαστικά και την πρόκριση.

Στον τελευταίο αγώνα, με το ηθικό να είναι στα ύψη και απελευθερωμένοι από το όποιο άγχος είχαν, έκαναν την μεγάλη νίκη, κερδίζοντας μία ομάδα εκ των φαβορί για μετάλλιο, τον Α.Ο.Π.Φαλήρου, ανεβαίνοντας στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Με τον τρόπο αυτό οι πολίστες μας εξασφάλισαν την παρουσία τους στη Β’ προκριματική φάση (19-21 Μαΐου), η κλήρωση της οποίας θα γίνει την Τετάρτη 12/4 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της ομάδας μας:

Ν.Ο.Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 8-6

Α.Ο.Πετρούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 5 – 11

Νηρέας Χαλανδρίου – Α.Ο.Π.Φαλήρου 5-4

Written by Nireas Halandriou

Ολοκληρώθηκε η πρώτος γύρος για το πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας Ανδρών

Μια αρκετά καλή και ψυχωμένη εμφάνιση για την ανδρική ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου, στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον πρωτοπόρο του Α’ ομίλου Απόλλωνα Σμύρνης, περιλάμβανε το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας.

Στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου, η ομάδα του Παναγιώτη Τρούλου βρέθηκε αντιμέτωπη με αυτή του Απόλλωνα Σμύρνης, μιας από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας, και στάθηκε άκρως ανταγωνιστική απέναντί της για 3 οκτάλεπτα.

Το ξεκίνημα βρήκε τους πολίστες μας να κοντράρουν στα ίσια τους αντιπάλους τους, με την πρώτη περίοδο να κλείνει στο 2-3. Στη συνέχεια οι παίκτες του Απόλλωνα πήραν τα ηνία του αγώνα, χωρίς όμως να μπορούν να ξεφύγουν και το ημίχρονο έληξε με σκορ 2-5, ενώ ανάλογη ήταν και η συνέχεια με τις επιθέσεις να παίρνουν «φωτιά» και το επιμέρους σκορ του 3ου οκταλέπτου να διαμορφώνεται στο 3-4. Στην τελευταία περίοδο, οι πολίστες μας δεν κατάφεραν να κάνουν την αντεπίθεση τους και να αντιδράσουν σε αυτή των αντιπάλων τους και η κόρνα της λήξης βρήκε το τελικό σκορ στο 5-15.

Αναλυτικά τα οκτάλεπτα, οι σκόρερ και η σύνθεση της ομάδας μας:

Νηρέας Χαλανδρίου – Απόλλων Σμύρνης 5-15 (2-3, 0-2, 3-4, 0-6)

Νηρέας Χαλανδρίου: Βυθούλκας, Γιακουμάτος(1),Ζωχιός, Βαλοδήμος,Παππάς Αλ.(1), Κοττάς, Παππάς Κ., Ταπίνης, Κωνσταντόπουλος(2), Σιάρκος(1), Καρούζος, Τράπαλης, Αμπάσι, Παππάς Ξ.

Written by Nireas Halandriou

7η Αγωνιστική για την Α2 κατηγορία ανδρών

Το ερχόμενο Σάββατο 04/03/2017 στις 13:30 η ανδρική ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου υποδέχεται στο Κολυμβητήριο Χαλανδρίου, τον πρωτοπόρο του Α’ ομίλου, Απόλλων Σμύρνης, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας.

Η αποστολή της ομάδας του Παναγιώτη Τρούλου αναμένεται να είναι αρκετά δύσκολη καθώς θα βρει απέναντί της ένα από τα φαβορί για την άνοδο στην Α1 κατηγορία, αλλά παραμένει ο στόχος της κατάκτησης των βαθμών της νίκης και θα μας χρειαστεί στο πλευρό της, για να την υποστηρίξουμε. 

Written by Nireas Halandriou

Α’ Φάση Υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων.

Αρχίζει το Σάββατο 4 Μαρτίου η πρώτη φάση του πρωταθλήματος μίνι Παίδων με την ομάδα μας να έχει κληρωθεί στον δεύτερο όμιλο Αττικής και να διεκδικεί την πρόκρισή της στην επόμενη φάση.

Η ομάδα του Παναγιώτη Ζυμβραγάκη θα συναντήσει απέναντί της τις ομάδες του Ν.Ο. Χίου, του Α.Ο. Πετρούπολης και του Π. Φαλήρου με τους αγώνες να διεξάγονται στα κολυμβητήρια του Φαλήρου και της Πετρούπολης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων του Β’ ομίλου:

ΚΟΛ/ΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ

1η  αγωνιστική Σάββατο  04/03/2017

ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017

ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

ΚΟΛ/ΡΙΟ   ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

3η  αγωνιστική Κυριακή 05/03/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

Και η σύνθεση της ομάδας μας:  Κακλής,  Κονταλέξης, Χριστόπουλος, Πουλάκης, Ταπρατζής, Βασιλακόπουλος, Γραίγος, Νικομάνης , Κορωνίδης , Ζιάβας, Ρεντούλης, Μεσσαριτάκης, Μουρκάκος, Χασιώτης,  Δάρης, Ουίνγκφιλντ

Written by Nireas Halandriou

6η Αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Α2 Κατηγορίας ανδρών

Το Σάββατο 25/02/2017 η ανδρική ομάδα υδατοσφαίρισης του Νηρέα Χαλανδρίου αντιμετώπισε τον Ν.Ο.Χανίων στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου για την 6η Αγωνιστική της Α2 κατηγορίας.

Η ομάδα μας , κάνοντας ένα μουδιασμένο 1ο ημίχρονο και παρά την προσπάθεια που κατέβαλε στο 3ο και το 4ο οκτάλεπτο, δεν απέφυγε τελικά την ήττα από τον ποιο έμπειρο αντίπαλο της με 13-4 (3-0, 3-0, 3-3, 4-1).

Τα 4 τέρματα της ομάδας μας πέτυχαν, 2 ο Σιάρκος και από 1 οι Μπαλοδήμος και Κωνσταντόπουλος.

Επόμενη (7η) αγωνιστική είναι προγραμματισμένη για το ερχόμενο Σάββατο 04/03/2017, εντός έδρας με τον Απόλλων Σμύρνης.

Written by Nireas Halandriou

6η Αγωνιστική για την Α2 κατηγορία ανδρών

Αναχωρεί αύριο το πρωί για την Κρήτη η ανδρική ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου που θα αντιμετωπίσει στις 14:30 την αντίστοιχη του Ν.Ο.Χανίων στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας.

Η αποστολή της ομάδας του Παναγιώτη Τρούλου αναμένεται να είναι αρκετά δύσκολη καθώς θα βρει απέναντί της μια από τις πρωτοπόρους του πρώτου ομίλου της κατηγορίας αλλά παραμένει ο στόχος της κατάκτησης των βαθμών της νίκης.

Η σύνθεση της ομάδας μας: Βυθούλκας, Γιακουμάτος, Βαλοδήμος Σ, Παππάς Αλεξ, Σιάρκος , Ανδρής, Κωνσταντόπουλος , Κόττας, Καρούζος, Παπαδογιωργάκης, Κωνσταντίνου

Προπονητής: Τρούλος Παναγιώτης

 

 

 

Written by Nireas Halandriou

Αποτελέσματα χειμερινών αγώνων Εφήβων-Νεανίδων και Παίδων-Κορασίδων

Ολοκληρώθηκαν οι χειμερινοί αγώνες κολύμβησης με τις κατηγορίες Εφήβων-Νεανίδων και Πάιδων-Κορασίδων να αγωνίζονται το τριήμερο 17-19 Φεβρουαρίου στο κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ και να ρίχνουν την αυλαία της χειμερινής περιόδου.

Οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες του Χρήστου Γεωργακόπουλου και του Αντώνη Αντωνίου πραγματοποίησαν άκρως ικανοποιητικές εμφανίσεις με αρκετούς αθλητές να πλασάρονται στις πρώτες οκτάδες των αγωνισμάτων τους ή να βελτιώνουν τις επιδόσεις τους με τον Παναγιώτη Δούκα να ξεχωρίζει κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο στα 50μ Ελεύθερο κατηγορίας Παίδων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών της ομάδας του Νηρέα Χαλανδρίου:

Δερνίκας Θανάσης (εφήβων)

7η θέση στα 100μ Πρόσθιο (1.10.87)

9η θέση στα 50μ Πρόσθιο (31.88)

18η θέση στα 50μ Πεταλούδα (27.81)

Πασιά Σοφία(νανίδων)

22η θέση στα 50μ Πεταλούδα (32.96)

Δούκας Παναγιώτης (παίδων)

   3η θέση στα 50μ Ελεύθερο (25.33)

8η θέση στα 100μ Ελεύθερο (55.81)

10η θέση στα 50μ Πεταλούδα (27.56)

Ζηρίλος Γιώργος (παίδων)

28η θέση στα 100μ Ελεύθερο (58.45)

15η θέση στα 50μ Πεταλούδα (27.88)

16η θέση στα 100μ Πεταλούδα (1.02.35)

Τσέτος Φίλιππος (παίδων)

36η θεση στα 100μ Πεταλούδα  (1.05.19)

24η θέση στα 200μ Μικτή (2.25.23)

18η θέση στα 400μ Μικτή (5.10.52)

Μάρκου Ιουλία (κορασίδων)

53η θέση στα 50μ Πεταλούδα Κορασίδων (35.33)

Παπαδοπούλου Κατερίνα (Κορασίδων)

12η θέση στα 50μ Ελεύθερο (28.84)

17η θέση στα 100μ Ελεύθερο (1.03.32)

23η θέση στα 50μ Πεταλούδα (31.78)

 Σταϊκίδη Μαρία Σοφία (κορασίδων)

45η θέση στα 50μ Ύπτιο (37.34)

Τσάπα Έλλη (κορασίδων)

36η θέση στα 200μ Ελεύθερο (2.29.67)

15η θέση στα 400μ Ελεύθερο (5.11.37)

Πεολίδου Θεοδώρα (κορασίδων)

8η θέση στα 50μ Ύπτιο (33.15)

9η θέση στα 100μ Ύπτιο (1.11.78)

11η θέση στα 200μ Ύπτιο (2.35.26)

Τζώρτζη Δάφνη (κορασίδων)

32η θέση στα 50μ Ύπτιο (36.05)

36η θέση στα 50μ Πεταλούδα (33.04)

29η θέση στα 100μ Πεταλούδα (1.13.36)

Σκυταλοδρομίες

11η θέση στην 4×100μ ελεύθερο Κορασίδων με τις Πεολίδου, Παπαδοπούλου, Τζώρτζη και Τσάπα

12η θέση στην 4×100μ μικτή Κορασίδων με τις Σταϊκίδη, Παπαδοπούλου, Μάρκου και Κανελοπούλου

10η θέση στην 4×200μ ελεύθερο Κορασίδων με τις Παπαδοπούλου, Πεολίδου, Τζώρτζη και Τσάπα

1 24 25 26 27 28 31