Written by Nireas Halandriou

Τουρνουά παίδων στη Λαμία

Σε ένα σπουδαίο τουρνουά ολύ υψηλού επιπέδου θα πάρει μέρος η ομάδα παίδων (2002 και μικρότεροι) του Νηρέα Χαλανδρίου κατά τη διάρκεια των εορτών. Συγκεκριμένα στις 27-29 Δεκεμβρίου ο Νηρέας Λαμίας διοργανώνει ένα διεθνές τουρνουά με τη συμμετοχή ακόμα της Βουλιαγμένης, του Ολυμπιακού, του Περιστερίου, της Γλυφάδας. του Ερυθρού Αστέρα (Βελιγράδι) και της Βοιβοντίνα (Νόβι Σαντ) στο οποίο θα αγωνιστούν οι πολίστες του Παναγιώτη Ζυμβραγάκη.

Οι ομάδες θα χωριστούν σε 2 ομίλους των τεσσάρων με τους αγώνες των ομίλων να διεξάγονται το πρωί και το απόγευμα της Τρίτης 27/12 καθώς και το πρωινό της Τετάρτης 28/12 ενώ οι χιαστί αγώνες θα γίνουν το ίδιο απόγευμα. Τέλος την Πέμπτη θα πραγματοποιηθούν οι αγώνες κατάταξης με τον μεγάλο τελικό να κλείνει και το πρόγραμμα το ίδιο απόγευμα. Το κλίμα προβλέπεται εορταστικό και οι μάχες συναρπαστικές ανάμεσα σε πολύ ισχυρούς αντιπάλους ενώ πολύτιμες θα αποδειχθούν οι εμπειρίες που θα αποκτήσουν οι αθλητές μας μέσα από μια τέτοια διοργάνωση.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του τουρνουά:

Γκρουπ Α: Νηρέας Λαμίας, Ολυμπιακός ΣΦΠ , Γ.Σ.Περιστερίου, Red Star Belgrade

Γκρουπ Β: Νηρέας Χαλανδρίου , Ν.Ο.Βουλιαγμένης, Α.Ν.Ο.Γλυφάδας , Viovodina Novi Sad

Τρίτη 27/12

9:30 Νηρ. Λαμίας – ΟΣΦΠ

10:30 Νηρ.Χαλανδρίου – Α.Ν.Ο.Γ

11:30 Γ.Σ.Περιστερίου – Red Star

12:30 Voivodina – Ν.Ο.Βουλιαγμένης

17:30 Νηρ. Χαλανδρίου – Voivodina

18:30 Νηρ.Λαμίας – Γ.Σ.Περιστερίου

19:30 Ν.Ο.Βουλιαγμένης – Α.Ν.Ο.Γ

20:30 Red Star – ΟΣΠΦ

Τετάρτη 28/12

9:30 Voivodina – Α.Ν.Ο.Γ

10:30 ΟΣΦΠ – Γ.Σ.Περιστερίου

11:30 Νηρ.Χαλανδρίου – Ν.Ο.Βουλιαγμένης

12:30 Νηρ.Λαμίας – Red Star

17:30 1ος Α Γκρουπ – 4ος Β Γκρουπ (αγώνας 1)

18:30 2ος Α Γκρουπ – 3ος Β Γκρουπ  (αγώνας 2)

19:30 1ος Β Γκρουπ – 4ος Α Γκρουπ (αγώνας 3)

20:30 2ος Β Γκρουπ – 3ος Α Γκρουπ (αγώνας 4)

Πέμπτη 29/12

9:30 Νικητές Αγώνων 1 & 4 (αγώνας 5)

10:30 Νικητές Αγώνων 2 & 3 (αγώνας 6)

11:30 Ηττημένοι Αγώνων 1 & 4 (αγώνας 7)

12:30 Ηττημένοι Αγώνων 2 & 3 (αγώνας 8)

17:30 Ηττημένοι Αγώνων 7 & 8 (θέσεις 7-8)

18:30 Νικητές Αγώνων 7 & 8 (θέσεις 5-6)

19:30 Ηττημένοι Αγώνων 5 & 6 (μικρός τελικός)

20:30 Νικητές Αγώνων 5 & 6 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Written by Nireas Halandriou

Προπονητικό τουρνουά νέων γυναικών στη Νέα Σμύρνη

Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 10 και 11 Δεκεμβρίου η ομάδα Νέων γυναικών του Νηρέα Χαλανδρίου θα συμμετάσχει στο προπονητικό τουρνουά που διοργανώνει ο Πανιώνιος στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης με τη συμμετοχή επίσης του Εθνικού Πειραιά και του Ολυμπιακού.

Το αγωνιστικό πρόγραμμα του τουρνουά έχεις ως εξής:

Σάββατο 10/12/2016

17:30 ΟΣΦΠ – ΕΟΦΠΦ

18:30 Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου

Κυριακή 11/12/2016

9:30 Νηρέας Χαλανδρίου – ΟΣΦΠ

10:30 Πανιώνιος – ΕΟΦΠΦ

17:00 ΕΟΦΠΦ – Νηρέας Χαλανδρίου

18:00 Πανιώνιος – ΟΣΦΠ

Written by Nireas Halandriou

Διπλή αγωνιστική δράση για την κατηγορία προμίνι

Διπλή αγωνιστική δράση για τους μικρούς μας πολίστες το Σάββατο που μας πέρασε καθώς την ίδια ημέρα διεξαγόταν η τρίτη αγωνιστική για το τουρνουά Water Polo Fun του Νηρέα Γέρακα καθώς και η πρώτη αγωνιστική του αναπτυξιακού πρωταθλήματος της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας.

Για το τουρνουά του Γέρακα η ομάδα μας κλήθηκε να αντιμετωπίσει αυτή του διοργανωτή σε έναν αγώνα που εξελίχθηκε πολύ πιο εύκολος απ’ότι αναμενόταν και το σκορ ανέβηκε σε υψηλά επίπεδα καθώς οι πολίστες μας πραγματοποίησαν μια καλή εμφάνιση και με πλουραλισμό στην επίθεση νίκησαν με 16-6

Το ίδιο απόγευμα στις 17:30 οι πολίστες του Δημήτρη Βαρελάκη βρέθηκαν απέναντι στον Ολυμπιακό, στον πρώτο εκτός έδρας αγώνα του πρωταθλήματος στα Βοτσαλάκια, με την αναμέτρηση να έχει ξεκάθαρο φαβορί την ομάδα του Πειραιά από τα πρώτα λεπτά η οποία και δε δυσκολέυτηκε να κερδίσει.

Written by Nireas Halandriou

Πρώτη χειμερινή ημερίδα αστεριών συγχρονισμένης κολύμβησης

Ολοκληρώθηκε με πολύ μεγάλη επιτυχία για τα χρώματα του Νηρέα Χαλανδρίου το απόγευμα της Κυριακής η πρώτη χειμερινή ημερίδα αστεριών 1-7 της συγχρονισμένης κολύμβησης όπου και οι αθλήτριες της ομάδας μας εξασφάλισαν τις πρώτες προκρίσεις για τα πανελλήνια πρωταθλήματα της νέας σεζόν.

Η αποστολή της ομάδας μας ήταν η πολυπληθέστερη στη διοργάνωση με τα περισσότερα κορίτσια να ξεπερνούν με σχετική άνεση τα όρια της κάθε κατηγορίας. Οι προπονήτριες μας Χριστίνα Θαλασσινίδου και Ελένη Γεωργίου δήλωσαν «είμαστε απόλυτα ευχαριστημένες από τις προσπάθειες των κοριτσιών,με συνεχή δουλειά τα αποτελέσματα θα είναι ακόμα καλύτερα στη συνέχεια καθώς τώρα ξεκινάει δυναμικά η προετοιμασία μας για τα χειμερινά πρωταθλήματα.

Η τεχνική σύμβουλος Συγχρονισμένης Κολύμβησης της ΚΟΕ Ελένη Κουγιά μας δήλωσε για τους αγώνες “Η διοργάνωση ήταν απολύτως πετυχημένη και οργανωτικά και αγωνιστικά. Επετεύχθησαν οι πρώτες προκρίσεις και για τα περισσότερα από τα έμπειρα κορίτσια που θα μετάσχουν στην ΟΠΕΝ -και κάποια από αυτά θα συγκροτήσουν τις Εθνικές ομάδες-, αλλά και για τα νεότερα που θα πάνε στα μικρότερα πρωταθλήματα των κατηγοριών. Είναι ευχάριστο ότι είχαμε πολλά μικρά παιδιά, κάτι που δείχνει ότι το άθλημα κερδίζει συνεχώς πόντους.”

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της κάθε κατηγορίας στις φωτογραφίες που ακολουθούν:

1%ce%bf-%ce%b1%cf%83%cf%84%ce%ad%cf%81%ce%b9 2%ce%bf-%ce%b1%cf%83%cf%84%ce%ad%cf%81%ce%b9 3%ce%bf-%ce%b1%cf%83%cf%84%ce%ad%cf%81%ce%b9 4%ce%bf-%ce%b1%cf%83%cf%84%ce%ad%cf%81%ce%b9 5%ce%bf-%ce%b1%cf%83%cf%84%ce%ad%cf%81%ce%b9 6%ce%bf-%ce%b1%cf%83%cf%84%ce%ad%cf%81%ce%b9 7%ce%bf-%ce%b1%cf%83%cf%84%ce%ad%cf%81%ce%b9

Written by Nireas Halandriou

Κλήρωση πρωταθλημάτων για την υδατοσφαίριση νέων,εφήβων και παίδων

Πραγματοποιήθηκε χθες το μεσημέρι στα γραφεία της κολυμβητικής ομοσπονδίας η κλήρωση των πρωταθλημάτων παίδων, εφήβων και νέων ανδρών για τη σεζόν 2016-2017 με την ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου να ρίχνεται στη μάχη του πρωταθλήματος σε όλες τις κατηγορίες.

Στην πρώτη προκριματική φάση των νέων ανδρών που θα γίνει στις 17-19/2/2017 η ομάδα μας κληρώθηκε στον πολύ δύσκολο Γ’ όμιλο Αττικής μαζί με το Π.Φάληρο, την Α.Ε.Χαιδαρίου και το Γ.Σ.Περιστερίου και θα διεκδικήσει μια από τις 2 πρώτες θέσεις για να προκριθεί στη δεύτερη ημιτελική φάση. Στην Β’ Φάση (10-12 Μαρτίου) οι 16 ομάδες σχηματίζουν 4 Ομίλους των 4, από τους οποίους οι 2 πρώτες προκρίνονται στο Final 8 (28-30 Απριλίου).

Στην αντίστοιχη φάση των εφήβων,που θα γίνει στις 3-5/2/2017, ο Νηρέας Χαλανδρίου βρέθηκε στον Β’ όμιλο Αττικής με τον Ολυμπιακό, τον Νηρέα Γέρακα, τον Ν.Ο.Καλαμακίου και τον Απόλλωνα Σμύρνης με πρωταρχικό στόχο την κατάληψη μιας εκ των τεσσάρων πρώτων θέσεων, καθώς μόνο η τελευταία θέση του ομίλου οδηγεί στον αποκλεισμό. Η Β’ Προκριματική φάση  θα γίνει στις 5-7 Μαϊου, η Γ’ Φάση είναι προγραμματισμένη για τις 23-25 Ιουνίου και η Τελική για τις 30 Ιουνίου – 2 Ιουλίου

Τέλος, για την κατηγορία με τη μεγαλύτερη ομαδική συμμετοχή,αυτή των παίδων (55 ομάδες από όλη την Ελλάδα) , η ομάδα μας θα κοντραριστεί με  το Π.Φάληρο, το Άλμα κλαμπ, τα Δελφίνια Μεταμόρφωσης και τον Νηρέα Γέρακα για τον Α’ όμιλο Αττικής το τριήμερο 13-15/1/2017. Η Β’ Προκριματική Φάση (44 ομάδες), είναι προγραμματισμένη για τις 31 Μαρτίου – 2 Απριλίου, η Γ’ Φάση για τις 12-14 Μαϊου και η Τελική για τις 7-9 Ιουλίου.

Το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων κάθε κατηγορίας θα ανακοινωθεί λίγες ημέρες αργότερα

Written by Nireas Halandriou

Ημερίδα αστεριών 1-7 συγχρονισμένης κολύμβησης

Ποδαρικό στις επίσημες διοργανώσεις της νέας χρονιάς κάνουν το ερχόμενο σαββατοκύριακο οι αθλήτριες της συγχρονισμένης κολύμβησης του Νηρέα Χαλανδρίου που θα συμμετάσχουν στην ημερίδα αστεριών 1-7. Τα κορίτσια της ομάδας μας  θα έχουν μαζικότατη παρουσία στη διοργάνωση της Κολυμβητικής ομοσπονδίας με τις συμμετοχές τους να ξεπερνούν τις 80, πολλές από τις οποίες προέρχονται από τις σχολές του συλλόγου μας και θα λάβουν μέρος για πρώτη φορά σε επίσημους αγώνες.

Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο και την Κυριακή 3-4/12/2016 στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης (Τραπεζούντος 13, Νέα Σμύρνη) και οι αθλήτριες της ομάδας μας θα επιδιώξουν τα επιβεβαιώσουν τα βαθμολογικά όρια που θα εξασφαλίσουν τη συμμετοχή τους στα εθνικά πρωταθλήματα.

Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα:

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

9:00 – 10:20 Προθέρμανση για το 1ο αστέρι και τεχνική σύσκεψη

10:30 – 12:30 1ο αστέρι

12:30 – 15:00 2ο αστέρι

17:30 – 18:20 Προθέρμανση

18:30 – 19:30 3ο αστέρι

19:30 – 20:30 4ο αστέρι

 

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

9:30 – 10:20 Προθέρμανση για το 5ο αστέρι

10:30 – 11:30 5ο αστέρι

11:30 – 12:30 6ο αστέρι

12:30 – 14:30 7ο αστέρι

Written by Nireas Halandriou

Αναπτυξιακό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης κοριτσιών 2017

Μετά το αναπτυξιακό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης των αγοριών της κατηγορίας προμίνι (2005) ανακοινώθηκε από την Κολυμβητική ομοσπονδία και αυτό των κοριτσιών της ίδιας ηλικίας με την ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου να δίνει και πάλι το παρών.

Με επτά ομάδες να συμμετέχουν στη διοργάνωση που πραγματοποιείται για πρώτη φορά, η ομάδα μας θα βρεθεί αντιμέτωπη με αυτές της Βουλιαγμένης, του Ολυμπιακού, της Γλυφάδας, του Αρίωνα, του Περιστερίου και του Πανιωνίου, έχοντας σαν βασικό στόχο τις εμπειρίες και τις αγωνιστικές παραστάσεις που θα κερδίσει.

Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα της ομάδας μας:

Α  ΓΥΡΟΣ

1η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                ΚΥΡΙΑΚΗ              04/12/16

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (13:00)                             ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ

 

3η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                ΣΑΒΒΑΤΟ             14/01/17

ΧΑΛΑΝΔΡΙ (14:00)                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

4η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                ΣΑΒΒΑΤΟ             28/01/17

ΧΑΛΑΝΔΡΙ (14:00)                           ΑΡΙΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ

 

5η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                ΚΥΡΙΑΚΗ              11/02/17

ΧΑΛΑΝΔΡΙ (13:00)                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

6η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                ΣΑΒΒΑΤΟ             25/02/17

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ                                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

 

7η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                ΣΑΒΒΑΤΟ             18/3/17

ΧΑΛΑΝΔΡΙ (14:00)                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

Β  ΓΥΡΟΣ

8η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                ΣΑΒΒΑΤΟ             01/04/17

ΧΑΛΑΝΔΡΙ (14:00)                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

10η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΚΥΡΙΑΚΗ              14/05/17

ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ (14:15)                         ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

11η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΣΑΒΒΑΤΟ             27/05/17

ΧΑΛΑΝΔΡΙ (13:00)                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ – ΑΡΙΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

12η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΣΑΒΒΑΤΟ             03/06/17

ΒΟΤΣΑΛΑΚΙΑ (18:30)                      ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

13η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΚΥΡΙΑΚΗ              11/06/17

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ                                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

14η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΠΕΜΠΤΗ              22/06/17

ΓΛΥΦΑΔΑ (18:30)                             ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ               – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

Written by Nireas Halandriou

Αναπτυξιακό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης αγοριών 2017

Με τη συμμετοχή 8 ομάδων θα πραγματοποιηθεί για πρώτη φορά αυτή τη χρονιά το αναπτυξιακό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης για την κατηγορία προμίνι (ηλικία 2005).

Ο Νηρέας Χαλανδρίου δε θα μπορούσε να λείπει από αυτή τη διοργάνωση και μαζί με τις ομάδες του Ολυμπιακού, της Γλυφάδας, του Ηλυσιακού, της Βουλιαγμένης, του Περιστερίου, του Πανιωνίου και του Άλμα Κλαμπ θα δώσουν την ευκαιρία στους νεαρούς αθλητές να συμμετάσχουν σε αγώνες υψηλού επιπέδου.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε δυο φάσεις στο ωράριο της προπόνησης των γηπεδούχων ομάδων,αναλυτικά το πρόγραμμα της ομάδας μας:

Α  ΓΥΡΟΣ             

1η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                ΣΑΒΒΑΤΟ             03/12/16

ΒΟΤΣΑΛΑΚΙΑ                     17:30                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ

 

2η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                ΣΑΒΒΑΤΟ             17/12/16

ΙΛΙΣΙΟ                                   12:30                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                ΣΑΒΒΑΤΟ             14/01/17

ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                    13:00                     ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ

 

4η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                ΣΑΒΒΑΤΟ             28/01/17

ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                    13:00                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

5η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                ΚΥΡΙΑΚΗ              12/02/17

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                      13:00                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

6η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                ΚΥΡΙΑΚΗ              26/02/17

ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ                        14:15                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

 

7η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                ΣΑΒΒΑΤΟ             18/03/17

ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                    13:00                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

—————————————————————————————————————————

 

Β  ΓΥΡΟΣ

 

8η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                ΣΑΒΒΑΤΟ             1/04/17

ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                    13:00                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

9η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                ΣΑΒΒΑΤΟ             29/04/17

ΙΛΙΣΙΟ                                   12:30                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

10η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΣΑΒΒΑΤΟ             13/05/17

ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                    13:00                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ – ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

11η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΠΕΜΠΤΗ              25/05/17

ΓΛΥΦΑΔΑ                            18:30                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ               – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

12η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΣΑΒΒΑΤΟ             03/06/17

ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                    13:00                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

13η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΣΑΒΒΑΤΟ             10/06/17

ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                    13:00                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

14η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΚΥΡΙΑΚΗ              25/06/17

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                                               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

Written by Nireas Halandriou

Δυνατό τουρνουά για την ανδρική ομάδα υδατοσφαίρισης

Την απόφαση να συμμετάσχει η ομάδα μας σε μια υψηλού επιπέδου διοργάνωση λίγο καιρό πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεών της πήραν οι προπονητές και η διοίκηση του τμήματος υδατοσφαίρισης. Ένα σπουδαίας σημασίας τουρνουά προετοιμασίας θα διεξαχθεί στις 9-11 Δεκεμβρίου στα κολυμβητήρια της Ηλιούπολης (14 αγώνες), του Χαλανδρίου (1 αγώνας) και του Γέρακα (1 αγώνας) με τη συμμετοχή οκτώ ομάδων της Α2 κατηγορίας.

Οι σύλλογοι που θα συμμετέχουν στην Α2 υδατοσφαίρισης ανδρών βρίσκονται στο τελικό και εντατικό στάδιο της προετοιμασίας τους με την έναρξη του πρωταθλήματος να βρίσκεται μόλις ένα μήνα μακριά (8/1/2017) ενώ στην διοργάνωση αυτή, εκτός από την ομάδα μας, θα δώσουν το παρών οι εξής ομάδες:

Απόλλων Σμύρνης, ΓΣ Περιστερίου, ΓΣ Ηλιούπολης, Ιωνικός, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός και ΝΟ Χαλκίδας.

Οι οκτώ ομάδες είναι χωρισμένες σε δύο ομίλους των τεσσάρων με την τελική βαθμολογία του κάθε ομίλου να καθορίζει τους αγώνες της τελικής φάσης. Δεν θα υπάρξουν ημιτελικοί αγώνες, αλλά οι δύο πρώτοι των ομίλων θα αγωνιστούν στον τελικό, ενώ το ίδιο θα γίνει και με τις ομάδες που θα καταλάβουν τις υπόλοιπες θέσεις στους δύο ομίλους. Αναλυτικά:

 

Α’ Όμιλος

Απόλλων Σμύρνης

ΓΣ Περιστερίου

ΓΣ Ηλιούπολης

Ιωνικός

 

Β’ Όμιλος

Νηρέας Γέρακα

Ηλυσιακός

Νηρέας Χαλανδρίου

ΝΟ Χαλκίδας

 

Και το πρόγραμμα των αγώνων:

Παρασκευή 9/12

Κολυμβητήριο Ηλιούπολης

21:15 Απόλλων Σμύρνης – ΓΣ Περιστερίου

22:15 ΓΣ Ηλιούπολης – Ιωνικός

 

Κολυμβητήριο Χαλανδρίου

21:00 Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χαλκίδας

 

Κολυμβητήριο Γέρακα

21:30 Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός

 

Σάββατο 10/12

Κολυμβητήριο Ηλιούπολης

17:30 Απόλλων Σμύρνης – Ιωνικός

18:30 Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χαλκίδας

19:30 ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου

20:30 Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός

 

Κυριακή 11/12

Κολυμβητήριο Ηλιούπολης

10:00 ΓΣ Ηλιούπολης – Απόλλων Σμύρνης

11:00 Νηρέας Χαλανδρίου – Νηρέας Γέρακα

12:00 ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός

13:00 Ηλυσιακός – ΝΟ Χαλκίδας

 

17:00 4ος Α’ Ομίλου – 4ος Β’ Ομίλου

18:00 3ος Β’ Ομίλου – 3ος Α΄Ομίλου

19:00 2ος Α’ Ομίλου – 2ος Β’ Ομίλου

20:00 1ος Β’ Ομίλου – 1ος Α’ Ομίλου

Written by Nireas Halandriou

Κλειστό αύριο Πέμπτη 24/11 το κολυμβητήριο του Χαλανδρίου

Αύριο, Πέμπτη 24 Νοεμβρίου, το κολυμβητήριο του Χαλανδρίου θα παραμείνει κλειστό λόγω της γενικής απεργίας των εργαζομένων.

Τα μαθήματα και οι προπονήσεις των τμημάτων μας που πραγματοποιούνται στο κολυμβητήριο του Χαλανδρίου θα αναβληθούν.

1 10 11 12 13