Written by NIREAS HALANDRIOY

Ημερίδα Ορίων Καλλιτεχνικής Κολύμβησης (Αστεριών)

Ολοκληρώθηκε με πολύ μεγάλη επιτυχία για τα χρώματα του Νηρέα Χαλανδρίου το απόγευμα της Κυριακής 9/12/2018 η πρώτη χειμερινή ημερίδα αστεριών 1-7 της συγχρονισμένης κολύμβησης, στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης με την οποία σηματοδοτήθηκε η έναρξη της νέας αγωνιστικής χρονιάς.

Τα κορίτσια της ομάδας μας, είχαν δυνατή παρουσία στη διοργάνωση της Κολυμβητικής ομοσπονδίας με τις συμμετοχές τους να φτάνουν τις 59, πολλές από τις οποίες προέρχονταν από τις σχολές του συλλόγου μας όπου και λάμβαναν μέρος για πρώτη φορά σε επίσημους αγώνες.

Οι αθλήτριες της ομάδας μας εξασφάλισαν τα όρια για τη συμμετοχή στα πρωταθλήματα τους, παίρνοντας υψηλές θέσεις στις κατατάξεις των αστεριών.

Written by NIREAS HALANDRIOY

Αυλαία για την Α΄ φάση του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας γυναικών

Ολοκληρώθηκε η Α’ φάση του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας γυναικών με το Νηρέα Χαλανδρίου να καταλαμβάνει τη 2η θέση στον Β’ όμιλο. Στην τελευταία αγωνιστική η ομάδα μας αναμετρήθηκε με  τον ΑΝΟ Γλυφάδας σε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι που έδωσε τη δυνατότητα στην Ευτυχία Καραγιάννη και την Κατερίνα Οικονομοπούλου να δοκιμάσουν και τις νεαρότερες παίκτριες.  Τα κορίτσια της ομάδας μας μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 3-6, καταφέρνοντας να διατηρήσουν το προβάδισμα μέχρι και το τρίτο οκτάλεπτο. Παρόλα αυτά η ομάδα της Γλυφάδας κατάφερε να ανατρέψει το αποτέλεσμα και τελικά να επικρατήσει με 10-7 διατηρώντας το αήττητο στον όμιλο.

Στις 12/12/2018 θα διεξαχθεί ο πολύ σημαντικός αγώνας της  Α’ ΦΑΣΗΣ  του κυπέλλου Γυναικών στον οποίο η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει το  ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ. Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί στο κολυμβητήριο της Λάρισας στις 17.00.

Τα οκτάλεπτα: 0-2, 3-4, 3-1, 4-0

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ευτυχία Καραγιάννη): Στρατάκου, Σαφέτη 1, Μαυρωτά 1, Κάσσαρη, Τριχά, Ξανθοπούλου 1, Τορνάρου, Μπόβαλη 1, Ρουσσάκη, Δούλη 3, Κουτέλη, Αγγελίδη, Λάζαρη, Παναγιώτη, Μαντουδιώτη

Written by NIREAS HALANDRIOY

Χριστουγεννιάτικη Συναυλία του Δήμου Χαλανδρίου

Η φιλαρμονική Ορχήστρα του Δήμου Χαλανδρίου διοργανώνει 
τη Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου 2018 και ώρα 19:00 μ.μ.
Χριστουγεννιάτικη συναυλία με Βιεννέζικα Βαλς , Πόλκες και άλλες Χριστουγεννιάτικες μελωδίες στο Πολιτιστικό Κέντρο Δαΐς στο Μαρούσι.

Συμμετέχει η Πολυφωνική Χορωδία του Δήμου Χαλανδρίου 
και σολίστ την σοπράνο Άννα Μορφίδου και τον τενόρο ΔημήτρηΣιγαλό
Μουσική διεύθυνση Γιώργος Καλαϊτζής.

Είσοδος ελεύθερη

Οδός Μεσογείων 151 151 26 Παράδεισος Αμαρουσίου

Written by NIREAS HALANDRIOY

Τουρνουά Polo “ Άρης Γκλιάτης” 1-3 Δεκεμβρίου 2018.

Οι μίνι κορασίδες του Νηρέα Χαλανδρίου συμμετείχαν στο 2ο Τουρνουά Polo “Άρης Γκλιάτης” 1-3 Δεκεμβρίου 2018 που πραγματοποιήθηκε στο Ιλίσιο Κολυμβητήριο.

Το τουρνουά αυτό έδωσε πολύτιμη εμπειρία στην ομάδα που δοκίμασε τη σύνθεσή της αλλά ήταν και μια ευκαιρία για τις προπονήτριες Κατερίνα Οικονομοπούλου και Ανθή Κωστάκη να δώσουν χρόνο και  στις μικρότερες αθλήτριες.

Αναλυτικά η σύνθεση:

Μαντζιάρα Πολυτίμη, Δασκαλάκη Κατιάννα, Κακλή Μάγια, Γεωργούση Σοφία, Καραχάλιου Δανάη, Βασιλικού Ιουλία, Στασινού Έλενα, Τορνάρου Δάφνη, Μάνη Σήλια, Ηλιοπούλου Έμμα, Λαγουτάρη Μικαέλα, Ντάλλα Νίκη, Μανουσάκη Μάρα, Δασκαλάκη Αγγελική.

Και τα αποτελέσματα των αγώνων και οι σκόρερ:

  • Νηρέας Χαλανδρίου-Ν.Ο. Βουλιαγμένης 6-7, Σάββατο 1/12.

Δασκαλάκη Κατιάννα (3), Γεωργούση Σοφία (2), Τορνάρου Δάφνη (1)

  • Νηρέας Χαλανδρίου-Εθνικός 3-7, Σάββατο 1/12.

Δασκαλάκη Κατιάννα (2), Τορνάρου Δάφνη (1)

  • Ηλυσιακός-Νηρέας Χαλανδρίου 1-11, Κυριακή 2/12.

Δασκαλάκη Κατιάννα (5), Γεωργούση Σοφία (5), Ντάλα Νίκη (1).

 

Written by NIREAS HALANDRIOY

Νέο Ξεκίνημα στην κολύμβηση για το ΝΗΡΕΑ

Σύσσωμη η κολυμβητική ομάδα του  Νηρέα Χαλανδρίου έδωσε το παρόν στη Διασυλλογική Ημερίδα κολύμβησης που οργάνωσε ο “Α.Ο. ΩΚΕΑΝΟΣ” το Σαββατοκύριακο 24-25 Νοεμβρίου στις εγκαταστάσεις του  Ο.Α.Κ.Α. Οι 50 αθλητές της Αγωνιστικής και της Προαγωνιστικής ομάδας, υπό την καθοδήγηση των προπονητών της αγωνιστικής κ.Παναγιώτη Βελέντζα, και κ.Νώντα Γέρου, καθώς και της προαγωνιστικής κ.Χρήστου Μποφίλιου και κ.Γιώργου Καραθάνου, εγκαινίασαν με το δεξί  την φετινή αγωνιστική  περίοδο. Με μια αρκετά καλή συγκομιδή μεταλλίων μας έδωσαν μεγάλες προσδοκίες  για τη πορεία τους μέσα στη χρονιά.

Μεγάλη διάκριση για την ομάδα,η κατάκτηση του Πανελλήνιου ρεκόρ στα 50μ.πρόσθιο την Κυριακή απο τον  αθλητή μας Βασίλη Κούτσουλα στα 50μ. πρόσθιο με χρόνο 00:30:60.

Αναλυτικά για την αγωνιστική κατηγορία μετάλλια πήραν:

Χρυσά:

Κούτσουλας Βασίλης    

50μ. πρόσθιο με χρόνο 00:30.60 & 100μ. πρόσθιο με χρόνο 1:09.32 στη κατηγορία Παίδων.

Παπαδοπούλου Ευαγγελία

100μ. ύπτιο με χρόνο 1:15.92 στη κατηγορία Παγκορασίδων Β’.

Παρούσης Ορέστης       

50μ. ύπτιο με χρόνο 00:32.24, 100μ. Ύπτιο με χρόνο 1:09.78, 200 μ. Ύπτιο με χρόνο 2:30.10 στη κατηγορία Παμπαίδων Α’.

Ασημένια:

Αλεξόπουλος Δημήτρης

100 μ. πρόσθιο με 1:09.66 & 200 μ. Πρόσθιο  με χρόνο 2:30.72 στη κατηγορία Παίδων

Βένης Νικόλαος

200μ. Μικτή Ατομική με χρόνο 2:33.16 & 50μ. Πεταλούδα με χρόνο 00:30.42 στη κατηγορία Παμπαίδων  Α’

Δερνίκα Αναστασία

100μ. Πρόσθιο με χρόνο 1:25.82 στη κατηγορία Γυναικών

Καλκάνης Αχιλλέας

50μ. Ύπτιο με χρόνο 00:30.81 στη κατηγορία Παίδων

 

   

Χάλκινα:

Αλεξόπουλος Δημήτρης

50 μ. Πρόσθιο με χρόνο 00:32.94 στη κατηγορία Παίδων

Βένης Νικόλαος

100μ. Πεταλούδα με χρόνο 01:07.39 στη κατηγορία Παμπαίδων  Α’

Παπαδοπούλου Ευαγγελία

200μ. Ύπτιο με χρόνο 2:47.04 στη κατηγορία Παγκορασίδων Β

 

   Αναλυτικά τα αποτελέσματα τηςαγωνιστικής ομάδας έχουν ως εξής:

50m EΛΕΥΘΕΡΟ               

12           ΧΑΡΙΑΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ    2004       ΠΑΙΔ      00:27.20

20           ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ   2003       ΠΑΙΔ      00:28.26

30           ΕΞΑΡΧΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ              2004       ΠΑΙΔ      00:30.59

17           ΤΟΠΟΥΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     2005       ΠΠ-Α     00:30.80

8              ΤΖΩΡΤΖΗ ΔΑΦΝΗ             2002       ΝΕΑΝ    00:31.16

26           ΝΑΚΟΥ ΛΥΔΙΑ    2004       ΚΡ-Α      00:31.76

35           ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ               2004       ΚΡ-Α      00:32.42

7              ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ              2006       ΠΚ-Β      00:33.15

50m ΥΠΤΙΟ

2              ΚΑΛΚΑΝΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ   2004       ΠΑΙΔ      00:30.81

1              ΠΑΡΟΥΣΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ       2005       ΠΠ-Α     00:32.24

13           ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ-ΜΙΧΑΕΛΑ          2003       ΚΡ-Α      00:37.17

20           ΝΑΚΟΥ ΛΥΔΙΑ    2004       ΚΡ-Α      00:39.13

11           ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ-Γ               2005       ΠΚ-Α      00:37.21

4              ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ      2006       ΠΚ-Β      00:34.77

 

 

100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

16           ΣΥΝΟΔΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     2004       ΠΑΙΔ      01:08.76

3              ΒΕΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ           2005       ΠΠ-Α     01:07.39

8              ΚΑΛΥΒΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΚΙΜΩΝ       2006       ΠΠ-Β      01:21.90

                100m ΠΡΟΣΘΙΟ               

5              ΔΕΡΝΙΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1999       ΑΝΔΡ    01:15.12

1              ΚΟΥΤΣΟΥΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ              2004       ΠΑΙΔ      01:09.32

2              ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΜΑΡ           2004       ΠΑΙΔ      01:09.66

27           ΕΞΑΡΧΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ              2004       ΠΑΙΔ      01:31.13

24           ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ             2006       ΠΠ-Β      01:45.12

26           ΤΖΩΡΤΖΗΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟ               2006       ΠΠ-Β      02:03.26

2              ΔΕΡΝΙΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ     2000       ΓΥΝ.       01:25.82

14           ΓΚΙΚΑ-ΜΠΕΛΤΕΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ-ΜΑΡ             2004       ΚΡ-Α      01:26.00

29           ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΛΗ ΜΕΛΙΝΑ             2004       ΚΡ-Α      01:36.97

12           ΣΥΜΕΩΝΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ         2006       ΠΚ-Β      01:34.21

200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ

15           ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟ            2003       ΠΑΙΔ      02:40.05

2              ΒΕΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ           2005       ΠΠ-Α     02:33.16

6              ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ          2006       ΠΠ-Β      02:54.13

9              ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΙΚΑΤΕ              2006       ΠΚ-Β      03:03.01

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ                             

12           ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑ            2004       ΠΑΙΔ      02:08.77

14           ΧΑΡΙΑΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ    2004       ΠΑΙΔ      02:09.67

10           ΤΟΠΟΥΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     2005       ΠΠ-Α     02:34.47

15           ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ             2006       ΠΠ-Β      02:59.36

 

 

200m ΥΠΤΙΟ                      

4              ΚΑΛΚΑΝΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ   2004       ΠΑΙΔ      02:25.21

1              ΠΑΡΟΥΣΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ       2005       ΠΠ-Α     02:30.10

9              ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ-ΜΙΧΑΕΛΑ          2003       ΚΡ-Α      02:51.83

7              ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ-Γ               2005       ΠΚ-Α      02:52.30

3              ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ      2006       ΠΚ-Β      02:47.04

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ           

30           ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ               2004       ΚΡ-Α      00:37.39

4              ΔΕΡΝΙΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1999       ΑΝΔΡ    00:28.87

11           ΣΥΝΟΔΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     2004       ΠΑΙΔ      00:31.07

2              ΒΕΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ           2005       ΠΠ-Α     00:30.42

4              ΚΑΛΥΒΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΚΙΜΩΝ       2006       ΠΠ-Β      00:35.97

14           ΤΖΩΡΤΖΗΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟ               2006       ΠΠ-Β      00:45.30

50m ΠΡΟΣΘΙΟ                  

6              ΔΕΡΝΙΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ     2000       ΓΥΝ.       00:38.86

6              ΤΖΩΡΤΖΗ ΔΑΦΝΗ             2002       ΝΕΑΝ    00:43.49

20           ΓΚΙΚΑ-ΜΠΕΛΤΕΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ-ΜΑΡ             2004       ΚΡ-Α      00:39.97

34           ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΛΗ ΜΕΛΙΝΑ             2004       ΚΡ-Α      00:44.39

11           ΣΥΜΕΩΝΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ         2006       ΠΚ-Β      00:44.27

5              ΔΕΡΝΙΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1999       ΑΝΔΡ    00:33.47

1              ΚΟΥΤΣΟΥΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ              2004       ΠΑΙΔ      00:30.60

3              ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΜΑΡ           2004       ΠΑΙΔ      00:32.94

18           ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ             2006       ΠΠ-Β      00:47.75

 

 

 

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ                             

9              ΤΖΩΡΤΖΗ ΔΑΦΝΗ             2002       ΝΕΑΝ    01:10.70

29           ΝΑΚΟΥ ΛΥΔΙΑ    2004       ΚΡ-Α      01:10.53

15           ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΙΚΑΤΕ              2006       ΠΚ-Β      01:12.09

24           ΣΥΜΕΩΝΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ         2006       ΠΚ-Β      01:16.96

15           ΧΑΡΙΑΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ    2004       ΠΑΙΔ      00:59.37

20           ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑ            2004       ΠΑΙΔ      01:00.10

27           ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟ            2003       ΠΑΙΔ      01:01.82

37           ΕΞΑΡΧΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ              2004       ΠΑΙΔ      01:09.08

15           ΤΟΠΟΥΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     2005       ΠΠ-Α     01:08.23

15           ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ ΘΕΟΔΩ          2006       ΠΠ-Β      01:11.56

32           ΤΖΩΡΤΖΗΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟ               2006       ΠΠ-Β      01:26.63

100m ΥΠΤΙΟ                      

11           ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ-ΜΙΧΑΕΛΑ          2003       ΚΡ-Α      01:20.96

14           ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ               2004       ΚΡ-Α      01:23.09              

10           ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ-Γ               2005       ΠΚ-Α      01:19.47

6              ΚΑΛΚΑΝΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ   2004       ΠΑΙΔ      01:08.25

1              ΠΑΡΟΥΣΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ       2005       ΠΠ-Α     01:09.78

200m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ         

9              ΣΥΝΟΔΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     2004       ΠΑΙΔ      02:31.23

4              ΚΑΛΥΒΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΚΙΜΩΝ       2006       ΠΠ-Β      03:05.75

200m ΠΡΟΣΘΙΟ

11           ΓΚΙΚΑ-ΜΠΕΛΤΕΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ-ΜΑΡ             2004       ΚΡ-Α      03:03.46

20           ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΛΗ ΜΕΛΙΝΑ             2004       ΚΡ-Α      03:30.57

2              ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΜΑΡ           2004       ΠΑΙΔ      02:30.72

400m EΛΕΥΘΕΡΟ             

8              ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑ            2004       ΠΑΙΔ      04:33.22

 

Ελπιδοφόρα και η πορεία της προαγωνιστικής ομάδας, η οποία μετά από πολλά χρόνια, φέτος εκτός από το τμήμα του Ο.Α.Κ.Α ., ενισχύθηκε με τη δημιουργία προαγωνιστικού τμήματος στο κολυμβητήριο του Χαλανδρίου, το οποίο απαριθμεί ήδη 23 αθλητές.

Για την προαγωνιστική ομάδα μετάλλια πήραν :

Ασημένια:

Νικηφόρου Κατερίνα

50 μ. Ύπτιο με χρόνο 00:40.24 & 100 μ. Ύπτιο  με χρόνο 1:27.64

στη κατηγορία  Κορίτσια 11ετών .

Χάλκινο:

Μπενέτου Αρετή

100 μ. Ύπτιο με 1:34.41 στη κατηγορία Κορίτσια 10 ετών

 

Αναλυτικά οι συμμετοχές της προαγωνιστικής ομάδας έχουν ως εξής:

50m EΛΕΥΘΕΡΟ                               

37           ΕΦΡΑΙΜΟΓΛΟΥ ΜΗΝΑΣ                2007       ΑΓ12      00:39.97

40           ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΣ ΤΙΜΟΘΕΟΣ        2007       ΑΓ12      00:40.33

7              ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙ             2008       ΑΓ11      00:35.99

29           ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  2008       ΑΓ11      00:39.38

51           ΣΑΧΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ              2008       ΑΓ11      00:48.79

54           ΠΕΡΑΧΩΡΙΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΗΝΑΣ               2008       ΑΓ11      00:54.11

56           ΗΛΙΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ              2008       ΑΓ11      00:57.64

12           ΡΟΥΣΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ            2009       ΑΓ10      00:40.42

29           ΜΕΤΑΞΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ               2009       ΑΓ10      00:45.92

26           ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     2010       ΑΓ9         00:49.86

47           ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ           2009       ΚΡ10      00:50.44

52           ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ    2009       ΚΡ10      00:56.65

22           ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ             2010       ΚΡ9        00:52.87

50m ΥΠΤΙΟ

10           ΚΑΛΥΒΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2008       ΑΓ11      00:44.04

16           ΓΕΛΑΔΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ            2008       ΑΓ11      00:46.58

29           ΜΕΤΑΞΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ               2009       ΑΓ10      00:58.33

2              ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΩΝΣΤ             2008       ΚΡ11      00:40.24

29           ΧΡΗΣΤΟΥ ΔΑΝΑΗ             2009       ΚΡ10      00:59.12

31           ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ    2009       ΚΡ10      01:03.90

4              ΤΟΠΟΥΖΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ  2010       ΚΡ9        00:55.36

100m ΠΡΟΣΘΙΟ               

28           ΕΦΡΑΙΜΟΓΛΟΥ ΜΗΝΑΣ                2007       ΑΓ12      01:55.11

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ             

14           ΜΠΛΑΤΣΟΣ ΠΕΤΡΟΣ       2007       ΑΓ12      02:43.25

29           ΔΑΠΟΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                2007       ΑΓ12      03:02.45

35           ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΣ ΤΙΜΟΘΕΟΣ        2007       ΑΓ12      03:15.94

28           ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  2008       ΑΓ11      03:17.22

4              ΓΚΙΚΑΣ ΜΠΕΛΤΕΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Δ             2009       ΑΓ10      02:54.58

6              ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2009       ΑΓ10      02:55.39

5              ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ              2009       ΚΡ10      03:06.01

6              ΜΠΕΝΕΤΟΥ ΑΡΕΤΗ          2009       ΚΡ10      03:08.06

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ           

14           ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΩΝΣΤ             2008       ΚΡ11      00:41.28

18           ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΣ ΤΙΜΟΘΕΟΣ        2007       ΑΓ12      00:58.52

8              ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙ             2008       ΑΓ11      00:41.76

14           ΚΑΛΥΒΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2008       ΑΓ11      00:45.74

 

 

 

50m ΠΡΟΣΘΙΟ

32           ΧΡΗΣΤΟΥ ΔΑΝΑΗ                             2009       ΚΡ10      01:01.41

12           ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ             2010       ΚΡ9        01:05.84

20           ΤΟΠΟΥΖΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ  2010       ΚΡ9        01:15.89

36           ΗΛΙΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ                              2008       ΑΓ11      01:06.58

22           ΡΟΥΣΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ            2009       ΑΓ10      00:57.25

17           ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     2010       ΑΓ9         01:05.44

100m ΕΛΕΥΘΕΡO             

9              ΜΠΛΑΤΣΟΣ ΠΕΤΡΟΣ       2007       ΑΓ12      01:16.09

18           ΔΑΠΟΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                2007       ΑΓ12      01:19.15

35           ΕΦΡΑΙΜΟΓΛΟΥ ΜΗΝΑΣ                2007       ΑΓ12      01:28.00

100m ΥΠΤΙΟ

2              ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΩΝΣΤ             2008       ΚΡ11      01:27.64

3              ΜΠΕΝΕΤΟΥ ΑΡΕΤΗ          2009       ΚΡ10      01:34.41

4              ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ              2009       ΚΡ10      01:37.11

9              ΚΑΛΥΒΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2008       ΑΓ11      01:37.04

10           ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  2008       ΑΓ11      01:38.87

14           ΓΕΛΑΔΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ            2008       ΑΓ11      01:43.41

5              ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2009       ΑΓ10      01:33.33

6              ΓΚΙΚΑΣ ΜΠΕΛΤΕΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Δ             2009       ΑΓ10      01:33.35

400m EΛΕΥΘΕΡΟ             

10           ΜΠΛΑΤΣΟΣ ΠΕΤΡΟΣ       2007       ΑΓ12      05:51.81

13           ΔΑΠΟΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                2007       ΑΓ12      06:13.27

 

Οι επιδόσεις των αθλητών της ομάδας  μας κάνουν να ελπίζουμε σε μια συνεχόμενη  ανοδική πορεία και στην κορύφωσή της στο τέλος της αγωνιστικής περιόδου.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και τους προπονητές της ομάδας!

 

Written by NIREAS HALANDRIOY

Δεύτερη θέση στην Α’ Φάση Πρωταθλήματος Α1 Γυναικών για το ΝΗΡΕΑ

Το Σάββατο 24/11  ολοκληρώθηκε  η 5η Αγωνιστική της Α’ φάσης του πρωταθλήματος της Α1  Γυναικών .

Η ομάδα του συλλόγου μας κατάφερε να  κατακτήσει τη δεύτερη θέση στον όμιλό της, θέση που την οδηγεί σε όμιλο της Β´ φάσης,   μετά και την εντός έδρας νίκης της με σκορ 11-9 με αντίπαλο την ομάδα της Λάρισας.

Στον όμιλο της Β´ φάσης θα αγωνιστεί από μηδενική πλέον βάση , με τις ομάδες του Εθνικού , του Ρεθύμνου & της Γλυφάδας .

Ήταν ένας στόχος που τέθηκε στην αρχή του πρωταθλήματος από τη Διοίκηση, τις προπονήτριες , αλλά και τις αθλήτριες του συλλόγου.

 

Νηρέας Χαλανδρίου- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 11-9

 

Στρατάκου, Κουτέλη, Παπαναστασίου, Σαφέτη 2, Δούλη 2, Φραγκιά, Ξανθοπούλου 1, Μπόβαλη, Αγγελίδη, Μαντουδιώτη, Τορνάρου, Κάσσαρη, Τριχά 3, Μαυρωτά 3, Λάζαρη

 

Επόμενος στόχος της ομάδας μας η καλή εμφάνιση στο εκτός  έδρας παιχνίδι  με αντίπαλο την Γλυφάδα το Σάββατο 8/12. Επίσης σημαντικό ενδιαφέρον παρουσιάζει το παιχνίδι του Κυπέλλου την Τετάρτη 12/12 στη Λάρισα με αντίπαλο την τοπική ομάδα καθώς  η νίκη θα οδηγήσει την ομάδα μας για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στο φετινό Final Four.

 

Written by NIREAS HALANDRIOY

ΝΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΛΟ

Στα πλαίσια της τέταρτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας,  η γυναικεία ομάδα υδατοσφαίρισης του συλλόγου μας πέτυχε σημαντική νίκη επί της ΝΕ Πατρών, με σκορ 7-5 και κατάφερε έτσι να κατακτήσει σε αυτό το κομβικό σημείο του πρωταθλήματος τη δεύτερη θέση του Β’ Ομίλου της Α’ φάσης.

 

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Στρατάκου, Σαφέτη 1, Μαυρωτά 1, Κάσσαρη, Τριχά 1, Παπαναστασίου 1, Ξανθοπούλου, Μπόβαλη 1, Φραγκιά, Δούλη 2, Κουτέλη, Αγγελίδη, Τορνάρου, Μαντουδιώτη, Λάζαρη

 

Ο επόμενος αγώνας της ομάδας μας θα διεξαχθεί την Παρασκευή 23/11 , στις 20:15 στο Χαλάνδρι, με αντίπαλο την ομάδα της Λάρισ

Written by NIREAS HALANDRIOY

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 23 Νοεμβρίου οι προπονήσεις  στο Χαλάνδρι θα πραγματοποιηθούν μέχρι τις 19:30 λόγω αγώνων Πόλο γυναικών.

Written by NIREAS HALANDRIOY

Οι Μίνι Παίδες στο 7ο Splash

Σημαντικές εμπειρίες αποκόμισε η ομάδα των Μίνι Παίδων με την συμμετοχή της στο 7ο τουρνουά “Splash” στο Βόλο. Η ομάδα, με πολλά παιδιά να συμμετέχουν σε αγώνες για πρώτη φορά, έδωσε 5 δυνατούς αγώνες, παρουσιάζοντας σε κάθε παιχνίδι όλο και καλύτερο πρόσωπο. Το πιο εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε απέναντι στη ρουμανική Bucarest, ένα σπουδαίο ντέρμπι όπου οι ομάδες έληξαν ισόπαλες 8-8, με τους Ρουμάνους να παίρνουν τελικά τη νίκη στα πέναλτι. Στο τέλος του τουρνουά, όλα τα παιδιά παρέλαβαν από τους διοργανωτές αναμνηστικά μετάλλια, επιβραβεύοντας την συμμετοχή και τη σκληρή προσπάθειά τους.

Η ομάδα που συμμετείχε στο τουρνουά:

Άγγελος Γρηγοριάδης (Προπονητής)

Ηλιόπουλος Ν., Ηλιόπουλος Δ., Γεωργιάδης Γ., Σαμαράς Θ., Χασιώτης Β., Δάρης Π., Μιχάλας Ι. Πάφος Μ., Δουλούδης Σ., Αδαμόπουλος Γ., Τσάλος Σ. Μπαμπανίκας Χ., Βλασσόπουλος Δ., Ζαχαρόπουλος Κ., Μιχαλόπουλος Ρ., Πουλιόπουλος Α.

 

 

Written by NIREAS HALANDRIOY

Οι Παίδες του ΝΗΡΕΑ στο “Splash”

Έχοντας τελειώσει ένα ακόμα τουρνουά “Splash” η ομάδα Παίδων του Νηρέα έδειξε από τα παιχνίδια των ομίλων ότι βρίσκεται σε καλό δρόμο . Τερμάτισε 2η στον όμιλο της και στις διασταυρώσεις  που έγιναν έπαιξε με τον Ολυμπιακό και Βουλιαγμένη. Μετά από δύο συγκλονιστικά  παιχνίδια που χάθηκαν στις λεπτομέρειες , η ομάδα παίδων έπαιξε με τον ΟΥΚ Βόλου για τις θέσεις 7η έως 8η. Παρ’ολη την κούραση από τα δυνατά παιχνίδια, η ομάδα μας κέρδισε με 9-5 και τερμάτισε στην 7η θέση σε σύνολο 24 ομάδων.

Η αποστολή του τουρνουά απαρτιζόταν από τους παρακάτω αθλητές.                    Κακλής Βαγγέλης.                        Νικομάνης  Φίλιππος.                   Χριστόπουλος Άγγελος.            Κονταλέξης  Φωκίωνας.              Βασιλακόπουλος Παναγιώτης  Παπασωτηρίου Κωνσταντίνος. Wingfield Φίλιππος  Καναλουπιτης Σταύρος  Ταπρατζής Νικόλαος.                 Ζένιος Φάνης.    Ρεντουλης Παναγιωτης.                 Προπονητής:Ζυμβραγακης Παναγιώτης

1 2 3 35